תתארו לכם

“תתארו לכם עולם יפה פחות עצוב ממה שהוא ככה…”. הדמיון שלנו הוא כוח עצום שנמצא בידינו, או יותר נכון במוחנו, רק שאנו כמעט שלא עושים בו שימוש

מתי בפעם האחרונה תיארתם לעצמכם? לתאר לעצמי זה להשתמש בדמיון שלי על מנת ליצור משהו במציאות. הדמיון שלנו הוא כוח עצום שנמצא בידינו, או יותר נכון במוחנו, רק שאנו כמעט שלא עושים בו שימוש, ואם כן, אז זהו שימוש לרעה – מדמיינים לעצמנו אסונות, מדמיינים את פחדינו הכמוסים ביותר מתממשים. 

יש הרבה דברים בעולם הנוצרים פעמיים. בפעם הראשונה, במחשבה ובפעם השנייה, במציאות, הלכה למעשה. היישוב שאתם גרים בו נוצר קודם כול בדמיונו של יזם ואז קרם עור וגידים. הבית שאתם גרים בו נוצר בראשו של אדריכל ופעם שנייה – בפועל. אמנות נוצרת קודם כול בדמיונו של האמן ורק אז במציאות וכך הלאה. התהליך הזה קורה בדיוק אותו הדבר בכל תחום בחיינו – בזוגיות, בפרנסה, בעבודה, במערכות יחסים שונות וכדומה. 

ככל שהאדם מתבגר, השימוש היזום שהוא עושה בדמיון הולך וקטן. לפני הרבה שנים, לימדתי יוגה ושיאצו בגני ילדים ובבתי ספר יסודיים. חלק מהשיעור הוקדש לדמיון מודרך וממש היה אפשר לראות ירידה ביכולת לדמיין ככל שגיל הילדים עלה. בעוד ילדי הגן השתמשו בדמיון בקלות, ילדי כיתות ג’ וד’ התקשו וילדי כיתה ו’ כמעט שלא הצליחו. גם אנו, המבוגרים, מתקשים לדמיין באופן יזום והרבה פעמים המילה “לדמיין” נאמרת לגנאי. 

בין דמיון למציאות 

המוח שלנו לא באמת מבדיל בין דמיון למציאות. מבחינתו, כל מה שאנחנו מדמיינים הוא אמתי לחלוטין. כשאתם צופים בסרטי אימה, (שגם הם נוצרו קודם כול בדמיונו של התסריטאי), אתם מציגים למוח שלכם מה שהוא מפרש כמציאות. כשאתם צופים בסדרה בה בני הזוג רבים כל הזמן, זה המסר שאתם מעבירים למוח שלכם: זוגיות = מריבות. 

אז איך נשתמש בעיקרון הזה לטובתנו? איך נסייע ליצור את המציאות שאנחנו חפצים לחיות בה?

התפקיד שלנו הוא די פשוט – לוודא שהדמיון והמחשבות שלנו אכן נמצאים במקום שהיינו רוצים להיות.

ביהדות, יש משקל רב למחשבות ולדמיון שלנו, הצמח צדק, אדמו”ר חסידי מפורסם, אמר  “תחשוב טוב – יהיה טוב”. משמעות המשפט ברורה. מחשבה חיובית מובילה לתוצאה חיובית. עוד סימוכין לכך נמצא בדבריו של רבי נחמן מברסלב שאמר: “אתה נמצא במקום בו נמצאות מחשבותיך. ודא שמחשבותיך נמצאות במקום בו אתה רוצה להיות”. 

תרגיל בדמיון

אני מזמינה אתכם לערוך ניסוי קטן. שבו במקום שקט ועצמו את עיניכם. דמיינו לעצמכם קערה עם פלחי לימון חמוץ. קרבו את הקערה אל האף והריחו את הלימונים. שימו לב לריח העולה אל הנחיריים. כעת, קחו פלח לימון וקרבו אותו של השפתיים. העבירו את הלימון על השפתיים ואז געו בלימון עם קצה הלשון. הכניסו את הלימון לפה ומצצו אותו. כעת, שימו לב לטעם החמוץ שממלא את פיכם. אומנם זה קרה בדמיון, אבל את הטעם ואת הכיווץ בשפתיים הרגשתם במציאות. 

מהכוח אל הפועל

הדמיון שלנו הוא כמו כרכרה הרתומה לסוסים, הקפידו להיות הרַכַּב של הכרכרה הזו ולשלוט בכיוון שאליו היא נוסעת. בהתחלה, זה עשוי להיות מאתגר, כי צריך לשנות את סדרי מחשבותינו, אבל ברגע שהבנו, שזה אפשרי ובידיים שלנו. זו כבר התקדמות. 

אם עולה בדמיונכם מחשבה, או תמונה שלילית, החליפו אותם באופן מודע במחשבה חיובית, קחו את “כרכרת הדמיון” לאן שאתם בוחרים באופן מודע. החליטו שאתם אלה שמנהלים את המחשבות שלכם. בהתחלה. זו עבודה סיזיפית, אך היא משתלמת מאוד, כי אם תתמידו, תוכלו לראות את מציאות חייכם משתנה לטובה. 

מאחלת לכם הרבה בריאות ושמש בכיסים, קרן

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 16th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?