תזמורת לילית

השבוע, התעוררתי באמצע לילה אחד ולא הצלחתי להירדם שוב. כמה שניסיתי – לא הלך ורעשי הרקע בטח שלא הועילו. שכבתי וחשבתי ואיכשהו, נכנסו לי מחשבות על החטופים

לילה אחד השבוע, הגעתי למיטה מותשת ועייפה ונרדמתי מהר ממש. אין כמו הלילות האלו, שהעייפות מכריעה ולא צריך להתהפך מצד לצד, עד שנרדמים. באמצע הלילה, התעוררתי בלי סיבה מוצדקת. חשבתי שאולי אני צמאה קצת, אז ירדתי לשתות מים, חזרתי למיטה, הסתובבתי מצד לצד ולא הצלחתי להירדם. השלב הבא היה יד לטלפון הנייד. זפזפתי ברשתות, נכנסתי למיילים, גיליתי אושיות אינסטגרם חדשות ואחרי זמן מה, שוב החלטתי לנסות להירדם.

פתאום, התחלתי לשמוע מטוסים חגים בשמים. כל הכלבים של השכונה התחילו לנבוח. יש לנו צפרדעים בגינה, אז גם הן התחילו לקרקר ואם כל זה לא מספיק, האיש בדיוק שינה כיוון שֵינה והתחיל לנחור.

חשבתי שאני משתגעת מכל התזמורת הלילית הזאת והסיכוי שארדם אתה היה קלוש. החלטתי שאראה איזה סרט בנטפליקס, אבל העיניים היו עייפות ולא הצלחתי לראות. בדרך כלל, כשאני לא נרדמת והאיש נוחר בחוזקה, אני מחפשת מיטה אחרת, בחדר אחר, לעבור אליה. באותו הלילה, היו אצלנו חברים של הילדים וכל המיטות היו תפוסות. יכולתי להתחפר ליד אחד הילדים. אני הכי אוהבת אותם לידי, אבל פחדתי להפריע את שנתם ואז היה סיכוי שגם הם לא יצליחו להירדם.

החלטתי פשוט לשכב ולנסות להירדם. תמיד אמרו עליי שאפילו מטוס לא מעיר אותי… הוא באמת לא מעיר אותי… אבל מקשה עליי להירדם. מתוסכלת מהמצב, שלא הצלחתי לשכב ככה סתם וכבר התחילו מחשבות שניסיתי לדחוק, אבל ללא הצלחה… עלו לי מחשבות על העבודה, על האנשים, על הניקיונות לפסח, על כל ההכנות לחג.

איך שיופי יכול לרפא

איכשהו, נכנסו לי מחשבות על החטופים, מסוג המחשבות שאני שונאת שנכנסות לי לראש בלילה…

זה לא שאני לא חושבת עליהם כל יום ומתפללת לחזרתם, אבל בלילה, זה משהו אחר. לחשוב על העובדה שאני במיטה החמה בבית שלי והם שם, בשבי האויב, מי יודע על מה הם ישנים ואם בכלל, כבר חצי שנה. זה ממש סיוט מה שקורה אתם, חלום בלהות. ילדים, נשים, נוער, חיילים, מבוגרים. זו מחשבה קשה מנשוא, שלפעמים אני מעדיפה להדחיק, אבל יודעת שאסור לנו להדחיק אותה. הם אחים שלנו והם חייבים לחזור בקרוב. המחשבה עליהם בשבי היא בלתי נסבלת. רגע לפני שהשעון המעורר צלצל להשכמה, כשכבר חשבתי שאין לי זכות להתלונן על כך שאני לא נרדמת… דווקא אז נרדמתי קצת ואחרי לילה שכזה, הבוקר התחיל לי ככה ככה… מה שעודד אותי מעט היה הנוף הנשקף בדרכי לעבודה. מרבדי ירוק בכל מקום, מעוטרים בפרחים צבעוניים בצבע עז, הכנרת הייתה כל כך כחולה ויפה באותו בוקר וככה נזכרתי במילותיו של דוד גרוסמן:

“יש רגע קצר בין אדר לניסן
שהטבע צוהל בכל פה. הוא שופע חיים
שיכור ומבושם –
איך שיופי יכול לרפא”.
יש בכוחו של הטבע לרפא את הלב ולחזק את הנשמה ובנסיעת הבוקר, כשהכול יפה מסביב, מצאתי את עצמי צועקת תפילה לה’, שיהיו עלינו ימי חודש ניסן ימים של נסים, של התחדשות, של גאולה שלמה, וחירות ושהחטופים והחיילים ישובו לביתם בריאים, בגוף ובנפש.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?