השמח בחלקו

תמיד זה נראה כאילו אצל השני, האחר, השכן, הכול יותר טוב ויפה ונוצץ. הגינה שלו, הרכב שלו. האמת? אי אפשר באמת לדעת באיזה בלגן נמצאים החיים הנוצצים שלו


יעל אליה מדי

שעת ערב, אני יושבת בכורסת המטבח שלי וצופה בטלנובלה. בכיור, ערמות של כלים, רצפת המטבח ראתה ימים נקיים יותר, על השיש קצת בלגן, אבל אני רובצת מול הטלוויזיה, כאילו המטבח הזה של מישהו אחר. אם אימא שלי הייתה רואה את המחזה הזה, היא מיד הייתה מעמידה אותי לשיחת מוסר שתסביר לי כמה חשוב שהמטבח יהיה תמיד נקי ומסודר והייתה מתמרמרת על הכלים שאני משאירה בכיור ועל מה שיגידו על הבת שלה – שהיא לא גם עקרת בית למופת.

למזלי, היא לא רואה את זה ואני מקווה שאף אחד לא ילשין, אז אני מרשה לעצמי לזייף קצת במטלות הבית ופעם בכמה זמן, להתמכר לאיזו טלנובלה מגניבה. גם אם אני לא צופה באופן יום-יומי, אפשר תמיד להבין מה קורה ולהמשיך לעקוב. החיים שם מתקדמים מאוד לאט ובזמן שהכיור שלי עמוס בכלים, אני מתפעלת מהחוות המרשימות והמתוקתקות שלהם ומהצי של עוזרות הבית, המטפלות, המבשלות, הגננים, הנגרים, הנהגים וכל השאר. תמיד הבתים שלהם מצוחצחים, הסדינים מתוחים, הכלים יפים והארוחות מפנקות, עם יין ומיץ תפוזים סחוט. כולם שם אנשי עסקים כל כך יפים, לבושים ומעודכנים.

 לפעמים, כשהילדים שלי מתלוננים על משהו בבית שלנו, או בי, אני מציעה להם לעבור למשפחה אחרת, אולי אצל השכנים יהיה להם טוב יותר. אני לא באמת מתכוונת ואני יודעת שהם מעדיפים להישאר

אבל החיים שלהם, אוי, החיים שלהם תמיד בבלגן אחד גדול. הם נופלים מנכסיהם, מסתבכים, מתגרשים, רבים, גונבים, נרצחים ומה לא. אז למה, לעזאזל, אני עוקבת אחרי הזבל הזה? אני חושבת לעצמי מדי פעם, אולי כי אני רוצה ללמוד מילים בספרדית? זה נשמע כמו תירוץ קלוש. אולי זה הפאר והעושר הזה, שכיף לדמיין שאולי פעם אהיה חלק ממנו, או אולי סתם כי אני אוהבת סיפורי קלישאה, עם מתח קטן, שמשכיחים ממני את טרדות היום-יום. מין הצצה שכזאת לחיים של אחרים, שמשאירה אותי בסוג של מתח קצת ידוע מראש על מה שיקרה ומצד שני נותנת לי לראות בפרופורציות את החיים שלי.

נכון שזה קצת מבאס שאין לי צי של עוזרות-מטפלות-מבשלות-ונהג פרטי ושיש לי קצת כלים בכיור ואי סדר במטבח ובחדרים והסדינים שלי לא מגוהצים, אבל איזה מזל שאין לי את הבלגן המטורף שתמיד יש להם בחיים ואיזה כיף שיש לי את החיים שלי כמו שהם.

אז כשהקטנה  שלי שואלת אותי, אימא, על מה הסרט הזה שאת רואה? אני עונה לה בחצי חיוך שזה על הבלגן של החיים של אחרים. כשהבן שלי מתלונן שהדשא שלנו יבש וזה של השכנים הרבה יותר יפה וירוק, אני מסבירה לו שזה רק עניין של מבט וזווית של השמש ושאם הוא יסתכל טוב-טוב, הוא יראה שהדשא שלנו שווה פי 1000 משלהם (ואם השכנים שלי עכשיו קוראים במקרה את הטור, שלא ייעלבו).

תמיד נראה שאצל השכנים הכול טוב ויפה ויש לאחרים חיים הרבה יותר טובים, אבל האמת היא, שאין לדעת איך זה באמת אצלם. לפעמים, כשהילדים שלי מתלוננים על משהו בבית שלנו, או בי, אני מציעה להם לעבור למשפחה אחרת, אולי אצל השכנים יהיה להם טוב יותר. אני לא באמת מתכוונת ואני יודעת שהם מעדיפים להישאר ויודעים שבבית שלהם עם האימא והאבא שלהם, שהם לא ממש מושלמים למרות שהם באמת משתדלים, זה הכי טוב שיכול להיות להם. לפעמים, אנחנו מקבלים את הטוב כמובן מאליו ולא מעריכים מספיק ועל זה אני אומרת: איזהו עשיר? השמח בחלקו.

 

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?