תינוק בא לעולם

9 חודשים עברו, פחות או יותר, ותינוק חדש בא לעולם. כמה מרגש, איזה כיף! “מזל טוב, אימא יקרה!”, “ברוך הבא, תינוק מתוק!” ואז האורחים מתפזרים והסטרס מגיע


אימא טרייה, אימא חדשה, נחשפת לדבר הכי מדהים בחייך – תינוק. התינוק שלך. כבר הכינו אותך שהולך להיות קשה ולא רק כיף וחיוכים. הכינו אותך שלא תישני כמעט, ובקושי תאכלי ובקושי תנשמי ואת כל כך ציפית והתרגשת, והנה זה בא! והנה את בסטרס מטורף. יש המון שאלות ודברים שהיית רוצה לדעת ולהבין. הנה כמה נקודות חשובות לתקופה הנהדרת והמאתגרת הזו.

קודם כול, חשוב לדעת שהתינוק שלך כבר מכיר אותך. מהצד האחר, אבל מכיר. את התנועות שלך, הקול שלך, האנרגיות שלך. באיזשהו מובן, הוא עדיין עובר. הוא בעוד שלב של עוברות, רק מחוץ לרחם. הוא צריך ללמוד הכול מחדש. איך כל דבר נראה ונשמע, איך זה מרגיש. מערכת העיכול שלו לומדת את עצמה מחדש וזה לא תמיד נעים וחלק.

כל לימוד כזה מלא בפרטים ולכן הוא כל כך מעייף. הוא צריך לישון המון, ממש המון,

אבל לא תמיד זה מצליח לו. המון אימהות שואלות איך הן יכולות לדעת, אם התינוק ישן טוב ומספיק. קודם כול, תסתכלי איך הוא קם. אם הוא נינוח ורגוע, ואפילו קם עם חיוך, הוא כנראה ישן טוב ומספיק והוא פנוי לחקירה נוספת של העולם. אם הוא קם בבכי, כנראה שמשהו העיר אותו מהשינה והוא לא יכול לישון כרגע, אך הוא לא סיים לישון. יכול להיות שהתעורר מרעב, או מצורך לעשות את צרכיו. אחרי שיעשה, או יאכל, הוא יחזור לישון. ייתכן שהתעורר כי הוא צריך עזרה לחזור לישון. חשוב לגשת בנחת ובשקט, להתבונן בשפת הגוף ולגלות מה הוא מבקש עכשיו. אם הוא קם עם סימני עייפות, כנראה שהוא עוד צריך לישון.

 ייתכן שמאינסטינקט הישרדותי, הוא רוצה לאכול יותר, לקראת הלילה ואימא שרגילה להסתכל על השעון, לא נותנת לו לאכול כפי שהוא מבקש, מה שמשאיר את התינוק לא נינוח, לא רגוע ואם ברירת המחדל: בכי

ביניים: אויבי האומה – גזים

גזים – כבר שמעת, שאם תינוק בוכה, אז כנראה שאלה גזים? זכרי – לא תמיד אלה גזים! הבטן יכולה לכאוב מהעיכול החדש והבשלת המערכות. בדקי אם אי הנוחות מאפיין את אחר הצהריים, או את כל שעות היום והלילה. הרבה פעמים, בכי של אחר הצהריים הוא דווקא בגלל שיש פחות חלב, או שהרכב החלב פחות שומני. במקרה כזה, התינוק נהיה רעב מהר יותר. ייתכן שמאינסטינקט הישרדותי, הוא רוצה לאכול יותר, לקראת הלילה ואימא שרגילה להסתכל על השעון, לא נותנת לו לאכול כפי שהוא מבקש, מה שמשאיר את התינוק לא נינוח, לא רגוע ואם ברירת המחדל: בכי.

זהו גם מצב שתינוק שהיה הרבה שעות על השטיח, או בעגלה, כבר רוצה ערסול מגע ותנועה. כמו שהוא זוכר מהרחם, מה שיכול לעזור לו להירגע. זה גם יכול לעזור אם אלה אכן גזים, או להחזיק אותו במנח כריעה.

אם כבר הבנת אותו, אבל הצלחת להתבלבל, אם מה שהוא צריך הוא לישון – או לאכול, אני מציעה לך ללמוד מהי שפת הגוף שלו לכל צורך, על ידי תצפית. אם תדעי לקרוא את שפת הגוף, תוכלי לדייק את המענה שלך לכל צורך של התינוק. מציעה לתת מענה ממש בתחילת התהוות הצורך ולא לחכות לבכי ולאי שקט. כבר עשרים וארבעים דקות לפני כן.

הרבה תינוקות ישנים טוב במהלך היום, אך בלילה, הם מתעוררים לחיים, מה שמקשה עלינו. כך, אימא לתינוק כמעט שלא ישנה. אפשר לעזור לו על ידי פתיחת חלונות בבוקר וסגירתם בזמן שינה. כך, לאט לאט, הוא ילמד מתי להיות ער ומתי ללכת לישון.

חשוב לזכור שחוץ מלאכול, להתרוקן ולישון, התינוק שלנו זקוק לחום, אהבה, מגע וקרבה, לרבות גירויים התואמים לגילו, לחקירה ולמידה.

חשוב שמה שיוביל אותך, אימא יקרה, זה מה שנכון לך ולתינוק שלך. אין דרך אחת נכונה. אם את חוששת שהתינוק שלך יתרגל וכד’, תזכרי שאם זה מתאים ונוח לך, אין לך מה לחשוש. אם חשוב לך ללמד אחרת, גווני את אופני האוכל ומקומות השינה. חשוב ללמידה הגמישה במוח.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?