“המוסיקה שלי” – נורית האן זיגלר

נורית האן זיגלר, זיגי בשבילכם, היא זמרתיוצרת שגילתה את עצמה מאוד מאוחר, ממש לייטלייטבלומר. אבל גיל הוא רק מספר, אומרים כל מי שנאחזים במשפט הזה כבקרש הצלה, אני בתוכם כמובן. מאחורי זיגי עשרה אלבומים וזה השישי שבהם – “המוסיקה שלי“. זהו אלבום יוטיובי והנה מה שהיא כותבת עליו:

“‘המוסיקה שלי‘, אלבום 6. מגוון כל כךממוסיקת עולם. מרוק, פופ ועד רוךכי המוסיקה שלי צבעונית כמוני ומסרבת להיכנס למסגרותבשיר הנושא של האלבום, אני מבקשת מהמוסיקה ללמד אותי הכולכל מה שעושה לי וייב טוב בגוף ובסאונדלאתגר את הקול שלי להכי גבוה והכי נמוךלצעוק וללחושלכעוס ולאהובאנגלית ועבריתבעידן הנוכחי, זה כבר פאסה להיכנס לסגנון מוסיקלי אחדולמה בכלל צריך להיכנס לתבניות? הרעב למוסיקה לא פוסק ואני רוצה לפרוץ כל מסגרת ולא להתקבעכי המוסיקה היא נשמה ונשמה היא חופש…”.

יש אנשים ששומעים מוזיקה, יש אנשים שכותבים מוזיקה. זיגי חיה מוזיקה והרעב באמת לא פוסק. היא כותבת ומלחינה את כל שיריה והם כולם בנויים דומה ומלאים בקלישאות נהדרות מהחיים. למשל, על זמן הסליחות ויום כיפור: “ומודה על הטוב שמגרש את הרע/ ומודה על הזכות, על אפשרות הבחירה/ להביע חרטה עם תקווה גדולה בלב/ שתאיר כל עלטה, שתחליש כל כאב“.

או בשיר עידודעצמי: “והרוח לא תיפול אתה יודע/ אנחנו חזקים יותר מהכול/ כן הרוח לא תיפול/ כי אנחנו יחד חזקים יותר מהכול“. או בשיר אהבה למוזיקה עצמה: “אותך אני רוצה עד סוף ימיי/ דרכך אצייר תמונות של רעש מחיי/ יובל לא ידעתי שאת לי אש/ דולקת בדמי מה עוד אוכל לבקש“.

או על ההורים, שמתבגרים ונעשים תלויים בך: “ועץ החיים ממנו פרחת נצבע אפור/ בודד בחושך לא מוגן מהקור/ ואתה ענף ירוק הושט לו יד/ הוא נאחז בך כמו היית הגחל האחרון“. או באנגלית: When you touch me, do you feel me?  I feel

sick now, will you heal me? I am broken, can you fix me? Am I just one of your many?. זה, אגב, השיר הטוב באלבום הזה ומתארח בו אורי זיגלר (בנה?), עם קול מיוחד וביצוע מרשים.

נדרשתי לציטוטים האלה, כי באיזה אופן מוזר, כמה שזה קלישאתיככה אתה מאמין לה. יש משהו חודר בהגשה של זיגי, בהתמסרות המוחלטת שלה לעניין, שפשוט מכניס אליך פנימה את המחשבות המולחנות האלה שלה.

למעט שנייםשלושה שירים, ואם נתעלם מראובן חיון, זה לגמרי בסגנון אילניתמאוחר. אבל אי אפשר להתעלם מראובן חיון שעיבד והפיק, תיכנת, ניגן והקליט, הכול באיש אחד. חיון שיחק עם המקצבים והתזמורים כדי לצבוע את השירים של זיגי, כל פעם בגוון אחר. זה הצליח.

לזיגי יש קול טוב מאוד, נמוכים וגבוהים והיא יודעת לעבוד אתו. קול עם צבע משכנע, אמרתי כבר, מעורר אמון. ברקע, התברר שיש לה שורשים הונגריים, מה נאמר ומה נדבר.

דבר אחד ברור: זיגי אוהבת מוזיקה בכל מאודה ואם שואלים אותי, המוזיקה אוהבת אותה בחזרה.

הקישור להמוסיקה שלי“, של זיגי:

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?