“ואיזה קור בחוץ…”

העולם מתחלק לשניים: אנשי היום ואנשי הלילה, אלה שיקומו בחמש בבוקר לחתור בכנרת ואלה שמעדיפים לרבוץ על הספה עד חמש בבוקר, אלה שאוהבים קיץ וחום ואלה שמעדיפים את החורף 

אנשי הקיץ אוהבים את החום ואת השמים הכחולים. אנשי החורף –  את הקור ואת השמים האפורים. לקראת עונת החורף, כשהשמים מתקדרים, גם לבם של אנשי הקיץ מתקדר. לעומת זאת, את אנשי החורף אין דבר שמשמח יותר משמים מעוננים וגשם…

חום וקור ברפואה הסינית

הקור והחום ברפואה הסינית אינם מתייחסים רק לטמפרטורה, אלא למספר רחב של סימפטומים. 

החום ברפואה הסינית משויך לאנרגיית היאנג ואילו הקור משויך לאנרגיית היִין. אדם שחם לו תמיד, שאוהב לשתות משקאות קרים ונוטה לאודם בפנים, נחשב כטיפוס יאנג ואילו אדם שבדרך כלל נרתע מקור, אוהב להתלבש חם, מעדיף משקאות חמים ולעתים פניו חיוורות – נחשב לטיפוס יין. 

סימפטומים של קור יכולים לבוא לידי ביטוי בכל מיני דרכים – כאבי מפרקים שמחמירים לקראת החורף, כאבי גב שמחמירים בקור, נטייה רבה יותר לבריחת שתן בחורף, כאבי בטן אחרי שתייה קרה, או אכילת גלידה, שלשולים ללא ריח ועוד. 

קור ברפואה הסינית יכול לנבוע גם ממקור חיצוני וגם ממקור פנימי. קור חיצוני הוא קור שמצליח לחדור לגוף מהחיצון, כאשר הצ’י של האדם חלש. צ’י הוא האנרגיה שזורמת בגוף שלנו. כאשר הצ’י חלש, הגוף לא מצליח להדוף ולהתמודד עם הקור שבסביבה והקור משפיע על האדם לרעה. אחת מהסיבות המרכזיות להופעת כאב היא קור. קור יכול לחדור לגוף דרך העורף וכן גם דרך הגב התחתון, לכן מטופלים רבים מתלוננים בחורף על צוואר או גב תפוסים. לא סתם הסבתות שלנו התעקשו על צעיף וגופייה בתוך המכנסיים… 

קור פנימי נובע לרוב מתזונה לקויה (פחמימות ריקות, מזונות מעובדים, מזון נא וקר), אך גם קור חיצוני, לאורך זמן, יכול לגרום לכך. במצבים של קור פנימי, הצ’י זורם באטיות ויוצר תקיעוּת בגוף אשר מתבטאת בכאב. במקרים רבים, דלקות פרקים מתחילות כתוצאה מקור פנימי, הפרעות מחזור ופריון ועוד. 

ככל שהזמן יחלוף ולא נטפל, הבעיה עלולה להפוך לכרונית. לכן, אם אתם חווים כאב שלא חולף, חשוב לפנות לטיפול. 

הטיפול ברפואה הסינית 

במצב של קור, הטיפול יכלול דיקור סיני בשילוב צמחי מרפא שתפקידם העיקרי יהיה לחמם ולחזק את היאנג ובכך לחמם את הגוף ולסייע לו להיפטר מהכאבים. בנוסף, נעשה שימוש במוקסה, הרכב צמחים שמחממים אתם את האזורים הכאובים. גם טווינה – עיסוי סיני ממריץ – משפרת את זרימת הצ’י ומביאה חום והקלה בכאבים. 

ולסיום, מרתח לחימום והפגת כאב:

בסיר קטן, מביאים לרתיחה שתי כוסות מים עם 3-4 מקלות קינמון, 3-4 פרוסות ג’ינג’ר ושני תרמילי הל. מבשלים 10 דקות ושותים. כדאי להעביר לתרמוס לאחר הרתיחה, על מנת לשמור על החום. 

מאחלת לכם חורף חם
והרבה בריאות, קרן 

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 16th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?