התחלות חדשות

סוף אוגוסט. הסתיו כבר שולח שגרירים. החצב זקוף. עוד מעט נחליאלי. והמלך בשדה. בכל פעם מחדש, יש את התרגשות באוויר לקראת השנה החדשה .התחלות חדשות. תקוות 

ימים אחרונים של אוגוסט, אמצע חודש אלול ושערי שמים פתוחים לתפילותינו. הערבים נעשו נעימים יותר. בחוץ, אמנם עדיין משתוללות סופות של בחירות והפגנות, אבל הלב מבקש להיפתח ליותר אהבה והקשבה. 

בשבוע שעבר, יצאנו לפסטיבל הכלייזמרים בצפת. הייתה שם אנרגיה מיוחדת וניגונים שהכניסו אותנו לאווירה של חודש אלול. פגשנו אלפי אנשים, מכל הקשת החברתית, שהגיעו לשמוע מוזיקה יהודית ולהתחבר. 

את השבוע האחרון של החופש,, ניצלנו לבילויים קטנים עם המתבגרים. סרט, בית קפה מסעדה, חוף ים והתארגנות לפתיחת שנת הלימודים. קנינו להם מחברות חדשות וכלי כתיבה, תיק חדש וחולצות תלבושת למתבגרת, שמתחילה ללמוד בתיכון. בכל פעם מחדש, יש את התרגשות הזאת באוויר לקראת השנה החדשה והתחלות חדשות ותקוות ותפילות, שיהיה להם קל בלימודים, בחברה, שידעו לשלב ביניהם ושינחלו בעיקר הצלחות וחוויות טובות. 

אני תמיד מתפעלת מהיופי של מעגל השנה. איך ספטמבר וראש השנה מתערבבים להם, כשמרגיש סוף הקיץ והחופש ותשרי מביא אתו את החגים והתחלות חדשות. זה לא משנה המגזר וההשקפה, כולם מתחילים מחדש, טובלים תפוח בדבש, שותים כוסית לחיים ומתכוננים לחגים בקניות, במתכונים ובבגדים. 

רק שמחות ואור

השבוע, כשאפיתי ובישלתי לכבוד הרמת הכוסית להחלמת המתבגר, הייתי בהתרגשות גדולה מעורבת בעייפות מכל המסביב של סוף אוגוסט, והעבודה והמחשבות על החגים ועוד וכל מיני עניינים. בלילה שלפנֵי, התקשיתי להירדם. אני לא יודעת אם אלו כאבי הרגליים והעייפות, או ההתרגשות מהאירוע שציין דרך שעברנו בשנה הזאת. חשבתי שאחרי הטלטלה, כל רגע בחיים ייראה לי וואו… זה לא ממש עובד כך. עדיין דברים קטנים מרגיזים אותי ואני יכולה שלא להירדם בלילות בגלל כל מיני עניינים, לכאורה פעוטים. 

אבל הלילה הזה, הרגשתי את העייפות והשמחה וההתרגשות יחד. תוך כדי שהתהפכתי מצד לצד, מחשבותיי נדדו להן לכל מיני כיוונים וחשבתי גם על השנה הזאת שעברתי בה מסע לא קטן, והנה היא מסתיימת לה בחגיגה שמחה. ככה, תוך כדי נמנום, חשבתי על החלומות והתקוות והציפייה לשנה שתכף תתחיל. 

בא לי ממש שהיא תהיה מלאת שמחות וחגיגות והצלחות. מלאה בטוב, באהבה, בשקיעות וזריחות וניגונים שמחים והרבה כוסות קפה במקומות יפים ומפגשים עם אנשים חדשים וחברים ומשפחה ומילים טובות וסיפורים שיצאו ממני בקלות והצלחות והישגים. בימים אלו, כשהשמים פתוחים לסליחה, מחילה ולבקשות, אני ממש מתפללת ומבקשת שהשנה הזאת תהיה טובה ויפה במיוחד, בלי אתגרים, רק שמחות ואור.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?