“היכל הנתינה”

דברים נפלאים קורים בשדה ההתנדבות בקצרין, הרבה מעבר לתחושת הסיפוק והמימוש. מתנדבות של”מ בכנס “היכל הנתינה”, בעכו


אביבה אלבז

בשבוע שעבר, יצאו מתנדבות של”מ, ממתנ”ס קצרין, ממועדון “55+”, בהובלת הרכזת איטה עצמון, לכנס מחוזי, “היכל הנתינה”, בעכו. הכנס דן בנושאים עכשוויים והועבר על ידי מנחי קבוצות מקצועיים בתחומים העוסקים בגוף-נפש, תקשורת בין-אישית, מודעות עצמית ואקטואליה.

המתנדבות מקצרין נפגשו עם עמיתים מתנועת של”מ מאזור הצפון, האזינו להרצאה מרתקת של ד”ר מורן זגה, חוקרת מדינות המפרץ מאוניברסיטת חיפה, למדו על נושא דיגיטל לגיל השלישי וקינחו בפעילות חווייתית של שירה והפעלה.

כמה חשוב ונחוץ לקחת הפסקה, להחכים וליהנות וזה היה בדיוק הזמן להתאוורר מהשגרה היום-יומית. הכינוס השנתי מהווה הזדמנות לקחת פסק זמן, להתחבר להרהר, להקשיב, לחלוק ידע, ליהנות מהרצאות וסדנאות ולקבל השראה לעבודת ההתנדבות.

“היכל הנתינה” הנה תכנית ארצית הפועלת ברחבי הארץ. במסגרת התכנית, מתקיימות הרצאות וסדנאות הקשורות לעולמות תוכן מגוונים, במתנ”סים ברחבי הארץ, בהם מתקיימת פעילות של”מ וגם מתנ”ס קצרין שותף להם.

 כל מי שהתנדב במשך תקופה ארוכה, כבר יודע שאף פעם לא מספיקים ללמוד ובכל רגע של נתינה, סופגים עוד משהו, מפתחים מיומנויות חדשות, מגלים תשוקות, כישורים חדשים ומגיעים לתובנות על העולם ועלינו

מטרות התכנית: להעצים ולהוקיר את המתנדבים על ידי חשיפתם לנושאים שונים וחדשניים, באמצעות פעילות חווייתית. כמו כן, להעניק כלים רלוונטיים להתנדבות ולחזק בקרב המתנדבים תחושת משמעות ושייכות, להגביר מוטיבציה לפעילות בשטח, להרחיב את מעגל המתנדבים ובעלי התפקידים על ידי חיבורים בין מעגלי המתנדבים ביישובים ובמחוז.

כל מי שהתנדב במשך תקופה ארוכה, כבר יודע שאף פעם לא מספיקים ללמוד ובכל רגע של נתינה, סופגים עוד משהו, מפתחים מיומנויות חדשות, מגלים תשוקות, כישורים חדשים ומגיעים לתובנות על העולם ועל עצמם.

ההתנדבות היא כלי אדיר לגילוי פרטים על קהילות, ארגונים, חברות ועל עצמנו. הפרט הזה מהווה תזכורת שגם מחוץ לזירת ההתנדבות, כל רגע וסיטואציה הם הזדמנות מצוינת ללמוד משהו חדש.

היה מפגש מעניין למשתתפות, מלמד ומעצים כאחד, מלא הנאה. אין ספק שתנועת של”מ הנה תנועה חברתית היוצרת מארג של “דבק חברתי” בין חבריה.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?