החינוך כמטרה משותפת

הכרחי שיהיו מטרות ברורות ועקביות בתהליך החינוך, כדי להימנע מדילוג מדילמה לדילמה, מבלי להשיג התקדמות של ממש. חשוב שהמטרות הללו יהיו תוצאה של הסכמה הדדית

הצלחת החינוך מותנת בשיתוף פעולה מלא בין ההורים והילדים. חשוב שההורים והילדים יעבדו בשיתוף פעולה כדי לגבש הסכמה בדבר מטרות החינוך. הכרחי שיהיו מטרות ברורות ועקביות בתהליך החינוך, כדי להימנע מדילוג מדילמה לדילמה, מבלי להשיג התקדמות של ממש. חשוב שהמטרות הללו יהיו תוצאה של הסכמה הדדית, כדי לצמצם את חוסר שיתוף הפעולה ואת מאבקי הכוח שיכולים לעכב ואף להכשיל את הצלחת החינוך.

שיתוף פעולה שכזה חשוב גם בין מורה לתלמיד. ההבנה שיש חזון משותף מביאה את ההצלחה. בדיוק כמו שמאמן מוביל שחקן לנצח במשחק. המאמן לא עולה עם השחקן על המגרש, עם זאת, הוא מלווה ומכוון את השחקן להבקיע את השער, או לקלוע לסל. המטרה של השניים היא לנצח במשחק. כמורה למתמטיקה, אני שומעת לא פעם את התלמידים: “בשביל מה אני צריך את זה בחיים”? שאלה טובה ולא תמיד יש לנו תשובה. מה שחשוב הוא שנקבל את ההקשר ולא התוכן. אנחנו מלמדים ומחנכים את הילדים והערכים הללו חשוב שנחנך לאורם בכל תחום ועניין.

המשמעות של “להשתפר”

הזמן והמאמץ המוקדשים לפיתוח מטרות המוסכמות על שני הצדדים הם השקעה ראויה. זה ממקסם את המוטיבציה של הילדים לשינוי, מצמצם התנגדות ומקל על שמירה למען התמקדות עקבית בחינוך. אסטרטגיה לפיתוח מטרות יכולה להיות לשאול את הילד מהי עבורו המשמעות של “להשתפר” ולתאר איך ייראה השיפור הזה בנסיבות חיים אמתיות ותפקודיות יותר.

ילדים רבים מקבעים את דפוסי ההתנהגות שמעכבים אותם מהצלחה. הם אינם מודעים לנזק שהם עושים לעצמם במרד ובהתנגדות להנחיה ולהדרכה של ההורים ו/או המורים. כדי לתקן את המצב וכדי לעזור לילדים להגיע למצב של שיתוף פעולה, חשוב להביא את ההורים למקום של רגיעה. ההורים ממהרים לחשוב שההתנהגות הזו היא נגדם וכך הם משקפים לילדים. לכן, המאבק, שהיה אמור להיות הבניית החזון העתידי לרווחה נפשית והצלחה של הילדים, הופך לשיח בין-אישי שאינו מוסיף ואף גורע מהדרך להצלחה המשותפת.

כמדריכת הורים, שטיפלה בעשרות משפחות שמתמודדות עם קשיי התנהגות של ילדיהם, וחוסר שקט ממשובים שמגיעים מהמסגרות החינוכיות, אני מכוונת לשינוי דפוסי החשיבה והם מאפשרים לנו לשנות דפוסי התנהגות של ההורים ושל הילדים, בכדי להגיע לשיתוף פעולה למען ההצלחה המשותפת והגאווה שבהשגת החזון המשותף, בכל שרק נבקש.

  • למען הסר ספק, ד”ר מרום אינה עוסקת ברפואה
SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?