פארק הירדן ותל בית ציידא

מים, מים ועוד הרבה מים זורמים ושוצפים. טבע קסום, מבוכי שבילים, צמחיית נחלים ובעלי חיים. אטרקציות ותל אחד עתיק – יום, אפשר גם יומיים, בפארק הירדן


קצת לפני שפך הירדן לכנרת, בצד אפיקו המזרחי של הנהר, בואכה גולן – נמצא פארק הירדן המשתרע על שטח נרחב של כ-1,000 דונם (!). מיקומו הנוח של הפארק, אפשרויות הלינה בקמפינג או בחדרים, הנגישות, הטבע הקסום ושלל האטרקציות – הופכים אותו לכל כך אטרקטיבי ומלא במטיילים, נופשים ותלמידים כל השנה.

אם אתם אוהבים טיולים פשוטים ויפים, כאלה שלא צריך לנסוע רחוק ובכל זאת להרגיש במקום אחר… פארק הירדן הוא בשבילכם.

טחנות הקמח – המסלול האדום

בפארק הירדן נמצא הריכוז הגדול בארץ של טחנות קמח באתר אחד – 12 טחנות.

החקלאים הקדומים השכילו לנצל את כוח המים שנמצא בשפע, ובנו תעלות שהובילו את המים מהירדן והזרימו אותם במגלשה שהוצרה כלפי מטה. המים סובבו גלגל כנפיים שסובב את אבני הריחיים; האבן העליונה – הרכב, סבה על צירה מעל לאבן התחתונה הקבועה – השכב, וכך נטחנו גרגירי התבואה לקמח. סוג זה של טחנות נקרא טחנות “מגלש”. סוג נוסף של טחנות קמח שהופעלו גם הן בכוח המים היו טחנות “ארובה”. טחנות אלה נבנו במקומות בהם זרימת המים היתה חלשה וכדי להגביר את הלחץ הזרימו אותם בארובה. אחת מתעלות המים שופצה וכיום היא מוליכה מים לאורך כ-600 מטרים אל שתי טחנות ששוחזרו בסמוך לחניון המרכזי. חלק מהטחנות עדיין חבויות באדמה ורק חלקן העליון נחשף. עד שנת 1967 עדיין פעלו באתר חלק מטחנות קמח.

שביל נוח יוביל אתכם בינות לפלגי ירדן, בצל עצי ערבה וצמחיית נחלים עשירה.

בפארק הירדן נמצא הריכוז הגדול בארץ של טחנות קמח; באתר אחד – 12 טחנות. החקלאים הקדומים השכילו לנצל את כוח המים שנמצא בשפע, ובנו תעלות שהובילו את המים מהירדן והזרימו אותם במגלשה שהוצרה כלפי מטה

מלבד טחנות הקמח, תיהנו גם משאריות בוסתנים ועצי פרי, תאנים וגפנים שהופכים את הטיול לרענן, נעים וטעים. המסלול מעגלי. אורכו כחצי שעה. מתאים גם לקטנטנים.

עין משפע ובית ציידא

צידי האפיקים והאיים הקטנים שביניהם, מכוסים בסבך צפוף של צמחייה, בעיקר של קנה מצוי ועצי ערבה. אלה יוצרים “יער” של גדות נחלים הכולל גם את עץ המילה הסורית בעל העלים המשוננים, שיחי הרדוף הנחלים הפורח בקיץ בפרחים ורודים ולבנים גדולים, פטל קדוש ועצי שיזף מצוי. ברחבי הפארק חורשות עצי איקליפטוס ובמרכז הפארק עץ שקמה יפהפה, עתיק, שגילו מוערך במאות שנים. בסבך הצמחייה נחבאים עופות כמו אנפה וסופית ובמים שוחים צבי ביצה ודגים רבים. בתוך כל העושר הקסום הזה יש שבילים מסומנים, שבוודאי תרצו לטייל בהם. אנא, בקשו מפות בכניסה לאתר וצאו לטייל בצל עצי הערבה, באמת מים עתיקה ולעין משפע,  מעיין קטן הנובע למרגלות תל בית ציידא וממלא בריכה יפה הזורמת לירדן. שביל יפהפה מוביל מראש תל בית ציידא לעין משפע וחזרה. אורכו כ-1 ק”מ.

לינת שטח בפארק הירדן

לינה בטבע משדרגת את הטיול והופכת אותו לחוויה מיוחדת, לגיבוש משפחתי או בין חברים. לא צריך לדעת הרבה, צריך רק להתכונן נכון. רשימת ציוד מסודרת תמיד עוזרת.

ברחבי הפארק מדשאות רחבות ידיים, מותאמות להקמת האוהל שלכם, פרטי או קבוצתי. במקום גם אוהל בדואי ענק ומשודרג ללינה משותפת.

בפארק הירדן חדרי אירוח נוחים ונעימים, בעיצוב ייחודי ויפהפה, בלב הטבע, בצד המים ומתחת לעצים. בכל חדר מיטות, מצעים, מקלחות, מיזוג, מקרר ואפילו פינת קפה. הכי חופשה משודרגת.

ברחבי הפארק שירותים ומקלחות עם מים חמים. תאורה, מקומות למנגל או למדורה ובעיקר טבע מסביב. מלון אלף כוכבים ואפילו יותר.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?