זוכה לשמח

הוא מוזיקאי יוצר, מלמד במכינות קדם-צבאיות ובעיקר מופיע בערבי שירה לקהלים שונים. מקווה “להמשיך לשמח ולשמוח, ליצור, להתחדש ולשמוח בחלקי”. האורח שלנו לשבת הוא נווה אגמון, מאבנ”י אית”ן

קצת על עצמך

“נווה אגמון, בן 40, נשוי לעמית שרה, אשת חיל רבת-פעלים, מורה לימימה, בעלת חנות יד שנייה בנוב ומעצבת גראפית. אנחנו הורים לשלושה ילדים חמודים אודליה רחל בת 11, רפאל בן שמונה וחצי ואלישע דוד בן שבע”.

איפה נולדת וגדלת? 

“גדלתי בקיבוץ כפר הנשיא ובקיבוץ משמר הנגב”.

מגורים

“אבנ”י אית”ן, כבר שלוש שנים”.

עיסוק

“מוזיקאי יוצר, מלמד מעל עשור במכינות קדם-צבאיות, מנגן לקשישים במרכזי יום, מדריך באתר עין קשתות, בפקיעין ובצפת, מעביר סדנאות, בר-מצוות, ערבי שירה בציבור, מופעים שונים. באופן כללי, אני זוכה לשמח ולהופיע בפני קהלים מאוד מגוונים – ילדים, דתיים, חילונים, גמלאים ועוד”. 

איך נראה יום שישי שלך?  

“בשישי, אנחנו עסוקים בעיקר בהכנות לשבת. אני מבשל את התבשילים ואשתי אחראית על הסלטים, הלחם והעוגות. שעה לפני שנכנסת השבת, אני משתדל תמיד לשבת במרפסת עם כוס עארק, פיצוחים וחברים ולקבל את השבת בנחת”.

מה כוללת ארוחת השבת שלכם?

“אני מבשל חמין מעולה. בזכות זה שאני מנגן כבר שנים בדלתון, לקחתי מהסבתות שם מתכונים נדירים כמו פקילה וקוקלות טריפוליטאיות ועוד כל מיני תבשילים. אשתי אופה את הלחם הכי טעים בעולם! חוץ מאוכל משובח וטעים, אני משתדל תמיד לספר סיפורים לילדים, כל מיני סיפורים מעניינים שאני מלקט במהלך השבוע. אנחנו אוהבים לשיר שירי שבת ביחד ובכללי, זה זמן משפחתי שאם אנחנו זוכים ויש ברכה, הוא מתוק מדבש”.

זיכרון ילדות משבת

“כל המשפחה הולכת ביחד לחדר האוכל בקיבוץ”.

מה הכי כיפי בשבת שלך?

“הילדים שלי מאוד אוהבים לבוא אתי לתפילה בנץ. הם לא מוותרים על זה בשום מחיר. גם כשהנץ מאוד מוקדם, ברבע לחמש לפנות בוקר. אלו שעות מאוד מיוחדות וזמן קסום, כשהעולם עוד שקט”. 

עם מי היית רוצה לשבת בשולחן שבת?

“עם רבי נחמן מברסלב, רבי שלמה קרליבך וסנופקין, מ’המומינים'”.

בשעות הפנאי, מה עושה?

“אני אוהב ללמוד תורה, להיות בבית מדרש הנפלא באבנ”י אית”ן. אוהב גם להיות עם המשפחה שלי, לנגן, לטבול במעיינות, לטייל ולהתבודד”.

איך השפיעה עליך הקורונה?

“בזכות הקורונה, קרו לנו הרבה דברים טובים. למרות ששנינו כמעט שלא עבדנו בתור עצמאים, מאוד נהנינו מהזמן המשפחתי המיוחד ומהניתוק מהעולם. התחזקנו באמונה ועברנו לגור בגולן”. 

מהו המוטו שלך בחיים?

“העיקר להתחיל מהתחלה”.

פינת חמד, או מסלול אהוב עליך בגולן? 

“רכס בשנית”.

מה אתה מאחל לעצמך?

“להמשיך לשמח ולשמוח, להעמיק בתורה ובעבודה הפנימית שלי, ליצור, להתחדש ולשמוח בחלקי”.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?