הכנה והתארגנות לתינוק בחופש הגדול – יציאה משגרה

החופש הגדול, סופסוף הוא הגיע. הרגע שכל ילד מחכה לו וההורה קצת פחות. סתם, לא כולם. הרבה הורים מחכים ובסוף, יוצאים מותשים. קשה עם הקטנטנים וצריך חופש מהחופש


חופש בעצם הוא יציאה משגרה. האווירה, הקצב, המראות, האנשים והאנרגיות – הכול משתנה. כל התקופה הזו היא בעצם מאוד סימפתטיתהמערכת שמופעלת אצלנו בגוף כאשר יש לחץ, בהלה, המוניות, גירויים רבים, רעש, בלגן, חרדה, וכד’. אנחנו נכנסים במודע לתקופה מאוד שונה עבור התינוק. יותר נסיעות, יותר פרצופים חדשים, מקומות שהוא לא מכיר, אין סדר יום קבוע, העייפות מצטברת.

המטרה היא לייצר זמנים פרא-סימפתטיים, רגועים, שלווים, לא מציפים ומוכָּרים, כדי לתת מענה מדויק ובצורה מיטבית לתינוק שלנו. מה שקורה בהצפה ובתקופה העמוסה של הקיץ, הוא שאנחנו לא כל כך קשובים לסימנים מוקדמים של התינוק שלנו ומגיעים הרבה פעמים לסימנים מאוחרים, או לבכי. לא כדאי לנו להגיע לזה, כי אז, המענה שניתן יהיה פחות יעיל ואפקטיבי ויארך יותר זמן. פשוט נצא מותשים, במקום ליהנות מהחוויות.

כדי להגיע לכמה שפחות מקרי קצה, ובכי שקשה להרגיע, וצורך שלא מקבל מענה, אפשר על ידי התגייסות, הקשבה והכנה מראש, להימנע מהם. להקדים תרופה למכה. להקשיב תוך כדי, או לחשב זמנים. מתי הוא אמור להיות עייף, או רעב ופשוט לתת את המענה בזמנים המוקדמים. לא לחכות לקושי, לבכי, או לאי נוחות גדולה של התינוק.

למשל, נסעתם לטיול, אירחתם חברים, הוזמנתם לארוחה גדולה, יצאתם לקניות מאוחרות וכד’. עצרו שנייה, תנו מענה מוקדם: רגע של יחס וביחד, אוכל, או שינה. התינוק לא יגיע לצבירה שמקשה עליו. הוא יקבל מענה, לפני שאתם תגלשו לתוך אירוע רודף אירוע, או מפגש שאתם רוצים לא לפספס. אתם תהיו רגועים יותר, בידיעה שהתינוק יותר רגוע.

אם יש דודים, סבא וסבתא, או חברים, שמוכנים לעזור, למשל, להחזיק את התינוק, אבל אתם יודעים שאם שנייה תצאו מהסיטואציה של ההמולה, הוא ברגע יירדם, אז תעשו את זה. צאו לחדר חשוך, צאו החוצה לשקט, התרחקו מההמולה לכמה דקות. גם אם הוא יתעורר ממש מהר, הוא לפחות קצת התחזק ורמות האדרנלין שלו ירדו. לא כמו שנהוג לחשוב, שאם נמשוך, אז הוא יאכל, או ישן, טוב יותר.

המטרה היא לייצר זמנים פרא-סימפתטיים, רגועים, שלווים, לא מציפים ומוכָּרים, כדי לתת מענה מדויק ובצורה מיטבית לתינוק שלנו. מה שקורה בהצפה ובתקופה העמוסה של הקיץ, הוא שאנחנו לא כל כך קשובים לסימנים מוקדמים של התינוק שלנו

אפשר גם להשתמש במנשא, שכך התינוק נרגע וקרוב לחום הגוף של אימא או אבא וכך הוא יכול להיכנס לאווירה פרא-סימפתטית. ולהירגע, להוריד אדרנלין ולא להגיע לבכי והיסטריה גדולים מדי.

אז זכרו, כדי שהקיץ יהיה גם כיף ומלא חוויות, לכם ולתינוק וגם רגוע ונינוח, הקדימו ותנו מענה מדויק בזמן. כך, תורידו רמות האדרנלין, למרות כל האנרגיות מסביב. צרו איים של שקט ואווירה רגועה, בתוך כל הלחץ והקצב המהיר ותרוויחו יותר פנאי, יותר יכולת להיות נוכחים בחוויה ולא תרצו שהחופש ייגמר!

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?