תערוכה בספרייה – סופרות צעירות

השבוע נפגשו בנות כיתה ו’ בבי”ס “דרכי נעם” לפתיחת תערוכה המסכמת מסע שעברו הבנות בעקבות שמן. התערוכה מציגה את הסיפורים שכתבו הבנות על מקורות השם שלהן, ואת תהליך החקר והיצירה שעברו בדרך ליצירת ספר הסיפורים שלהן


 

שנת הלימודים זה עתה הסתיימה, וכיתה ו’ בנות בבית הספר “דרכי נעם” בניצוחה של המחנכת איריס בר-דרור, למרות שסיימו את בית הספר היסודי נפגשו שוב השבוע, כל זאת כדי לציין את פתיחת התערוכה שמסכמת תהליך של כתיבת סיפורים על ידי הבנות, “מסע בעקבות שמי”.

מיזם זה מסכם שיתוף פעולה לאורך שנת הלימודים כולה בין הספרייה הציבורית לבין כיתה ו’ בנות, מיוזמתה של איריס המחנכת, בליווי הספרן דורון דוד וספריית בית הספר.

התערוכה מציגה את הסיפורים שכתבו הבנות, כל אחת על מקורות השם שלה, חלק מן הסיפורים דמיוניים לחלוטין וחלקם מבוססים על המציאות. תהליך זה היה חלק מהחויות הלימודיות שחוו הבנות לרגל שנת בת-המצווה שלהן, שהיתה בנויה כחקר החל ממעגל ה”אני” שלהן ועד המעגל הלאומי.

“אני מאוד גאה בבנות ובדרך בה עברו, דרך שהיתה בין למידה וחוויה, שאפיינה את שנת בת המצווה כולה. הבנות הוכיחו לעצמן שהן אכן מסוגלות להיות סופרות צעירות וכשרוניות ממש! אני גאה בהן בתהליך המשמעותי שעברו במהלך השנה ועל התוצר הנפלא – הספר פרי ידיהן,” אמרה איריס. “ברצוני להודות לתמי ולדורון על הליווי המשמעותי ולסופרת המדהימה רונית לוינשטיין שליוותה אותנו במשך התהליך כולו.”

התהליך התבסס על סידרת סיפוריה של הסופרת רונית לוינשטיין מלץ “מסע בעקבות שמי”. הבנות קראו את הספרים של הסופרת, ניתחו אותם ולמדו דרכם על האפשרויות השונות לכתוב סיפור, למדו מהו תהליך הכתיבה, הבינו מהו מבנה משפט, מבנה פיסקה וכיצד בונים סיפור. הבינו שהדרך לסיפור המוכן היא ארוכה וקשה, אבל התוצאה מתוקה. עוד בתערוכה, שיקוף של התהליך שעברו הבנות והחויות שחוו בדרך. ליוותה אותן מרחוק הסופרת רונית לוינשטיין מלץ ששלחה מכתב ברכה לרגל התערוכה, בה הוא מוצג במקום של כבוד. רונית בירכה אותן על כך שיצאו למסע הפרטי של בירור מקורו של שמן, מסע שהפגיש אותן עם משפחתן ארצן ולאומיותן, שהיו בו קשיים, יופי, ורגשות. מסע שאחריו הוסיפו לעצמן כישורים, ידע ובטחון עצמי. ספר הסיפורים של הבנות מוצג בתערוכה.

פתיחת התערוכה היתה בנוכחות הבנות, כמובן, הוריהן, מחנכת הכיתה איריס בר-דרור, ספרן בית הספר דורון דוד, ספרנית ספריית הילדים תמי עטיה ומנהלת הספרייה נטלי קובל. כולם נטלו חלק בתהליך עודדו ועזרו לבנות להשלים את המשימה. בירכו את כולם צבי בודנהיימר מנהל מחלקת חינוך, גיל קליינשפיז מנהל בית הספר, מחנכת הכיתה איריס וחלק מן הבנות שחלקו אתנו את החוויות שעברו.

סיכום שנת הלימודים מוליך אותנו היישר לפעילות הקיץ בספרייה, שכרגע מעבירה פעילות לילדי קייטנת בית הספר “דרכי נעם”, מארחת שעת סיפור לקייטנה ונערכת להרחיב את שעות הפתיחה שלה בספריית הילדים מהשבוע האחרון של יולי ובכל חודש אוגוסט. הרחבה זו מתאפשרת בסיוע משרד החינוך ומועצה מקומית קצרין.

אנו פוגשים בשבוע האחרון משפחות מהדרום הנהנות מהשקט והבטחון בקצרין בכלל ובספרייה בפרט ומברכים אותן ואת כל עם ישראל בשקט ובבטחון.

תמי, נטלי, דורון, אנדרי וקטיה

צוות ספריה עירונית קצרין

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?