אלישע ילין מונה לסמנכ”ל תפעול של חברת “אפק”

אלישע ילין, ממקימי קיבוץ מרום גולן, מונה לאחרונה לסמנכ”ל התפעול של חברת “אפק”, הנמצאת בימים אלו בעיצומו של הקידוח הראשון לחיפוש נפט באתר נס 5 שבאזור נטור-נוב. ילין מאמין כי הצלחת הפרויקט תביא להזדמנויות תעסוקה חדשות בגולן


 

אלישע ילין, 68, ממקימי קיבוץ מרום גולן, מונה לסמנכ”ל התפעול של חברת “אפק”. כזכור חברת “אפק” קיבלה רישיון ממדינת ישראל לחפש נפט וגז בדרום הגולן ובימים אלו נמצאת החברה בעיצומו של קידוח החיפוש הראשון שמתבצע באתר הנקרא נס 5 באזור נטור-נוב.

“חיפושי הנפט בגולן זה סגירת מעגל עבורי. בשנת 67 כשהגעתי לגולן העבודה הראשונה שלי היתה ביצוע סקר מים וקרקע בגולן עבור משרד החקלאות, סקר שנועד לבחון ולאתר מקורות מים עבור ההתיישבות החדשה בגולן. היום אנחנו בוחנים שוב את הפוטנציאל הגלום בגולן אך מזווית אחרת,” אמר ילין.

ילין, חבר קיבוץ מרום גולן, אב ל- 4 וסב ל- 9 נכדים, אלוף משנה (מיל.), כיהן כמנכ”ל החממה הטכנולוגית בגולן – מיט”ג הייטק ונצ’רס, והיה ממקימי מפעל בנטל תעשיות במרום גולן שאותו אף ניהל בעבר.

“הצטרפתי לחברת ‘אפק’ מאחר ומדובר בפרויקט מאתגר (ומסקרן) שלהצלחתו חשיבות אסטרטגית למדינת ישראל וגם לגליל המזרחי שהגולן נכלל בתוכו.

“קולות ההתנגדות לקידוחי הסקר לחיפוש נפט בגולן הגיעו לאזני בטרם קיבלתי עליי את התפקיד, אולם לאחר שלמדתי את הדברים, בחנתי אותם והכרתי את העובדות הקשורות בחיפושי נפט, שאגב אינם שונים מקידוחי המים הרבים שנעשו בגולן, הן בשיטת הקידוח, הן בחומרים בהם משתמשים והן בסיכונים, הסכמתי להצטרף ולקחת חלק בפרויקט.

יש לי הערכה רבה לאלה המתנגדים לחיפושים מתוך דאגה כנה לסביבה ומאהבתם את הגולן. אני מאמין שהסברה נכונה ולימוד העובדות האמיתיות הקשורות בחיפושים ישנו את דעת המתנגדים, כשם שאירע לי ולעובדים האחרים תושבי הגולן השותפים בחיפושים. כבר היום מועסקים בפרויקט החיפושים למעלה מ-20 תושבי הגולן (רובם מהמושבים במרכז ומדרום הגולן) ומעורבים בו מעל ל-30 ספקים ונותני שרות מהגולן. נושא התעסוקה בגולן מדאיג אותי כשם שהוא מדאיג את כולנו, ולכן אני נוטה להאמין ומקווה שהצלחת הפרויקט תביא להזדמנויות תעסוקה לעוד רבים שבחרו ויבחרו להקים את ביתם בגולן.”

“אני מודע לכך שהסטטיסטיקה של חיפושי הנפט במדינת ישראל (כ-530 קידוחים שנעשו ברחבי ישראל מהם כ- 30 באגן היקוות הכנרת) אינה מנבאת טובות, אך אין לי ספק שהצלחה בחיפושים בגולן באם זו אכן תקרה, תיטיב עם אזרחי המדינה ותושבי הגולן בתוכם, כשם שתיטיב כמובן גם עם המשקיעים שסיכנו את כספם שלהם”.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?