קומונת גולן של חטיבת “בני המושבים” יצאה לדרך!

זה קורה! שנת הפעילות של חטיבת “בני המושבים” בגולן נפתחת עם שמונה יישובים, תוך הכפלת מספר היישובים שבפעילות. ההתרגשות בשיאה

“מהשנייה שהגעתי לכאן אני מאוהבת, יש פה טבע נפלא, נוער נפלא וקהילות נפלאות. חיכו לי וציפו לי וזאת הרגשה נהדרת של משמעות”, אומרת אור, גרעינרית בגרעין “עודד” של חטיבת “בני המושבים” בגולן, המדריכה בבני יהודה ובחד-נס. במקור, אור היא מקיבוץ מזרע, בעמק יזרעאל. 

הגרעין החל את פעילותו בחודש האחרון, לאחר סיורי היכרות ופגישות קליטה ביישובים. אחת מנקודות השיא של הקליטה הייתה מפגש מרגש ומעמיק עם ראש המועצה, חיים רוקח, שפרש בפניהם תפיסה ציונית רעננה ומושכת את הלב, העשיר את הידע של הגרעינרים ביחס לסדר היום של הגולן, סיפר לבקשת הגרעינרים על ההיערכות של המועצה לציון 50 שנה למלחמת יום כיפור ונתן את ברכתו מכל הלב לפעולת גרעין “עודד” בגולן. 

זוהר, גרעינר במרום גולן ואליעד, (מקיבוץ עין כרמל): “יצאתי דווקא לשנת שירות הזאת כי אני מאמין בכוח של תנועת הנוער לפתח כוחות מתוך בני הנוער ולהגדיל אותם לעשייה ולמנהיגות. זה מה שהכי מושך אותי לעשות השנה” 

הגרעין הנו חלק מגרעין “עודד” הארצי, של חטיבת “בני המושבים”, ב”נוער העובד והלומד”, הפועל זו השנה השנייה במסלול ייחודי שנבנה עבור פעילות החטיבה בגולן, בשיתוף עם היישוב חד-נס וביה”ס “טומשין”, בו פועלים חברי הגרעין בבקרים. החטיבה פועלת השנה בשבעה יישובים בגולן – אפיק, אליעד, גשור, בני יהודה, חד-נס, אניעם ומרום גולן ואליהם התווסף מושב אלמגור, שחידש את הקשר ההיסטורי שלו ל”בני המושבים” בגולן. זוהי הכפלה של מספר היישובים בהם החטיבה פועלת ועליית מדרגה עצומה עבור הגרעין, החטיבה והישובים – ההתרגשות בשיאה. 

השנה, יזכו יישובי החטיבה השנה לפעילות אזורית לכל שכבות הגיל ותינתן האפשרות להרחיב את שיתוף הפעולה בין התנועות בגולן, כך שיתאפשר לכל קהילה לבנות את תנועת הנוער בהתאם לצרכיה, מבלי לאבד את יתרונות הגודל והזהות הגולנית. 

הקומונה של חברי הגרעין ממוקמת בחד-נס, במבנה אותו הקצה היישוב לטובת הפרויקט. חלק ניכר מפעילות הגרעין מוקדשת לפיתוח פרויקטים קהילתיים ביישוב. קהילת חד-נס עוטפת את הגרעין בחום ואהבה ומפתחת אופני פעילות חדשים לילדים ולנוער ביישוב, יחד עם הגרעינרים. 

רכז האזור ומלווה הקומונה, גיא קמינסקי, הגיע לגולן מהמועצה האזורית מבואות החרמון, שם הדריך בשש השנים האחרונות, מתוכן שלוש שנים בתפקיד ריכוז המועצה. גיא מגיע עם הרבה מאוד ניסיון של עשיית תנועת נוער חיה ותוססת בלב הקהילה ועם הקהילה. בחודשים האחרונים, גיא ניפגש עם נציגי כל היישובים לבניית תכנית עבודה שנתית לתנועה ביישוב, תכנית שתיתן מענה לצרכים הממשיים של כל קהילה. לצד זאת, לאחרונה, ניפגש עם פורום מנהלי החינוך של שמונת היישובים, על מנת לבנות יחד את התכנית האזורית. 

גיא: “אני משוכנע שזו הדרך לבנות תנועה בהתיישבות, עם הרבה קשב, הרבה דיאלוג והרבה מאוד שותפות. אני פותח את השנה בהרגשה טובה ושמחה עם שותפינו ועם הקומונה הנפלאה שלנו”.    

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?