פנייה להכנסת הגליל לרפורמה בתעריפי התחבורה הציבורית

במכתב לשר התחבורה, מבקש אילן אור, יו”ר ועדת התחבורה באשכול גליל מזרחי, ראש מועצת יסוד המעלה, לכלול את הגליל ברפורמה בתעריפי התחבורה הציבורית. זאת לאחר שהמחירים בצפון בתוכנית הרפורמה כפולים כמעט ממרכז הארץ


יו”ר ועדת התחבורה באשכול גליל מזרחי, ראש מועצת יסוד המעלה, אילן אור במכתב לשר התחבורה, ישראל כץ: “הכנס את הגליל לרפורמה בתעריפי התחבורה הציבורית”. מדובר בצעד נוסף במסגרת הפעילות שמוביל האשכול שמטרתה לשפר ולשדרג את התחבורה הציבורית בגליל המזרחי. אור: “לא יכול להיות שהמחיר בצפון יהיה כמעט כפול מאשר במרכז הארץ. בניית תוכנית כוללת ואיכותית לתחבורה הציבורית תביא לפתרונות תעסוקה, תקרב את הפריפריה למרכז, ותשכנע זוגות צעירים להגיע צפונה, שכאן יש לנו אפשרות לאפשר להם דיור בר קיימא באיכות חיים גבוהה”.

במכתב שנשלח נכתב: “כתושבי אצבע הגליל החיים בפריפריה הצפונית עם כל המשמעויות הנגזרות מכך… הצטערנו לגלות שאיננו נכללים כאזור, בתוכנית הרפורמה בתעריפים בתחבורה הציבורית,” כתב אור והוסיף: “תעריפי התחבורה הציבורית באצבע הגליל גבוהים משמעותית מתעריפי התחבורה הציבורית במרכז הארץ הנכללים ברפורמה”.

 

בנוסף, אור ומנכ”לית האשכול, נורית צור-רבינו, נפגשו השבוע לישיבת התנעה עם מתכנני התחבורה הציבורית של חברת יפה נוף ו-MTP מתכננים. כזכור, בוצע סקר מקיף לגבי הצרכים התחבורתיים של התושבים והרשויות וכעת מתחיל תהליך התכנון המפורט. כחלק מתהליך זה, המתכננים של חברות יפה נוף ומשרד MTP יערכו בדיקות עומק ברשויות האשכול. צוות המתכננים צפויים להגיע לכל רשות, ולהתוות יחד עם אנשי המקצוע, את התכנון המפורט לצורך שיפור התחבורה הציבורית האזורית.

אילן אור: “מהלך משמעותי זה של הסדרת קווי התחבורה הציבורית מהווה חלק מסדרת מהלכים רבים נוספים לשיפור התחבורה הציבורית הן מבחינת השירות והן מבחינת התעריפים. אני מודה לשר התחבורה שהסכים לממן את הסקר והתוכנית ואין לי ספק שהוא גם יוביל ליישומה”.

 

 

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?