הצלחה בריאה!

מתלהבים בהתחלה מדיאטה חדשה, מנוי לחדר כושר ולאט אבל בטוח מתחילים ל”זלוג”. מה שמתחיל ב”בום”, לרוב, מסתיים ב”טראח”. אפשר לצאת מזה, בשלושה צעדים פשוטים מתלהבים בהתחלה מדיאטה חדשה, מנוי לחדר כושר ולאט אבל בטוח מתחילים ל”זלוג”. מה שמתחיל ב”בום”, לרוב, מסתיים ב”טראח”. אפשר לצאת מזה, בשלושה צעדים פשוטים


מי לא חווה אכזבה בחייו? (שירים יד) במאמר זה, אתייחס בעיקר לאכזבה ברמה הבריאותית/תזונתית. כמה פעמים אמרת לעצמך שממחר מתחילים בדיאטה ולאחר יומיים, שלושה, שבועיים… ההתלהבות מתמסמסת וה”זליגות” מתחילות… הרבה מכירים את החוויה שברובה מאכזבת. לרוב, אנו מאוכזבים מעצמנו. לעתים, התחושה היא שאנו מאכזבים את הסביבה, בעיקר הקרובה וחוזר חלילה. אותו הדבר בדיוק יכול לקרות ברישום לחדר כושר.

בהתחלה נבקר בו שלוש פעמים בשבוע, או יותר ולקראת החודש השלישי, כבר נבקר בו אולי פעם בשבוע, מוכר לכם? ומה עם להפסיק לעשן, להפחית סוכר בקפה, או בכלל להפסיק לשתות קפה? כולם ככולם, נמצאים באיזשהו הסכם, לרוב לא כתוב וחתום, מול עצמנו בלבד. לכן, כמה קל ויחסית פשוט להפר את ההסכם. לא ניענש, אין קנס ולרוב, גם אף אחד לא יודע. בקיצור, נוח להפר הסכם מול עצמנו. את מחיר האכזבה אנו מכירים ולכן לא נבהלים, רק מתבאסים, שוב שוב ונחלשים מנטלית. לתהליכים כאלו, החוזרים על עצמם, אפשר להתייחס כמעגל קסמים, שלא ממש מיטיב עם בריאותנו.

אלו שניסו דיאטות חוזרות ונשנות, חשים את הקושי שיש בירידה. אלו שהיו בתהליכי בריאות אחרים (טיפול באלרגיות, מיחושי בטן וכד’), יחושו את הקושי שבהתנעת תהליך נוסף. הגוף עובר הלם תזונתי בכל פעם מחדש ועכשיו, “נמאס” לו והוא מבוהל ומבולבל ולכן לא ייכנס לתהליך מהר כמקודם. כל כניסה לתהליך נוסף הופכת להיות מעמסה ואתגר והסיכוי להצלחה הולך ויורד. למה? כי אנחנו כבר רגילים לאכזב את עצמנו וזה כבר לא “ביג דיל”. כמה מזל יש לנו שהגוף שלנו חכם קצת יותר מאתנו! תמיד, הוא ייתן לנו עוד צ’אנס להצלחה והבראה. לכן אם נפעל בשלושה צעדים פשוטים, שנותנים לגוף את כל מה שהוא צריך, מעודדים הבראה ומונעים פגיעה, הגוף יעבוד ביחד אתנו וביחד נגיע ליעדים שלנו.

שלושה צעדים להצלחה שלך

• הסכם רשום: רשמו על דף את התכנית שלכם, את היעד אליו תרצו להגיע ואת הזמן אותו אתם מקציבים לתהליך. חשוב שתהיו ריאליים. אם ברצונך לרדת 5 ק”ג, הגיוני ובריא שתיתן לעצמך לפחות חדשיים-שלושה, תלוי במין, גיל ומצב בריאותי. אם ההתמקדות היא בשיפור מערכת העיכול – שלושה חדשים הם המינימום ההכרחי ליצירת שיפור משמעותי. ממליצה לכם לשתף בתהליך אדם קרוב ויקר לכם ולבקש עזרה ברגעי קושי ומשבר. זה קורה לכווולם וזה בסדר גמור.

ודאו שאתם מתחברים לטעמים ולמתכונים, לכל אורך התכנית. חשוב מאוד מאוד שהתהליך לא יהיה “עונש”. גם לא לשבוע ולא לחודש. תהליך הבראה, ירידה במשקל, או כל מהלך אחר שאתם עושים, חשוב שיהיה מהנה, מעניין ומניב תוצאות

• התאימו את התכנית לסגנון החיים שלכם: אם, לדוגמה, מדובר בחדר כושר ואתם עובדים כל יום משמונה בבוקר עד חמש אחה”צ, נסו לראות מה יותר מתאים לכם – אימון בוקר לפני העבודה, או אימון לאחר סיום יום עבודה. אם המצב הוא שבשתי האפשרויות זה לא יקרה, נסו לבדוק את סוף השבוע, שישי, או מוצ”ש. או אולי חדר כושר אינו מתאים לכם כלל והליכות בשכונה עם הכלב, או ריצה אחרי הילדים בפארק, מתאימים לכם יותר. אם מדובר בשינוי תזונתי, ודאו שאתם מתחברים לטעמים ולמתכונים, לכל אורך התכנית. חשוב מאוד מאוד שהתהליך לא יהיה “עונש”. גם לא לשבוע ולא לחודש. תהליך הבראה, ירידה במשקל, או כל מהלך אחר שאתם עושים, חשוב שיהיה מהנה, מעניין ומניב תוצאות.

• מדרגות עולות: הדרגתיות היא שם המשחק. מה שמתחיל ב”בום”, לרוב, מסתיים ב”טראח”. רשמו שלבים הדרגתיים בתהליך. לדוגמה: בשינוי תזונתי, התחילו בהתארגנות של ארוחת בוקר בריאה. ביצעתם והצלחתם “לתקתק” ארוחה בריאה במשך שבוע, יאללה, תוסיפו עוד ארוחה “לטיפול” וכך הלאה. בכל פעם שאתם חשים כי הצלחתם בעוד משימה בתהליך ואתם מוכנים לעלות מדרגה, החליטו מהו השלב הבא עבורכם. כל אחד והקצב שלו. חשים כי אתם מתמסמסים בתהליך ומתחילים לזגזג? חיזרו לאחור שניים-שלושה צעדים, התחילו שוב להקפיד יותר על ארוחה, או חזרה לאימונים. משם, יהיה לכם הרבה יותר קל.בכל רגע נתון בתהליך, אפשר לעשות חישוב מסלול מחדש. אפשר לבקש עזרה ואפשר גם לקחת הפסקה. הכול נכון ומדויק בשבילך.

ב ה צ ל ח ה !

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?