רפואה איתנה

 

לקצין הרפואה של חטיבת גולני, סרן גלעד שפיגל, אחריות רבה על הכתפיים. דבר זה הביא אותו לרצות ליצור פעילות ייחודית לצוותי הרפואה על מנת לחזק את מיומנותם, וכך יצר את תחרויות תחנות האיסוף הגדודיות, אשר האחרונה בהן התקיימה בגולן


לא ניתן לפספס את אהבתו של סרן גלעד שפיגל, קצין הרפואה החטיבתי של גולני, לתחום הרפואה בו עוסק. “מה שיפה ברפואה, הוא שכל דבר שאתה עושה ומתאמן עליו, בסופו של דבר נועד בכדי לעזור לאחרים. התאג”ד הוא הגוף המקצועי בתוך הגדוד אשר אחראי על תחום הרפואה, הלב של הרפואה בגדוד. זה הכוח אליו מפנים את הפצועים באירועים, וביום יום זאת החבורה שמאמנת את החובשים בפלוגות ומלמדת את הלוחמים לתת טיפול רפואי ראשוני מיידי, מה שלעיתים מציל פצועים ממוות”.

תפקידו של קצין הרפואה החטיבתי של גולני מתחלק לתקופות שגרה, חירום וביטחון שוטף. בחירום הוא מרכז את תמונת המצב של הפצועים בחטיבה בזמן אמת. הוא דואג לפינויים אל מול הדרישות של המסוקים והאמבולנסים. “אני ותא הרפואה שלי מחברים את הרמה של השטח לרמה שנמצאת מעבר לגדר. כוחות בשטח יודעים לייצר לנו את תמונת המצב הטובה ביותר, כדי שאדע איפה הכי טוב להנחית את המסוק ומה הדחיפות של כל מקרה. לדוגמא, היה מקרה בו החלטנו להנחית בשביל פצוע מסוק ממש על הגדר, כיוון שמצבו היה קשה”.

על מסורת התחרות שיצר סרן גלעד הוא מספר, “אם נלך מעט אחורה בזמן, נכנסתי לתפקידי הנוכחי לפני שנה, והיה לי חזון לעשות בחטיבה משהו שיגבש אותנו כחטיבה ויחזק את היכולות של כולנו כאחד”, ומפרט, “יצרנו תחרות גדודים שהרעיון שלה הוא להביא את צוותי הרפואה של החטיבה ליום אינטנסיבי בו הם יקבלו הזדמנות להתאמן על הרמה המקצועית בכמה תחומים מרכזיים של הרפואה הצבאית”.

בתחרות זו הצוותים עוברים במהלך היום שבע תחנות שונות, שבוחנות את תפקודם בשגרה ובחירום בדרך עיונית ופיזית. סרן גלעד מסביר, “תחנה אחת עסקה בטיפול בפצוע בודד, החובש מגיע לפצוע ומבצע את כל השלבים – טיפול ראשוני, דיווח, פינוי וכן הלאה. בתחנה אחרת, צוותי הרפואה עבדו יחד באירוע רב נפגעים. את האירוע סיימנו בריצת אלונקות, כאשר כל צוות בחר פצוע ורץ איתו כ-200 מטרים. אחד מאנשי הצוות היה צריך לפתוח וריד, ולאחר מכן הם רצו את כל הדרך עם האלונקה בחזרה.

“בתחרות יש טירוף באוויר, כולם עם הרבה מוטיבציה וכיף לי לראות את זה. חשוב להגיד שהכל נעשה באווירה טובה ובתחרות הוגנת. לצערי, במבצע ‘צוק איתן’ לחטיבה היו לא מעט פצועים, ויצא לרובם לטפל בפצועים אמיתיים. זה עדיין נמצא לכולם טרי בראש, מה שמעלה להם את ההרגשה שהתפקיד שלהם הוא בעל משמעות אמיתית. זו סגירת מעגל. לצד זה, ישנם הרבה רופאים וחובשים חדשים שמביאים רוח רעננה אלינו. תחרות התאג”דים האחרונה הייתה אירוע מוצלח מאד, הסמח”ט הגיע לחלק את התעודות למקומות הראשונים, והם כמובן שמחו והתרגשו. אגלה לכם בסוד, שהחיילים אמרו לי שהם רוצים גם תחרות כדורגל, מה שנקרא כשירות נדרשת נוסף על התפקיד”, צוחק.

 

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
אירועים שיתקיימו ב 1st דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st דצמבר
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?