תלמידי קצרין בפעילות משותפת עם הכנסת

בי קצרין נבחרה להיות אחד מעשרה יישובים בהם התקיימו פעילויות, בהשתתפות חברי כנסת, להיכרות עם המשכן ועבודתו


כיצד מעבירים את נושא הדמוקרטיה לתלמידי מוסדות החינוך הפורמאלי, בכלל ובפריפריה, בפרט?  ביוזמה של יו”ר הכנסת והמשרד לפיתוח הנגב והגליל, נרקם “יום הכנסת בגליל” – יום  גדוש, בו יוצאים מדריכי מרכז המבקרים של הכנסת וחברי הכנסת לשטח, אל בתי הספר, מתחברים לתלמידים, מפילים מחיצות ומנגישים את פעילות הכנסת. 10 יישובים נבחרו להפעלת היום המיוחד ואחד מהם הוא קצרין. כך, ביום חמישי האחרון, היו לתלמידי היישוב שתי פעילויות מרכזיות: האחת, פעילות של מרכז המבקרים לילדי היסודיים והשני – לתלמידי התיכונים.

הפעילות של תלמידי כיתות ו’ של בתי  הספר היסודיים בקצרין, “דרכי נעם” ו”גמלא”, התקיימה בבית ספר “דרכי נעם”. הפעילות התבצעה בסבבים, כאשר התכנים מועברים במשחק, בתחנות למידה והפעלה. על הרצפה נפרס תצלום ענק של משכן הכנסת וההסברים הפכו מוחשיים. כשעוסקים בכנסת, נוגעים ברבדים שונים של בית המחוקקים. ב”משחק החקיקה” הועלו מספר נושאים לדיון והתלמידים חוו את הדילמות סביב נושא החקיקה. אחד מהנושאים שעלו כאתגר עבור התלמידים הוא יום שישי –  יום חופשי, או יום לימודים? התלמידים למדו כיצד להגיש הצעת חוק ואף ערכו הצבעה בסוף הדיון. נושא חשוב לא פחות היה החזקת פלאפונים במתחם בית הספר. כשעלה הנושא להצעת חוק, התוצאה הייתה מפתיעה באופן גורף – לאו מוחלט.

התלמידים נחשפו לבעלי תפקידים בכנסת, לתהליכי חקיקה, לוועדות ודיונים ומושגים שמושמעים בתקשורת והפכו במהלך הפעילות לקרובים ומובנים. לסיום, הוקרן במתחם הכינוס סרטון בו יו”ר הכנסת מברך את התלמידים על השתתפותם ומזמין אותם לביקור בכנסת. חברת הכנסת מירב בן ארי התארחה בפעילות והסבירה לתלמידים את החלק העוסק במליאת הכנסת, כיצד מגישים הצעת חוק ואפילו כיצד נקבעים מקומות הישיבה במליאה. ראש המועצה, דימי אפרצב, שביקר בפעילות, שוחח עם התלמידים עד כמה החינוך לאחריות והצמחת מנהיגות הוא חשוב.

גם מקומם של בתי הספר העל-יסודיים לא נפקד. כחמישים תלמידים ותלמידות מ”ברנקו וייס” ו”אולפנת גולן קצרין” הוסעו לצפת, למפגש מרתק עם יו”ר הכנסת, יולי אדלשטיין, שכלל שאלות ותשובות . לאורך הדיון, הדגיש יו”ר הכנסת כי זהו בית הנבחרים של כל אזרחי מדינת ישראל, חשוב שקולם ישמע ושכולם יהיו מיוצגים, בלי קשר להשקפת עולמם, זהותם, מינם ועיסוקם. הכנסת צריכה לרכז ולהוות פה לכלל תושבי המדינה.

“אני שמח שנבחרנו לקיים את הפעילות לילדי היישוב”, אומר מנהל מחלקת החינוך, צבי בודנהיימר, “כחלק מהחינוך ביישוב להיות אזרחים מודעים ואכפתיים”.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?