חברה לחיים

מישהי שיודעת להגיד לי את המילה הנכונה, בזמן הנכון. בלי שיפוטיות, בלי ביקורת, בלי לתרגם אותי לא נכון. כל אחת צריכה


השבוע נפגשתי עם חברה שלי, שהיא גם סוג של פסיכולוגיתמטפלתהוליסטית וקצת מכשפהפייהטובה כזאת, אישה אהובה. היא יודעת להרגיש מה עובר עליי רק לפי הקול שלי. היא גם יודעת להגיד לי את המילה הנכונה, בזמן הנכון. בלי שיפוטיות, בלי ביקורת, בלי לתרגם אותי לא נכון. אני מרגישה בנוח לחשוף בפניה את מה שעובר עליי, את מה שאני מרגישה וגם להגיד על עצמי מילה טובה לפעמים, בלי לחשוש שהיא תחשוב שאני מתנשאת.

למרות שאנחנו לא נפגשות הרבה, יש ביננו חיבור עמוק ואמתי ואני יודעת שהיא דואגת לי ואוהבת אותי מכל הלב ורוצה שיהיה לי טוב. אם צריך, היא גם יודעת להעיר לי ולהעמיד אותי במקום, אבל בעדינות, בצורה כזאת שאני מקבלת את המילים שלה באהבה ולוקחת לתשומת לבי. בכל פעם, כשאני פוגשת אותה, מתחזקת בי ההבנה שכל אחת צריכה חבר או חברה שכזאת לחיים.

החברות שלנו התחילה על הדרך וגם השבוע נפגשנו במקרה, בלי לתכנן וישבנו לקפה. אחרי שהתעדכנו קצת מה עובר עלינו בבית ועם הילדים, דיברנו קצת על עצמינו, על השנה שעברה ולאן אנחנו שואפות להגיע. שיחה כזאת, שהתאימה לרגע אחרי שהתחילה שנת 2022. אנחנו לא מהחוגגות את השנה האזרחית החדשה ולא שתינו כוסית יין בדיוק בשתים עשרה בלילה, כשהשנה התחלפה, פשוט כי כבר היינו בחלומות. אם כי כעצמאיות, לסיום השנה הלועזית, שהיא בעצם סיום שנת כספים, יש משמעות בעינינו וכנשים שגם מחוברות לרוח, הסתכלנו קצת על המפה האסטרולוגית שלנו ודיברנו על המשמעות החזקה שיש לרוח על החומר ועל כך שחשוב להשקיע ברוח ובעצמינו כדי שזה ישפיע ויבוא לידי ביטוי גם בעולמות החומר.

תעופו על עצמכם

כמה את אוהבת את עצמך?”, היא שאלה אותי פתאום בלי הכנה.

אני בסדר עם עצמי“, עניתי לה, “לא מתכננת ניתוחים פלסטיים“.

שום בסדר. אני רוצה לשמוע אותך עפה על עצמך ועל מי שאת. מה שקורה לך בחיים קשור לאהבה שלך ולהערכה שלך לעצמך. אם אנחנו לא מספיק אוהבות את עצמנו ואת מי שהפכנו להיות, למה שאחרים יאהבו אותנו?

שום בסדר“, היא נזפה בי, “אני רוצה לשמוע אותך עפה על עצמך ועל מי שאת. מה שקורה לך בחיים קשור לאהבה שלך ולהערכה שלך לעצמך. אם אנחנו לא מספיק אוהבות את עצמנו ואת מי שהפכנו להיות, למה שאחרים יאהבו אותנו? ואהבה שלנו לעצמנו גם מקרינה החוצה על המעשים ועל ההתנהלות שלנו ביוםיום. ברגע שאנחנו אוהבות את עצמינו, זה גם משפיע על רמות האושר והשמחה שלנו, על האימהות שאנחנו, על הילדים שלנו, על ההצלחות וגם על חשבון הבנק והכי חשובגם על הבריאות שלנו. אל תשכחי שכדי להצליח, אנחנו חייבות להיות בריאות ובריאות הגוף מושפעת לגמרי מבריאות הנפש. כשאת אוהבת את עצמך ומרוצה מעצמך, אז הנפש שלך רגועה ונינוחה והגוף בריא“.

משהו בדרך בה דיברה אליי, בנחרצות ובאמונה שלה, במה שאמרה, גרם לי להרהר לעומק בנושא הזה ולא בפעם הראשונה.

אחרי ששתינו יחד קפה עם עוגה טעימה ומתוקה, קשקשנו לא מעט, גם צחקנו וקצת דמענו. השקנו כוסות (בכל זאת) לחיי השנה החדשה ולחיי הצלחות ותובנות. התחבקנו חיבוק חם, ואז היא שאלה אותי שוב:

אז מה אומרת, נשמה, את אוהבת את עצמך?”

עפה על עצמי, ברור…”, עניתי לה חציבצחוק, כשבדיוק הראיתי לה את התמונה המשפחתית שיש לי על הנייד. “עליהם אני עפה באמת“, אמרתי.

והם עפים על עצמם?”, היא שאלה ובלי לחכות לתשובה: “חשוב לחנך את הילדים לאהוב את עצמם ולהכיר בערך שלהם בעיני עצמם. תחמיאי להם כל הזמן, תעצימי את החזקות שלהם, תזכירי להם כמה הם יפים, חכמים, טובים ומוצלחים. כשיאהבו את עצמם, גם ביטחונם העצמי יתחזק וזה חשוב. אבל תני להם גם דוגמה אישית, שלעוף על עצמם זה לא אומר להיות מתנשאים ושחצנים. אפשר להכיר בערך עצמך, לאהוב את עצמך ועדיין לשמור על ענווה.

וזכרי“, היא אמרה לי לסיום, “כשתאהבי את עצמך באמת, תוכלי להרעיף יותר אהבה על אחרים ועל ילדיך ומשפחתך ותוכלי לחוות הצלחות ולחיות בשמחה ובשלום עם עצמך ועם הסביבה וכולם יהיו מרוצים“.

פברואר 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
אירועים שיתקיימו ב 30th ינואר
אירועים שיתקיימו ב 1st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 5th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 20th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 21st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd פברואר
אירועים שיתקיימו ב 23rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 28th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?