בקצרין משתעשעים בתקן חדשני

1.9 מיליון ש”ח הושקעו בשנה האחרונה ב-17 גני שעשועים בקצרין. סטנדרט הבנייה שיושם בהם הוא חדשני וכולל מצע דשא מלאכותי והצללה. המתקנים החדשים הפכו למוקד משיכה לילדים וגם להורים


במהלך השנה האחרונה, ביצעה המועצה המקומית קצרין מהלך מקיף של הקמת גני שעשועים חדשים ושדרוג גני שעשועים קיימים. הפרויקט אושר במסגרת תכנית העבודה לשנת 2016 ועלותו עומדת על 1.9 מיליון ש”ח. המכרזים נעשו במסגרת החברה למשק וכלכלה של מרכז השלטון המקומי וזכו בהם ארבע חברות המתמחות בתחום.

העבודות החלו בחודש אפריל והמתקנים החדשים שהוקמו שינו במידה רבה את הנוף העירוני. כל גני השעשועים עומדים בסטנדרטים מתקדמים, הכוללים מצע של דשא מלאכותי והצללה. דשא מלאכותי כמצע הוא כיום התקן החדש. הוא מונע את האפשרות שחתולים יעשו את צרכיהם בשטח גן השעשועים, תופעה שקיימת כאשר המצע הוא חול.

בטיילת “גמלא” הוקמו שני מתקני שעשועים חדשים, שניהם בסמוך לבתי כנסת. גם כאן בולט הערך הקהילתי של גני השעשועים. בזמן שההורים נמצאים בתפילה בבית הכנסת, הילדים יכולים להעביר את זמנם בגני השעשועים. זה בולט מאוד במוצאי שבתות, אז גני השעשועים האלה הומים מילדים

“הדשא המלאכותי מחייב להקים מעליו הצללה, משום שבימים חמים הדשא נוטה להתחמם”, מסביר מנהל האגף לשירותים עירוניים, חיים אלמליח. “מתקני ההצללה גם מאפשרים להשתמש בגני השעשועים במהלך ימי הקיץ החמים, מבלי לסבול מהשמש הקופחת”.
גני השעשועים החדשים הפכו למוקד משיכה לילדים ולהוריהם. אחת הדוגמאות הבולטות הוא גן שעשועים גדול שנבנה בטיילת “בתרא”, סמוך לרחוב ארבל.

“הייתה שם מדשאה גדולה, שלא נעשה בה דבר וכמעט תמיד המקום היה ריק מאנשים”, אומר אלמליח. “הקמנו שם גם גן שעשועים וגם מתקן כושר והמקום הפך לאטרקציה. לפנות ערב, אפשר לראות שם הרבה ילדים והורים”.
בטיילת “גמלא” הוקמו שני מתקני שעשועים חדשים, שניהם בסמוך לבתי כנסת. גם כאן בולט הערך הקהילתי של גני השעשועים. בזמן שההורים נמצאים בתפילה בבית הכנסת, הילדים יכולים להעביר את זמנם בגני השעשועים. זה בולט מאוד במוצאי שבתות, אז גני השעשועים האלה הומים מילדים.

מבצע השדרוג נועד לתת מענה גם לציבור המבוגרים ובני הנוער והוקמו שישה מתקני כושר באזור פינת החי, בגן מיקולוב ובמדשאה הסמוכה לשכונת “קדמה”. חלק מהמתקנים האלה נמצאים בסמוך לרחובות שבהם צועדים לא מעט תושבים שעוסקים בהליכה כספורט וכעת הם יכולים להוסיף על ההליכה גם תרגילי כושר.

השבוע פורסמה בערוץ 10, בתכנית “עושות חשבון”, כתבה נרחבת על מצב התחזוקה של גני השעשועים בארץ. התכנית חשפה עד כמה חמור מצב התחזוקה של גני השעשועים ועד כמה יכול המצב הזה לגרום לפציעות וחלילה אפילו למוות. במועצה המקומית לא לוקחים סיכונים בנושא הזה. ביקורת של כלל המתקנים נעשית על ידי אנשי האגף לשירותים עירוניים מדי חודש ופעם בשנה נעשית גם ביקורת מטעם מומחי מכון התקנים.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?