חנוכת משרדי מט”י גולן במג’דל שאמס

במסגרת שיתוף הפעולה יגיעו נציגים ממועצה אזורית גולן, מט”י גולן ומרכז תעסוקה גולן אל משרדי מט”י החדשים במג’דל שאמס ויעניקו שירותים בתחומי התעסוקה, היזמות והתיירות לתושבים הדרוזיים.


ספי רץ, מנכ”ל מט”י גולן: “משרד מט”י הוקמו על מנת לתת לתושבים הדרוזים ייעוץ, ליווי, קורסים ועזרה בקבלת מימון מהמדינה ליזמיות. עד כה לא היה בנמצא כזה דבר בכפרים הדרוזיים. בתחילה אנחנו ניתן את השירות ובמקביל נתחיל תהליך של חניכה של עובדים מהכפרים הדרוזיים עד שהם יוכלו לקחת את המושכות ולאט לאט נתחיל לעבור לרזולוציה של חפיפה להפעלת הגופים על ידי עובדים דרוזיים”.

ראש מועצת מג’דל שאמס, דולן אבו סאלח, פתח את טקס חנוכת המשרדים ואמר: “חוויתי רגעים גדולים בחיי. היום אני נרגש במיוחד. היום הזה סובב סביב מילה אחת – יזמות. יזמות דורשת נקיטת צעדים משמעותיים הלכה למעשה. בעברית אומרים “שהחיינו”. היושבים כאן יודעים עד כמה קשה להוציא תכניות מהכוח לפועל. כל מי שמגיע למג’דל שאמס נדהם מהפיתוח והשגשוג הנגלים לעיניו. אנחנו בעיצומה של תקופה יזמות מאתגרת שעושה לנו טוב, אבל אנחנו לא נחים על זרי הדפנה. אנחנו רק בתחילת הדרך. בשנה הקרובה יסללו כבישים, יוקמו גני ילדים ובתי ספר, יוקם אזור תעשיה משותף למועצה אזורית גולן ובוקעתא, יוקמו מועדוני גיל הזהב ומרפאות, שלוחה של מכללת אוהלו – וזה לא הכל. שטח של אלף דונם הועבר ממועצה אזורית גולן למג’דל שאמס לטובת בנייה ופיתוח היישוב. כל הפעילות הזו לא היתה מתאפשרת ללא שיתוף פעולה יוצא דופן וחסר תקדים בין מועצה אזורית גולן ובראשה אלי מלכה למועצות הדרוזיות”.

דולן הזמין את אלי מלכה וחיבק אותו ארוכות. הוא הודה לו אישית, לסגנו פרופ’ ירון דגן אשר אחראי על הובלת הקשרים והשיתופים עם הכפרים הדרוזיים ולכל צוות המועצה – מט”י גולן ובראשו ספי רץ, לשמוליק חזן מנהל אגף התיירות אשר עומדים לצדם בפיתוח גופים מקבילים.

ראש המועצה, אלי מלכה אמר לנוכחים: “האחריות שלקחנו זה לא רק כדי לשמור על האזור, אלא כדי לפתח, לקדם וליצור חברה שוויונית. כשדולן בא אלי וסיפר לי שאין להם שטחים להקים הרחבה לבני מג’דל שאמס שהתחתנו ורוצים להקים את ביתם בכפר, היה לי ברור שאנחנו נעביר להם שטח. האזור הזה הוא אזור אחד וזכותו של בן מג’דל שאמס להקים את ביתו כפי שזכותו של בן אחד מיישובי הגולן לעשות זאת. יש לנו הזדמנות גדולה לקדם את יחסי השכנות והשיתוף ולהראות החוצה שבגולן יש חברה מאוחדת, שוויונית, איכותית, שתהווה מודל לאזורים אחרים. חשוב גם שציבור גדול של יזמים ידע שיש לנו כתובת בירושלים. זה לא קורה כל הזמן”, אמר מלכה והודה לשר נפתלי בנט: “יש לנו שר שמזוהה עם הגולן, מפלגה שתומכת ועוזרת והזדמנות גדולה לפתח ולקדם את האזור”.

השר נפתלי בנט אמר: “אני עומד פה עם הרבה אהבה למה שקורה פה. אהבה לגולן, לאנשים, ליזמות, לדרוזים אחינו. העובדה שמועצה אזורית גולן העבירה שטחים למג’דל שאמס אינה ברורה מאיליו. אין דברים כאלה. זה לא קורה וזה נדיר. אבל בגולן יש אנשים עם נשמה גדולה ובזכות זה אתם מצליחים”

אפריל 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
אירועים שיתקיימו ב 1st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 4th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 10th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 17th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 20th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 23rd אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?