טוטם במרכז התיירות וואסט בצפון רמת הגולן

טוטם ענק בגובה 9 מטר הוצב במרכז התיירות בוואסט לאחר שמיטב אומני הגולן והגליל עיצבו אותו לכדי יצירת אמנות מרהיבה עם דימויים הקשורים למורשת היהודית, החי והצומח בגולן. האמנים מודים לראש המועצה האזורית ולמחלקת התיירות שנתנו את הגיבוי לפרויקט


ביום שני התייצבו נרגשים אמנים מהגולן, מנהל אגף ההנדסה של מועצה אזורית גולן, אבי שרון ומהנדס המועצה יעקב ביקוב כדי לצפות בהצבת טוטם ענק במרכז תיירות וואסט. הטוטם הוא עץ איקליפטוס שנפגע בשריפה בפארק הירדן, נתרם על ידי קק”ל והובל למרכז וואסט לסימפוזיון הפיסול המתקיים בכל שנה במתחם התיירות ובו משתתפים מיטב אומני הגולן והגליל. סימפוזיון זה מתקיים בתמיכתה המלאה של מועצה אזורית גולן. במשך עשרה ימים עמלו על העץ אמנים מהגולן ומהגליל והפכו אותו ליצירת אומנות מרהיבה. החלק השרוף הושאר בכוונה והינו חלק מהיצירה.

אריאל שמיר וגילי פרנקל, מיוזמי הרעיון מתארים את היצירה: “הפסל מתאר דימויים הקשורים למורשת היהודית, החי והצומח בגולן. על הפסל ניתן לראות סיפור הנוגע בסממנים יהודיים בגולן כדוגמת קשת אבני בזלת של בית כנסת עתיק, מלופפת בגפן ועליה אשכולות ענבים, הצבי הארץ ישראלי, זוחלים כגון חרדון וצב, חסידה המקננת בישובי דרום הגולן, זאבים מייללים אל מול ירח והתנשמת היושבת על העץ מעליהם. הנשר מקנן ודוגר על הגוזל הבוקע, מסמל את הכמיהה להמשכיות השימור של מיני בעלי חיים בגולן, מתחת לקן של הנשר נובע מעיין עליו מסוככת תאנה עשירה בפרי, המים שופעי מיני דגים הניגרים אל כד המים ומשם ארצה לאדמה הפורייה של הגולן”.

הטוטם נקשר למנוף שהרים אותו אל על, והניח אותו יציב על הקרקע. האמנים הנרגשים שחיכו מספר חודשים כדי לראות את עבודת כפיהם מוצבת צפו בתהליך בדאגה ליצירה. אנחת רווחה נשמעה כאשר הטוטם עמד לתפארת, וכעת יהווה אטרקציה נוספת במתחם התיירות החדש.

גילי פרנקל: “אני יודע בוודאות שאם לא המועצה האזורית והעומד בראשה כל זה לא היה קורה ולא היה ניצב פה הטוטם היפה הזה. העצים האלה היו הולכים להסקה ובמקום זה הם הגיעו לידי האמנים. בדיוק עכשיו ניתקו את המנוף, הטוטם עומד בזכות עצמו מול השמים וזה לא היה קורה אם לא היה לנו את הגיבוי של המועצה. כאמן, מאוד חשוב לי להדגיש את הנקודה הזו כי לא בכל מקום יש ראש מועצה עם כזו ראייה והבנה. מחלקת התיירות נותנת לנו מטרייה ותענוג לעבוד מול שמוליק חזן מנהל המחלקה. בכל מקום בארץ האומנות משרתת את התיירות. בעולם התיירות משרתת את האומנות. פה בגולן מבינים שהתיירות משרתת את האומנות והנה העובדה ניצבת לגובה של 9 מטר מול עיני”.

האומנים שהשתתפו הם אריאל שמיר – מרום גולן, גילי פרנקל – חד נס, דוד יסעור – עין זיוון, יובל לופן – גינוסר, שלמה אראל – משמר העמק, תום גלילי – איילת השחר, יעקוב הורביץ – ראש פינה, אסתי הר-לב – פוריה עילית.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
אירועים שיתקיימו ב 1st דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st דצמבר
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?