קומונה בקורונה

אחרי כמעט חודשיים בבית, קומונת התנועה החדשה סוף סוף חזרה לגולן. רק אל תחשבו שבמהלך כל הזמן הזה הם ישבו בבית ולא עשו כלום


הקומונה של התנועה החדשה חזרה לגולן, אחרי כמעט חודשייםקורונה בבית.  מאז שחזרו הביתה, הששינים שלנו העבירו לזום את כל הפעילות היוםיומית שלהם, גם היישובית וגם המועצתית. הם עשו פעולות מקוונות, קבלות שבת, הרמת כוסית ואפילו מחנה פסח וירטואלי, ראשון מסוגו בארץ!

עכשיו, כשהם חזרה בקומונה שלהם באניעם, הם מוכנים לעבוד שוב בפולגז כדי להמשיך ולהפעיל את הנוער בגולן.

למה הכי התגעגעתם בכל הזמן הזה בבית?

רוני: התגעגעתי מאוד לאווירה בגולן, לתחושת הרוגע והשלווה. אבל הכי התגעגעתי לחניכים ולפעילות ביישובים, לתחושת המשמעותיות וההשפעה“.

גיא: לכול בערךלנופים, לטבע, לחניכים, לפעילויות ולקומונה“.

איך היה להעביר את כל הפעילות שלכם לזום?

עומר: האמת היא, שקשה מאוד. לדבר עם חניכים רק דרך הטלפון ולראות אותם רק דרך מצלמה של מחשב זה שונה כל כך מהקשר שיצרנו אתם עד עכשיו, אבל ניסינו מאוד לשמור על שגרה של פעולות ואני בטוחה שעכשיו, כשחזרנו, הכול יהיה שוב כמו קודם“.

רז: בפעולה בזום, האינטרנט יכול להוות בעיה ממש משמעותיתכמעט תמיד יהיו תקלות טכניות וגם הגבלת הזמן של 40 דקות לא עוזרת. עד שכולם מצליחים להתחבר בקושי נשאר זמן לפעילות אמתית שממשיכה את התהליך של כל השנה“.

גיא: “יש הרבה בתים שבהם אין מספיק מחשבים בשביל כל המשפחה, ככה שחלק מהחניכים בכלל לא יכלו להיכנס לפעילות. בנוסף, העובדה שהפעילות הייתה מקוונת גרמה לחניכים לא להרגיש מספיק מחויבות, כמו בפעולה פנים מול פנים ואלו שכן נכנסו, לא תמיד לקחו ברצינות את הפעולה שהוכנה להם“.

עכשיו, כשחזרתם, מה אתם מתכננים לעשות בזמן שנשאר לכם עד סוף השנה?

אביגיל: בעיקר לנצל כמה שיותר זמן עם החניכים בפעילויות מושביות ובכלל, עם הקהילות. להעמיק את הקשרים עם אלו שהכרתי ולהמשיך ולהכיר אנשים חדשים“.

דרור: לחזק את הקשרים עם החניכים, לטייל בגולן ובעיקר ליהנות“.

זאת ההזדמנות להודות לקומונה על כך שהמשיכו את כל הפעילויות שלהם, גם כשהיו בבית, רחוק מהמועצה ומהחניכים, באמצעים שונים ומגוונים ובדרכים יצירתיות מאוד.

תודה גם לחגי הרכז ולמדבים, שפעלו יחד עם הקומונה, כדי לנסות ולשמור על השגרה. כולנו שמחים סוף סוף לחזור לשגרה!

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?