המהפכה בדרך

בשורה לתושבי קצרין: מהפכת תאגידי האנרגיה ברשויות המקומיות בדרך לקצרין! זהו מהלך שיוזיל עלויות, ישפר את השירות ויפחית את זיהום האוויר. במסגרת המהלך תקודם תכנית הטמנת קווי החשמל להגברת אמינות מערכת החשמל בשגרה ובחירום, ולשיפור נראות פני המועצה

שר האנרגיה והתשתיות וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, אלי כהן, קיים ביקור מקצועי בקצרין ונפגש עם ראש המועצה, יהודה דואה. במהלך הפגישה, דנו השניים בהקמת תאגיד אנרגיה בשיתוף חברות מהמגזר הפרטי, מהלך שיביא להתייעלות באנרגיה בתשתיות, יאיץ פרויקטים, יחסוך בהוצאות ויפחית את זיהום האוויר באזור. בנוסף, סיכמו על קידום תכנית הטמנת קווי החשמל ופיתוח תשתיות המים והביוב, כדי לסייע בקידום תכניות הבנייה והפיתוח בקצרין, תוך הגברת אמינות מערכת החשמל בשגרה ובחירום. 

שר האנרגיה והתשתיות, אלי כהן: “הקמת תאגיד אנרגיה במועצת קצרין היא בשורה עבור תושבי המועצה. התכנית תשפר את איכות החיים של התושבים, תביא לחיסכון באנרגיה ותאפשר להשקיע יותר ברווחה, בחינוך ובפיתוח התשתיות. הטמנת קווי המתח באדמה תגביר את אמינות מערכת החשמל, תשפר את נראות פני המועצה ותסייע בקידום תכניות הבנייה באזור. יחד עם ראש המועצה, ידידי יהודה דואה, נפעל לקדם את קצרין כמועצה ירוקה אשר תספק את צרכי האנרגיה מאנרגיות מתחדשות ולא מזהמות, דבר שיתרום רבות לאיכות הסביבה”

ראש המועצה המקומית קצרין, יהודה דואה: “שמחנו לארח את השר אלי כהן ובכירי חברות האנרגיה, המים והגז הכפופים למשרד. זאת, במטרה לקדם פרויקטים משמעותיים ותשתיות ענק, בתחומים כמו הקמת תאגיד אנרגיה מתחדשת ושימוש באנרגיה ירוקה, אגירת אנרגיה והטמנת קווי מתח גבוה. מדובר בפגישה חשובה ומשמעותית להמשך פיתוח קצרין ואני מודה לשר כהן, לצוותו ולבכירי החברות על הביקור ועל שיתוף הפעולה הפורה”.

הביטחון האנרגטי

תאגידי האנרגיה המשותפים יאפשרו לרשויות מקומיות, שיבחרו באפשרות זו, להאיץ את קצב התקנת המערכות הסולאריות, מתקני האגירה ועמדות הטעינה לכלי הרכב החשמליים בשטחיהן. כמו כן, התאגידים יאפשרו לרשויות המקומיות להתייעל בצריכת האנרגיה שלהן ולנהל אותה בצורה טובה יותר. מהלך זה יסייע להן לחסוך בהוצאות שוטפות ולתעל אותן לטובת שיפור השירות לאזרח, בד בבד עם הפחתת פליטות גזי חממה. מנגנון זה, של הקמת תאגידי אנרגיה משותפים, יאפשר להאיץ את הביטחון האנרגטי באמצעות מעבר לאנרגיה מקיימת – אנרגיות מתחדשות, אגירה, כלי רכב חשמליים והתייעלות באנרגיה. כל אלו ישפרו את החוסן באנרגיה של הרשויות המקומיות, בין היתר במתקנים חיוניים הנדרשים לרציפות תפקודית בעת חירום, כדוגמת מרכזי קליטה לשעת חירום במבני ציבור וחמ”לים רשותיים.

הטמנת קווי המתח באדמה תגביר את אמינות מערכת החשמל, תצמצם פגיעות בקווי ההולכה, תשפר את פניי הרחובות ותפחית את מגבלות הבנייה והתכנון. הטמנת קווי המתח הוא פרויקט ארצי בעל חשיבה רבה למשק החשמל, שיושקעו בו למעלה מ-20 מיליארד שקלים בשנים הקרובות ויאפשר לרשויות למקסם את השימושים בקרקע ולצמצם את הפגיעה בנוף.

כחלק מהתכנית לקדם את קצרין כמועצה ירוקה, אשר תספק את צרכי האנרגיה מאנרגיות מתחדשות ולא מזהמות, תקדם המועצה, יחד עם משרד האנרגיה והתשתיות, תכנית להתייעלות באנרגיה, עידוד תחבורה חשמלית וייצור אנרגיה מתחדשת, התייעלות באנרגיה בתשתיות והקמת עמדות טעינה לכלי רכב חשמלי. התכניות יביאו לשיפור משמעותי באיכות החיים של התושבים ולחיסכון והגדלת ההכנסות של הרשויות.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?