קום תקום

שרת החינוך, ד”ר יפעת שאשא ביטון, בוועידת אצבע הגליל ע”ש אלעד ארליך: “אוניברסיטה בגליל קום תקום”


שרת החינוך וחברת הקבינט המדיני-ביטחוני, ד”ר יפעת שאשא ביטון, שהשתתפה השבוע בוועידת אצבע הגליל, סיפרה כי במסגרת פעילותה להקמת אוניברסיטת הגליל, מינתה ועדת מומחים. הוועדה החלה לפעול בימים אלה, בכדי לבחון היכן תקום אוניברסיטת הגליל ועל פי איזה מודל תפעל. שרת החינוך התייחסה לרקטה ששוגרה אמש מלבנון ואמרה: “השבוע, קיבלנו ‘תזכורת’ מהשכנים בלבנון, שמנסים, מדי פעם, לערער את השקט כאן. יש לנו תשובה אחת בשבילם. יש לנו צבא חזק שיגיע לכל מי שצריך, מתי שצריך ויעשה כל מה שצריך כדי להבטיח את השקט והביטחון של אנשי הגליל, כמו של שאר אנשי הארץ. התשובה שלנו, אנשי הגליל, היא לחזק את הגליל, לפתח אותו, לקדם אותו ועכשיו, גם להקים בו אוניברסיטה. הקמת אוניברסיטה בגליל היא מעשה של התחדשות, היא תיקון חברתי ובראש ובראשונה, היא מעשה של ציונות וכך אנו צריכים להתייחס אליה. אוניברסיטה בגליל קום תקום”.

בכנס, השתתפו גם השר לפיתוח הנגב והגליל, עודד פורר, שר התיירות, יואל רוזבוזוב, חברות הכנסת נעמה לזימי ומירב בן ארי, מנכל המכללה האקדמית תלחי, אלי כהן, מנכל מכון המחקר מיגל, דוד זגדון, ראשי הרשויות בגליל ובגולןבני בן מובחר, אביחי שטרן, דימי אפרצב, חיים רוקח, דוד אזולאי, מוטי חטיאל, שוקי אוחנה, אילן אור, עמית סופר, שמעון סויסה, סטודנטים ותושבי האזור.

“אוניברסיטת הגליל – מחזון לפעולה”

ועידת אצבע הגליל שנערכה על ידי המכללה האקדמית תל-חי, מכון המחקר מיגל, תנועת “שינוי כיוון” ואשכול גליל מזרחי, התקיימה זו השנה השביעית והפעם, הוקדשה לנושא “אוניברסיטת הגליל – מחזון לפעולה”.

את הוועידה, פתח יו”ר הוועד המנהל של המכללה האקדמית תל-חי, אריק דיין, שאמר: “החלום והחזון שלנו ושל מייסדי המקום הנפלא הזה, כבר עשרות שנים, הוא להקים על בסיסה של תל-חי, וביחד עם מכון המחקר מיג”ל ומכללות נוספות בגליל המזרחי, את אוניברסיטת הגליל. אנו נערכים לכך ועובדים קשה על מנת שתקום פה אוניברסיטה מיוחדת, מתקדמת וחדשנית שתביא למרחב הגליל המזרחי כ-5000 סטודנטיות וסטודנטים חדשים, בנוסף על ה-5000 הלומדים היום בתל-חי. הקמת אוניברסיטה היא לא המטרה, היא האמצעי. האמצעי המהיר והיעיל ביותר לצמיחת האזור כולו”.

השר עודד פורר אמר בוועידה: בראייה שלי, אני חייב לומרכשבונים תכנית ממשלתית, חייבים לגבש חזון מאוד ברור. אני הגדרתי חזון מאוד ברור: התפקיד שלנו הוא לא לחבר את הגליל למרכז, אלא להפוך את הגליל למרכז בפני עצמו. לא סביר שאזרח מצפת, או מקריית שמונה, ייסע בשביל טיפול רפואי למרכז. הממשלה הנוכחית גם משקיעה את תקציבה בשביל מטרה זו. ברגע שיוחלט המיקום של אוניברסיטת הגליל, והמודל על פיו תפעל – זה יקרה. מבחינה כלכלית, ישראל פורחת. יש לנו את האפשרות. התקציב הוא לא מה שימנע את הקמת אוניברסיטת הגליל”.

את הרצאת הזרקור בוועידה נתן פרופדורון לביא, מהאקדמית תלחי, שדיבר על התועלות הכלכליות האדירות של הקמת אוניברסיטה בגליל המזרחי. הרצאת הפתיחה הועברה על ידי פרופאוריאל רייכמן, שדיבר על היעדים והצעדים שיש לנקוט על מנת להקים אוניברסיטה בגליל המזרחי.

אמנה חתומה

במושב השני, התקיים טקס מרגש לזכרו של אלעד ארליך זל והרצאה של דר אסתר לוטאצו, על תפקידה של מנהיגות מקומית בפיתוח עירוניאזורי. לאחר ההרצאה, חתמו ראשי רשויות אצבע הגליל והגולן על אמנה לשיתוף פעולה אזורי, במימוש חזון האוניברסיטה בגליל.

החלק האחרון של הוועידה כלל שלושה מושבי תוכן, שעסקו בהשפעה של ההשכלה הגבוהה על תהליכי פיתוח כלכליים ותעסוקתיים באזור, תפקידה של קהילת הסטודנטים בעיצוב מדיניות לאומית והקשר שבין האקדמיה לשיפור שירותי הבריאות באזור.

פברואר 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
אירועים שיתקיימו ב 30th ינואר
אירועים שיתקיימו ב 1st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 5th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 20th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 21st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd פברואר
אירועים שיתקיימו ב 23rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 28th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?