האם מיזם הסעות הקשישים מהשוק בקצרין – בסכנה?

מי יסיע את הקשישים מהשוק הביתה? מי יסייע להביא את המצרכים לשבוע הקרוב אל המקרר? מי ידאג לוותיקים לירקות ופירות טריים? בחצי השנה האחרונה התדלדל מאוד מספר המתנדבים


שפרה בירנבוים


במשך השנה וחצי האחרונות, בלי לפספס או לדלג, זכו הקשישים בקצרין להסעות של מתנדבים לביתם. הקשישים קיבלו הסעה לשוק ובחזרה, עם העגלה המלאה. אבל השבוע, לא נמצא אפילו מתנדב אחד, שיקבל את הזכות הגדולה להביא את הקשישים הללו אל ביתם בשלום. המיזם הנצרך כל כך, נמצא בסכנה. הקשישים, שלא נעשו צעירים יותר בזמן הזה, ישרכו רגליהם במשך שעות בשמש ובגשם, מהשוק הביתה.

נינה, מחכה לנו כל שבוע במקבץ הדיור כדי להגיע לשוק.לאחר הקניות, היא מחכה על הספסל כדי לשוב הביתה. נינה, בת 85, עלתה לארץ עם בעלה לפני 13 שנים ונותרה לבדה עת התאלמנה. נינה מתפרנסת  מקצבה קטנה ואף פעם לא מתלוננת. תמיד שמחה, כשתפוחי האדמה היו זולים יותר, או כשהיא יכולה להרשות לעצמה שניים-שלושה תפוחים או אגסים. לא הרבה, אבל גם את המעט הזה קשה לה לגלגל הביתה בעגלה הרעועה. להחליף את העגלה – את זה היא לא יכולה להרשות לעצמה.

“ההסעות האלו מצילות אותי בכל שבוע. אני כל כך מתרגשת לראות מתנדב כל שבוע. הדרך מביתי אל השוק ברגל, לוקחת לי 40 דקות, ועם עגלה מלאה – שעה! קנייה בשוק היא האפשרות היחידה שלי לקנות אוכל טרי, במחיר שאני יכולה לעמוד בו. לכן בכל מזג אוויר, בכל מצב בריאותי, אני יוצאת לשוק. המתנדבים המסייעים לי, ממש מצילים את חיי”.

בוריס, 89, היה רוצה לצאת בכל שבוע לשוק, אך מצב הברכיים שלו אינו מאפשר לו זאת. כשהוא מצליח לקום מהמיטה, הוא נעזר בהסעות כדי להגיע ולחזור. הוא קונה כל כך מעט, שניים-שלושה ק”ג. אבל גם את זה קשה לו לשאת לבד והוא לא נהיה צעיר יותר.

“המתנדבים, מאפשרים לי לקנות פירות וירקות ולצאת פעם בשבוע מהבית לראות עולם. יש לי עזרה בבית, אבל לא לדברים כאלה. המתנדבים מחממים את הלב ונוטעים תקווה בלב. אני יודע שיש מי שחושב עליי, שיש מי שמחכה לי, שיש מי שחיי חשובים לו וזה לא מעט”.

לאחרונה, חל שיפור בחנייה בשוק, יש סדר. רבים באים במכוניות, קונים ונוסעים הביתה, בעוד הקשישים, בעיקר העולים הבודדים, נותרים עם עגלות כבדות מעל ומעבר לכוחם. קשה מאוד לומר להם, שלא נמצא השבוע אפילו מתנדב אחד, לכמה דקות של חסד.

אז אם יצאתם לשוק, אנא הסתכלו על הספסל הכחול, אולי מצפה לכם שם קשיש, או ותיקה, שישמחו לטרמפ הביתה. אם תרצו לעשות תורנות הסעות פעם בחודש, תוכלו להצטרף לצוות המתנדבים, צוות שהצטמצם מאוד במחצית השנה האחרונה.

מתנדבים, יתקבלו בברכה. נא לפנות למייל: shifbir@gmail.com

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?