חיבור הקסם

היא מחברת את הלאמודע עם המודע, את ההיגיון עם הרגש, את פעם לעכשיו ואת הרוח והאנרגיות עם המציאות והחיים יוצא מזה קסם. האורחת שלי לשבת היא אסתי אשכנזי


צילומים: דפנה לנר

קצת על עצמך

אסתי אשכנזי, אימא לשלושה מקסימיםלירון 32, נרי 30  ושיר 27. הם חיים במרכז ועושים לי טוב בנשמה“.

מגורים

כפר חרוב, המקום הכי יפה והכי רוחאי“.

איפה נולדת וגדלת?

נולדתי וגדלתי ברמת גן, החלפתי רמה ברמה“.

עיסוק

יש כאלה שאומרים שאני עושה קסמיםלאחר שנים של ניסיון והכשרות באיןספור תחומים, כמו גישור, תטאהילינג, ריקולהילינג, ביואורגונומי ועוד, אני יודעת לפרק מורכבות בלתי אפשרית לכאורה במערכת יחסים (עם אנשים אחרים, או בינינו לבין עצמנו) ולהפוך אותה לפתירה יחסית בקלות. זה מה שמאפשר לאנשים שעובדים אתי לצאת ממבוי סתום לדרך המלך.

בכל פעם מחדש, אני מתרגשת לשמוע, כשהם מספרים לי שהחיים שלהם נהיים פשוטים הרבה יותר וגם קלים הרבה יותר וזה נראה להם כמו קסם, כי לפעמים זו תסבוכת שהם חיו אתה וסבלו ממנה עשרות שנים.

מתוך החוויות האישיות בחיים שלי, בחרתי להתעמק ולהיות מומחית בעיקר במערכות יחסים במשפחות, בשושלת הנשית ובקהילות. אני מצליחה לראות את המקורות הלאמודעים העמוקים ביותר, אפילו דורות אחורה

מתוך החוויות האישיות בחיים שלי, בחרתי להתעמק ולהיות מומחית בעיקר במערכות יחסים במשפחות, בשושלת הנשית ובקהילות. אנימצליחהלראותאתהמקורות

הלאמודעים העמוקים ביותר, אפילו דורות אחורה, של היחסים וההשפעות שלהם על החיים הגוף והנפש.

דוגמה טובה יכולה להיות במערכות יחסים במשפחות שיש בהם הורים מבוגרים. יש שם הרי המון דילמות מעשיות ורגשיות, מלוות ברגשות אשמה ובושה. כשמצליחים לפתוח את המורכבות ולטפל בה, היחסים נעשים טובים יותר וזו מתנה לשני הצדדים.

יש גם אתבאמשלך‘, שהם היחסים שיש לנו עם האימהות שלנו ואת ההשפעה שלהם על החיים שלנו ועל האימהות שלנו, מה אנחנו לוקחות לחיים ועל מה מוותרות.

אני מחברת את כל מה שלמדתי, עם הניסיון שצברתי לאורך שנותיי ועם מה שניתן לי מהיקום, את הלאמודע עם המודע, את ההיגיון עם הרגש, את פעם לעכשיו, ואת הרוח והאנרגיות עם המציאות והחיים. את כל זה, אני מביאה אתי לכל הרצאה, סדנה, קורס, או פגישות אחד על אחד. חוץ מזה, אני גם מגשרת ומלמדת גישור, מובילה תהליכים בקהילות ובארגונים כפריים“.

איך נראה יום שישי שלך?

יום שישי הוא חלום. תמיד טענתי שהכי כיף זה דווקא חמישי, כי יש בו ציפייה לשישיתכלס, אם הספקתי כל מה שרציתי במהלך השבוע (נדיר), אז שישי הוא לפיציפקעס של מנוחה והסתובבות, או חברים. אם הילדים באים, אז בישולים ואם לא, אז יש לנו בכפר חרוב את ההמצאה של חדר האוכל המדהים הזה שלנו, שהוא כיף גדול מהרבה בחינות“.

זיכרון ילדות משבת?

שניים שקפצו לי כרגע הם הרדיו הישן והגדול שעבד כל שבת בבוקר, עםשלושה בסירה אחתושלל יומני החדשות, שהוריי הקשיבו להם באדיקות. הזיכרון השני הוא הפעולות בצופים שמאוד אהבתי, רק פחות בחורף, כי אז היינו הולכים אחרי ארוחת צהריים של חמין כהלכתו“.

ספרים/ עיתונים בשבת?

בילדות ועד לפני שנים מעטות, עיתון שבת כמובן, הכול כולל הכול ומה שלא מספיקה, קוראת במהלך השבוע. בשנים האחרונות, מה שאני קוראת ב-ynet מספיק לי מעבר לראש. ספרים כן, אני מאוד אוהבת לקרוא, קוראת המון ספרות מקצועית. תמיד יש לידי לפחות שני ספרים שאני קוראת ולומדת מהם בוזמנית“.

מה הכי כיפי בשבת שלך?

שהיא שבת. אני אוהבת להתכרבל בבית, לא צריך לצאת, לא צריך לנסוע. כל השבוע, אני מתרוצצת למרחקים, נוהגת המון. בשבת, אני משתדלת לנוח. כמובן, שאם יש טיול משגע, או געגוע לילדים, אז בכיף אני שם. הטיילת הקסומה של כפר חרוב למבוא חמה, או לאפיק, מפתה אותי לסיבוב עליה, במיוחד בעונה הזו, כשהראות מדהימה וטבריה נראית מפה כמו כתר יהלומים“.

מאכל אהוב במיוחד?

המוני מאכלים אהובים במיוחד, מכל הסוגיםאני אישה שאוהבת לאכול! אבל תכלס, בלי סלט ירקות מצוין, אני לא שורדת יותר מיממה“.

עם מי היית רוצה לשבת בשולחן שבת?

הייתי יושבת בסקרנות מטורפת עם לואיז היי ועם הבעל שם טוב. יש לי המון מה ללמוד מהם על סבלנות, על החיים ועל חוכמה מיוחדת כל כך“.

בשעות הפנאי, מה עושה?

האמת היא שאין לי כל כך שעות פנאי. אני מאלו שאומרים עליהם שברגע שבחרו את העיסוק והעסק שלהם, הם הפסיקו לעבוד. אני כל כך נהנית ממה שאני עושה!”.

שיר אהוב?

יש לי מלא. אחד שקפץ לי עכשיו, הוא של מרגלית צנעני – ‘יום אחד אולי אפרוש כנפיים‘. אני אפילו לא מכירה את כל המילים, אבל המשפט הזה הרים אותי הרבה פעמים בחיי. יש גם את ‘I feel good’, שמשמח ומקפיץ“.

מהו המוטו שלך בחיים?

מעניינת השאלה הזאת. לא חשבתי על משפט אחד, או אמונה אחת, שמתרכזת למוטו בחיים. זה תמיד נשמע לי גדול כל כך ומחייב. כשאני חושבת על זה, זה מוטו שצריך להכיל בחירה ואחריות ושמחה והבנה עצמית ומודעות גבוהה וצמיחה קבועה. צמיחה לשלמות, במקום רדיפה אחרי מושלמות, נדמה לי שזה מקיף את כל מה שאמרתי“.

מהו החלום שלך?

להיות אמיצה ולטייל בעולם, להכיר מלא נשים מרתקות, ללמוד מהן ולצמוח מהן. לחזור עם כל הטוב הזה לכאן ולתת ממנו לעוד תלפי נשים“.

מה את הכי אוהבת בגולן?

את האביב, את מרחבי הירוק המשגע של האביב“.

מה את מאחלת לעצמך?

את היכולת התמידית לחוש אושר ולשמוח, יחד עם החמלה לעצמי ברגעים אחרים, נמוכים יותר“.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
אירועים שיתקיימו ב 1st דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st דצמבר
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?