גבורה גולנית

לקראת חג החנוכה, התקיים יום שיא בנושא גבורה יהודית, לכל תלמידי שכבת ובגולן. האירוע מתקיים זו השנה השביעית. התלמידים צעדו בשביל הגולן מאנדרטת פלסר 7, לחרמונית ולעמק הבכא


מאת: עדנה אלאור

בזה אחר זה, הגיעו האוטובוסים של בתי הספר היסודיים בגולן אל אנדרטת פלסר 7, בצפון הגולן. מזג האוויר היה קריר, אך הלבבות היו חמים. תלמידי בתי הספר שכבר הגיעו התערבבו אלו באלו וחלקם המתינו בהתרגשות לאוטובוס הבא שיגיע, מרבים בשאלות שלאיזה בית ספר זה?”, מחכים לחבריהם וכשהגיעו, קיבלו את פניהם בקריאות שמחה.

הכינוס נפתח בחורשה לזכר חללי פלסר 7, בדברי ברכה ובהמחזה קצרה של השחקן יוסי מוסקוביץ, שנכנס לנעליו של המתיישב הראשון בגולן וסיפר על הקשיים וההצלחות, תוך העברת שרביט ההתיישבות בגולן לתלמידים הנרגשים.

הכינוס הגולני השנתי של תלמידי כיתות ו‘, במועצה האזורית גולן, התקיים בהשתתפות של כ-400 תלמידי בתי הספר היסודיים, בהובלת בתי הספר ואגף החינוך של המועצה, בשיתוף מרכז חינוך והסברה גולן של רשות הטבע והגנים ובסיוע מחלקות הביטחון והתחבורה.

יום השיא, כשמו, היה שיאו של תהליך חינוכי וקדמו לו הכנות רבות הכוללות פעילויות בכיתות. התכנים עסקו בסיפורי גבורה גולניים, החל מנפילתה של העיר גמלא, בימי בית שני, דרך מלחמות ישראל בגולן, ההתיישבות העיקשת, למרות הכול, משנת 1967 ועד לגבורה בימינו

יום השיא, כשמו, היה שיאו של תהליך חינוכי וקדמו לו הכנות רבות הכוללות פעילויות בכיתות, בהובלת מחנכי הכיתות ומדריכי רטג. התכנים עסקו בסיפורי גבורה גולניים, החל מנפילתה של העיר גמלא, בימי בית שני, דרך מלחמות ישראל בגולן, ההתיישבות העיקשת, למרות הכול, משנת 1967 ועד לגבורה בימינוגבורתם של תושבי הגולן, במעשים הקטנים והגדולים ביוםיום. מפגשי הלמידה בכיתות עסקו בבירור מהי גבורה ואם כל אחד מאתנו יכול להיות גיבור. לבסוף, כל כיתה בחרה לעצמה גיבור אותו היא רוצה לפגוש ולחקור והכינה פעילויות להצגה ביום האירוע.

שני ראשיםלעמק הבכא

במטרה לחזק את ההיכרות והקשר בין ילדי הגולן, התלמידים חולקו לקבוצות מעורבות מתלמידים משני בתי ספר שוניםביס דתי עם ביס שאינו דתי, כשהמנחים היו מורי בתי הספר, דתי ושאינו דתי. בטור ארוך וססגוני, צעדו התלמידים בשני ראשים לעבר עמק הבכא. בדרך, קיימו משחקי היכרות אישית והיכרות עם צפון הגולן, שיחקו במשחק הסקאלה בו הם נשאלו על פעולות שונות אם הן גבורה או לא ודנו בנושא.

חלק הארי של היום הוקדש להצגת הפעילויות שהתלמידים הכינו מראש על הגיבורים אותם חקרו. היו שם סיפורי גבורהמקומיים” – התלמידים והתלמידות הכינו פעילויות מושקעות, מלמדות ומלאות מחשבה.

היה מרגש לראות מהצד את הטור הארוך של תלמידים ותלמידות, צועדים במעלה ההר, את החיבור של התלמידים מבתי הספר השונים ולשמוע את השיחות על הדברים הדומים והשונים שביניהם.

יום הפעילות היה גולני להפליא. הנוף המרשים של צפון הגולן, הדיונים על הגבורה הגולנית הייחודיתאם בהתיישבות, ביוםיומיות ואיך אני, כתלמיד גולני, יכול להיות גיבור כל יום במעשים גדולים וקטנים כאחד. כאמור, אחד מיעדי מערכת החינוך בגולן הוא לחבר בין ילדי הגולן מהמגזרים השונים ולחנך לסובלנות, לקבלת השונה ולאחווה גולנית עמוקה. היה מרגש מאוד לראות איך הדברים קורים, הלכה למעשה.

סיכום היום נערך באמפי באנדרטתעז 77″, אל מול עמק הבכא, שם שוב מוסקו השחקן הפליא לספר לתלמידים את שאירע, הפעם בדמותו של רוני, לוחם מן הקרבות. “רוניהמחיש לנו את משמעותו של חינוך גולני איכותי ואת רוח הגולן ששייכת לכולנו באותה מידהללא קשר באיזה ביס אנחנו לומדים ובאיזה יישוב אנחנו מתגוררים.

נסיים בכמה מילים ששלחו לנו מורים בסיום הפעילות:

תודה רבה למארגנים על טיול מגבש, משמעותי, מאורגן וכיפי. תודה לתלמידי חיספין ולצוות המורות המקסים שלו על שיתוף הפעולה. נהנינו מאוד!”.

כולנו חזרנו נרגשים ומרוצים מיום מיוחד ומעורר השראה“.

פברואר 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
אירועים שיתקיימו ב 30th ינואר
אירועים שיתקיימו ב 1st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 5th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 20th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 21st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd פברואר
אירועים שיתקיימו ב 23rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 28th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?