5 מועצות דרוזיות יצטרפו לאיגוד ערים גליל מזרחי וגולן

בישיבת מועצת איגוד ערים גליל מזרחי וגולן לפסולת מוצקה שהתקיימה בחודש שעבר, צורפו לאיגוד חמש מועצות דרוזיות, אשר יקבלו שירותים באתר תאנים ובעתיד במפעל המיון והמחזור החדש. החלטה זו תקדם את הפעולות להקמת המפעל החדש


חמש מועצות דרוזיות, מסעדה, בוקעאתה, מג’דל שאמס, עג’ר ועין קניה, יצטרפו בקרוב לאיגוד ערים לפסולת מוצקה גליל מזרחי וגולן, ויקבלו שירותים באתר תאנים ובעתיד במפעל המיון והמחזור החדש. ההחלטה על צירוף הרשויות התקבלה פה אחד בישיבת מועצת האיגוד שהתקיימה בחודש שעבר.
מנכ”ל האיגוד, אביהו ביאלי: “בראש ובראשונה מדובר במתן פיתרון קבוע וארוך טווח לטיפול בפסולת שנעניק ליישובים מהמגזר הדרוזי, כך שהאינטרס הוא משותף לכל הצדדים. שיתוף הפעולה והעזרה שהאיגוד מציע, הינם חלק אינטגרלי מהראייה הכוללת במטרה לשמור על איכות חייהם של תושבי האזור ואיכות הסביבה”.
איגוד ערים לפסולת מוצקה גליל מזרחי וגולן יזם את המהלך והציע לחמש המועצות הדרוזיות באזור להצטרף לשורותיו. הדבר יאפשר להן להיות שותפות בתכנון אתר הפסולת החדש ואף ליהנות משרותיו, שכן עם המעבר ופתיחתו של המפעל החדש, לא יקלוט האיגוד פסולת מקבלנים פרטיים, אלא רק מרשויות החברות באיגוד.
בחיבור המועצות הדרוזיות, מתכוון האיגוד לוודא כי כל הפסולת המיוצרת במרחב הצפון מזרחי של המדינה יובאו ויטופלו בצורה מבוקרת תחת אחריותן של הרשויות, ובכך למנוע ולצמצם את הזיהום הסביבתי.
פתרון זה יאפשר טיפול מיטבי בפסולת של הרשויות הדרוזיות שיהוו חלק מחברות האיגוד וייהנו מעלויות הטמנה נמוכות בהרבה מששילמו בעבר. הצטרפותן של המועצות תביא להגדלת כוחו של האיגוד במטרה לקבל סיוע ממשלתי רחב היקף להקמת מפעל מיון ומחזור פסולת במחצבת עמיעד. כמו כן, בהצטרפות המועצות לאיגוד יש בכדי להעיד על הערכתם הרבה לאופן הטיפול בפסולת באתר תאנים, אתר המוערך מאוד על ידי כל הגורמים הסביבתיים. יצוין כי בכל התזכירים אשר יצאו בנושא זכה האתר בביקורות טובות.

 

אביהו ביאלי, מנכ”ל האיגוד: “מדובר במתן פיתרון קבוע וארוך טווח לטיפול בפסולת שנעניק ליישובים מהמגזר הדרוזי. שיתוף הפעולה והעזרה שהאיגוד מציע, הינם חלק אינטגרלי מהראייה הכוללת במטרה לשמור על איכות חייהם של תושבי האזור ואיכות הסביבה”

מנתוני האיגוד עולה כי, כמות הפסולת המשוערת שתגיע לאתר הטמנת הפסולת תאנים, מהמועצות הדרוזיות, תעמוד על כ-10,000 טון בשנה. כך שבעתיד, עם פתיחתו של אתר המיון והמיחזור החדש כמויות ההטמנה כולן תעמודנה על כ-140,000 טון בשנה.
יו”ר האיגוד, אביהוד רסקי: “הסטנדרטים הגבוהים שאנו מציבים בכל הקשור בטיפול נכון בפסולת ובשמירה על הסביבה, הופכים את האיגוד למשרת אטרקטיבי ויעיל עבור הרשויות בגליל המזרחי ובגולן. כולי תקווה כי יחד נוכל להצעיד את האיגוד ואת האזור כולו לעתיד טוב בריא ונקי יותר, עבורנו ועבור ילדינו.

****
איגוד ערים גליל מזרחי וגולן, המטפל ומתפעל מזה 17 שנה את אתר תאנים, מורכב כיום מ-14 רשויות: המועצות האזוריות גליל עליון, מבואות החרמון, גולן ומרום הגליל, והמועצות המקומיות מטולה, יסוד המעלה, גוש חלב, ראש פינה, קרית שמונה, צפת, כרמיאל, טובא-זנגריה, קצרין וחצור הגלילית.
מאז הקמתו הפך האיגוד דוגמא ומופת לפעילות משותפת של 14 רשויות שלקחו על עצמן ניהול עצמאי של הטיפול בפסולת ובאיכות הסביבה באזורן. פעילות זו ממחישה כיצד ניתן לשלב אינטרסים משותפים לכדי יצירת מפעל עצמאי כלכלית העומד בכל הדרישות הסביבתיות המחמירות של מדינת ישראל.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?