תפוח בדבש בגולן

סיורים באווירת תפוחים ודבש בגולן: המדריך המשפחתי המתוק לראש השנה והחגים


המועצה אזורית גולן, מזמינה את הציבור להגיע וליהנות מיום חווייתי ברחבי הגולן עם כל המשפחה. מסיפור “בראשית” – דרכו של התפוח מהעץ אל רשתות השיווק, דרך בנטל, הר הגעש בעל הלוע שנסתם, 40 סוגי ריבות ודבש מתוקים ב”בית של עמי ותמי” בגולן, נסיעה קסומה ברכבת הקוטפים ולבסוף מפעל מקסים לייצור שופרות.

מסעו של תפוח

מרכז המבקרים של פירות “בראשית” מציע סיור מודרך בבית האריזה הגדול והמשוכלל בארץ. במרכז, ילמדו הילדים אודות מסעו של התפוח מהקטיף, דרך חדרי הקירור, עמדת המיון, בקרת האיכות ועד האריזה.

איפה? כביש 959, ליד הכניסה למרום גולן (“מרכז מבקרים בראשית” בווייז). יש לתאם סיור מראש – 072-3359901, או במייל: visitors@pri-beresheet.co.il.

כמה? 26 ש”ח למבוגר, 23 ש”ח לילד מגיל 4-15, הנחות לסטודנטים, אזרחים ותיקים, חיילי מילואים ואנשי כוחות הביטחון.

מתי? ימים א’-ה’ 9:15-11:00, 12:30-14:15, סגור בשבת ובחג.

הר בנטל                                                                                               

תצפית מרהיבה מהר בנטל על השדות החקלאיים בגולן.

הר בנטל, המתנשא לגובה 1,165 מטרים מעל פני הים, הוא הר געש כבוי המהווה חלק מקו התלים הישראלי. הקו פרוש לכל אורך הגבול שבין ישראל לסוריה. בהר, שבנוי טוף ובזלת, התרחשה תופעה וולקנית מעניינת: לוע הר הגעש נסתם בתקופה מסוימת וההתפרצות הגעשית שבאה

אחריה לא הצליחה לפרוץ את ה”פקק” ופרצה לוע חדש במדרון המערבי של ההר. מתצפית ההר נשקף נוף קסום של מטעי צפון הגולן. בין המטעים תוכלו להבחין בעצי התפוחים עמוסי הפרי, בעונה זו של השנה

איפה? מכביש 98, לפנות כ-3 קילומטר מצפון לעין זיוון, לכביש החוצה את לוע הר הגעש ומגיע עד לכיכר אביטל. (“הר בנטל” בווייז). ממרכז המבקרים של “פירות בראשית”, יש לנסוע לכיוון קיבוץ מרום גולן, פנייה ימינה בשער בית האריזה, לחלוף על פני הכניסה לקיבוץ, להגיע לכיכר לוע אביטל ומשם, לפי השילוט – לתצפית הר בנטל.

כמה? ללא עלות.

מתי? פתוח בכל שעות היממה, הסיור אורך כשעה.

ריבות ודבש בגולן

בבית שמזכיר את האגדה על “עמי ותמי”, עם נוף ישראלי של הגולן, החלה שרה קוז’יקרו להכין ריבות מהמתכונים שעברו אליה בירושה מאימא שלה. בבית הריבות, חנות ובה כ-40 סוגי ריבות באריזות שי מהודרות, וביניהן גם דבש מקומי. במקום, מעבירים סיור קצר, במהלכו מסבירים על תהליך הייצור, טועמים מהריבות השונות ונהנים מתה צמחים מרענן שמוגש לכל אורח.

איפה? במושבה קדמת צבי. מהר בנטל, 20 דקות נסיעה דרומה. (“בית הריבות של שרה” בווייז.)

כמה? ללא עלות, מוצרים נמכרים בכ-25 ש”ח לצנצנת.

מתי? פתוח בכל שעות היממה, הסיור אורך כשעה, מומלץ לתאם את הביקור מראש בטלפון – 052-6485803.

“קסם הפרי”

“קסם הפרי”, אתר קטיף בדרום רמת הגולן, מציע חוויה ייחודית של נסיעה ב”רכבת הקוטפים”, בין המטעים השונים. בהדרכה, תוכלו לשמוע כיצד מגדלים עצים (לא מגרעינים), מה ההבדל בין סוגי הפירות ולבסוף, קוטפים תפוחים מהעץ. ניתן למלא סלסלה של פירות הביתה, ולקנות אותה בתשלום נפרד, בסוף הסיור.

לפי העניין, ניתן לשמוע הסברים על חקלאות מקצועית, על ההיבט הכלכלי של העיסוק בחקלאות, על אקולוגיה, ריסוסים וטיפול במזיקים, או על הפן ההלכתי-המעשי בנוגע למצוות התלויות בארץ (איך עובדים בשמיטה? מדוע במשך למעלה מ-15 שנה בעלי המטעים נמנעו מלגדל אגסים, ועוד).

איפה? כביש 98, בין נוב לאבנ”י אית”ן, (“קסם הפרי קטיף עצמי” בווייז).

כמה? מבוגר/ילד – 30 ש”ח. 12 ש”ח לקופסה של 2 ק”ג.

מתי? ימים א’-ה’ 9:00-17:00, יום ו’ 9:00-14:00. סגור בשבתות וחגים. הגעה בתיאום מראש בלבד – 072-2233619, או 052-7560460 (עמית).

“קול שופר” 

מפעל “קול שופר”, בבעלות שמעון קינן, הוקם לפני 18 שנה והנו אחד מתוך שלושה מפעלים בארץ המייצרים שופרות. שמעון מספר כי כבר בגיל 9-10 ידע לתקוע בשופר ומאחר שלא היה לו שופר, הכין אחד מדומה מצינור ומשפך. לפני שהקים את המפעל, הייתה בחזקתו “מסגריית קינן” ולאחר כמה שנים טובות, החליט לשנות פאזה, העביר את המסגרייה לבן הגדול שלו ומלול של תרנגולות הודו, הקים מפעל עם גלריה ענקית וממוזגת, שחודשה לא מזמן. במרכז המבקרים, מסביר שמעון על תהליך ייצור השופר. לאחר מכן, נכנסים לבית המלאכה ושמעון מלטש, מבריק, קודח ומציג למבקרים איך מכינים שופר ואת ההבדלים בין סוגי השופרות.

איפה? גבעת יואב (“קול שופר” בווייז).

כמה? מגיל 6, 30 ש”ח. קבוצה מעל 15 איש – 25 ש”ח.

מתי? א’-ה08:00-16:00 ‘, ר’ 08:00-13:00. סגור בשבתות.

לביקור בתיאום מראש – .04-6763307

 

 

 

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?