אוניברסיטת הגליל

ועידתאצבע הגלילממשיכה לדון בצעדים שיש לנקוט על מנת לקדם הקמתה של אוניברסיטה בגליל המזרחי


ועידתאצבע הגליל“, עש אלעד ארליך, שמתקיימת השנה באופן וירטואלי, ממשיכה בפעילותה החשובה למען קידום האזור. באתר ההיוועצות, מקיימים תושבי האזור דיון רחב ומקיף, הן ברמה המקומית והן ברמה הלאומית, על מנת לקדם את הסוגיות הבוערות של האזור בארבעה תחומים עיקריים: בריאות, תעסוקה, תרבות והשכלה גבוהההקמת אוניברסיטה בגליל. במסגרת הוועידה, אמור היה להתקיים יום מיוחד בכנסת, שיוקדש כולו לנושאים אלה, אולם בשל משבר הקורונה, נדחה יום זה למועד חדש ובינתיים, אתר ההיוועצות פתוח להמשך הדיון ולהעמקת התובנות בתחומים השונים.

בזירת ההשכלה הגבוהה נידונה בימים אלה השאלהמה הן הפעולות שאנחנו יכולים לבצע כחברה אזרחית, על מנת לקדם הקמה של אוניברסיטה בגליל המזרחי, בשנים הקרובות?

עוד בשנת 2005, החליטה ממשלת ישראל על הקמת אוניברסיטה חדשה בגליל, החלטה אשר קיבלה משנה תוקף בשנת 2015, בהכרזת רהמ נתניהו, בוועידת הגליל, על הקמת אוניברסיטה עשירית בגליל

אוניברסיטאות מהוות אחד מן המאיצים המוכחים לפיתוח אזורי משמעותי ולהבטחת שוויון כלכליחברתי, בכל אזורי הארץ ומגזרי האוכלוסייה. עוד בשנת 2005, החליטה ממשלת ישראל על הקמת אוניברסיטה חדשה בגליל, החלטה אשר קיבלה משנה תוקף בשנת 2015, בהכרזת ראש הממשלה בנימין נתניהו, בוועידת הגליל, על הקמת אוניברסיטה עשירית בגליל.

15 שנים לאחר מכן, ועל אף שבגליל המזרחי קיימות התשתיות האקדמיות והמחקריות להקמת מוסד אוניברסיטאי, החלטות הממשלה וההצהרות הנל לא הבשילו לפעולה. אוניברסיטה חדשה אכן הוקמה בישראל, אך בסופו של דבר, לא בגליל, כי אם באריאל.

בפאנל שנערך לפני כחודשיים בנושא זה, במסגרת ועידתאצבע הגליל“, אמר חתן פרס נובל לכימיה, פרופסור אהרון צחנובר, כיהגיע הזמן להקים אוניברסיטה בגליל. יש כאן את מכון המחקר מיגלשהוא יוצא מן הכלל ויש את המכללה האקדמית תלחי, שיש לה את כל האלמנטים והיכולות של אוניברסיטה. אין עוד מקום אחד במדינה שיש לו את כל התנאים האלו. הגליל יהפוך לחצר הקדמית של מדינת ישראל. זה ידחוף קדימה את החינוך ואת התרבות באזורזו משימה לאומית ממדרגה ראשונה“. 

לובי חזק בכנסת

שלוש התובנות המרכזיות שעלו לאחרונה בזירת ההיוועצות, כהצעות לפעולות בהן יכול לנקוט האזור על מנת להביא להקמתה של אוניברסיטה חדשה בגליל המזרחי, על בסיס המכללות ומכוני המחקר הקיימים הן: שיתוף פעולה בין מוסדות אקדמייםיש לפעול לאיחוד כוחות אקדמי ולגיבוש תכנית סדורה שתקדם ותבטיח את הקמת האוניברסיטה בגליל הרחוק;  יצירת לחץ פוליטי אפקטיביההיסטוריה מוכיחה שההכרעה על הקמת אוניברסיטה היא פוליטית מעיקרה, יש לפעול ליצירת לובי פוליטי חוצה סיעות, שיפעל לקידום הנושא מול הממשלה במקביל לעבודה המקצועית; חיזוק והעצמת מסלולי הלימוד הייחודיים לגליליש לעבות ולחזק מסלולי לימוד המתחברים לאופי האזור, תוך משיכת מרצים וחוקרים בעלי שם לתחומים אלו.

אנו מזמינים את תושבי האזור לפאנל בנושא השכלה גבוהה, שיתקיים ביום שני הקרוב, 16.11.2020, בשעה 12:00 בצהריים, בהשתתפות: יור השדולה למען הגליל, חכ אופיר סופר, מזכיר הממשלה לשעבר והיום משמש כיורתארא ייעוץ אסטרטגי“, עובד יחזקאל, ראש המואז גולן לשעבר ויור אשכול גליל מזרחי לשעבר, אלי מלכה וראש העיר קריית שמונה, אביחי שטרן.

מוזמנים להצטרף לשידורים החיים בפייסבוק של שינוי כיוון, המכללה האקדמית תלחי, אשכול גליל מזרחי וכן בעמודי הפייסבוק של הרשויות השונות של גליל מזרחי. כמו כן, מוזמנים להביע דעתכם ותשתתפו בדיון באתר ההיוועצות:
https://tel-hai.insights.us/1916

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
אירועים שיתקיימו ב 1st דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st דצמבר
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?