בית הדין הרבני בגולן מציג – מרד מיסים ב’שלום ושלווה’

בשבוע שעבר נדרש בית הדין לדיני ממונות במושב נוב להכריע בסכסוך שפרץ במושב “שלום ושלווה”, כשאחד החברים הכריז על מרד מסים וסחף אתו רבים מחבריו, הכל על רקע המתיחות בין חברי האגודות במושב. המושב דמיוני, הסכסוך לא כל-כך


לא בכל יום ניתן לראות שחקני תיאטרון, רבנים, שופטים ועורכי דין – כולם מהגולן המשחקים בהצגה מול מאות צופים. תופעה זו התרחשה בשבוע שעבר במושב נוב, כאשר בית הדין לדיני ממונות גולן החליט לחשוף לציבור את אופן פעולתו.

האירוע כולו התקיים לכבוד יום הולדתו השבעים של הרב יגאל אריאל, הרב הראשון שכיהן ברמת הגולן, ואחת מהדמויות המשפיעות ביותר בפיתוח החינוך ברמת הגולן.

ההצגה, בכיכובם של מוישי הורביץ וארנון ברעם, עסקה בסכסוך אופייני במושב דמיוני בשם “שלום ושלווה” בו אחד מהחברים מכריז על מרד מסים אליו הוא סוחף רבים מחבריו. הרקע למרד – מתיחות גוברת בין ותיקי המושב, חברי האגודה השיתופית ובין הצעירים מההרחבה, המנהלים את הוועד המקומי ביד רמה. את הצדדים ייצגו השופט אשר קולה, עורכי הדין צבי גולן ועמוס שקד, רבני ישיבת הגולן בראשות הרב יואל מנוביץ ותושבים מרחבי הגולן. בראש הרכב בית הדין ישב הרב יגאל אריאל, רבה של נוב בעבר וכיום ראש מוסדות מדרשת הגולן, יחד עם הרב אייזנטל והרב אורי סדן. בית הדין נדרש להכריע בשאלה מהו מעמדו ההלכתי והחוקי של הוועד המקומי והאם ניתן לחייב את החבר הסרבן לשלם את מיסי הוועד.

בית הדין נדרש להכריע בשאלה מהו מעמדו ההלכתי והחוקי של הוועד המקומי והאם ניתן לחייב חבר לשלם את מיסי הוועד. כל זאת על רקע מתיחות גוברת בין ותיקי המושב, חברי האגודה השיתופית ובין הצעירים מההרחבה, המנהלים את הוועד המקומי ביד רמה

בית הדין לדיני ממונות הפועל בגולן מזה כארבע שנים משרת את תושבי הגולן המבקשים לפתור סכסוכים בדרך של בוררות על פי התורה. בית הדין נועד עבור אנשים המעוניינים לסיים את הסכסוך ביניהם באופן מהיר וזול ללא צורך הכרחי בייצוג מקצועי. פסקי בית הדין ניתנים לאכיפה באמצעות מערכת המשפט וההוצאה לפועל על פי חוק הבוררות. בית הדין פועל תוך שיתוף פעולה עם מרכז הגישור הפועל בגולן, מתוך הבנה כי התורה מעדיפה פתרונות בהסכמה כגון גישור על פני פתרונות בהכרעה חיצונית, אך במקרים בהם הגישור אינו מתאפשר מסיבות שונות, בית הדין יכריע בסכסוך ויביא אותו אל סיומו בשלום ובשלווה.

מסמכי בית הדין ודרך יצירת הקשר מופיעים באתר המועצה: http://www.golan.org.il/2036

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?