סערה בכוס תה

‘נמצא קברו של ישו בירושלים!’, בישרו לאחרונה כותרות העיתונים


הפרשה עלתה לכותרות בעקבות הסרט “מערת הקבורה של ישו” המוקרן בימים אלו ברחבי העולם. בסרט מוצגת מערה שהתגלתה בשכונת תלפיות בירושלים, בה התגלו מספר ארונות קבורה מימי הבית השני.

יוצרי הסרט טוענים בלהט שמדובר במערה בה נקברו בני משפחתו של ישו ואף הוא עצמו וזאת על סמך השם “ישוע בר (בן) יהוסף” שנחרט על אחד הארונות במערה. בתוך ארון האבן קבור ,לדעת המפיקים, לא אחר מאשר אחת הדמויות החשובות בהיסטוריה-ישו הנצרתי.

על ארון נוסף נחרט השם “יהודה בר (בן) ישוע”, כשם בנו של המשיח. אם נכון הדבר, מדובר בתגלית היסטורית שעתידה להסעיר את העולם הנוצרי ולהציף את הבירה במיליוני תיירים אשר יעלו לפקוד את קברו אך מסתבר ש…לא דובים ולא יער.

מערת הקבורה, שנחשפה לפני 27 שנה, שימשה משפחה ירושלמית במשך כמה דורות ומלבד ישוע נקברו בה גם יוסה (יוסף) ומתיה (מתתיהו) ומריה (מרים).

השם ישוע היה אחד מן השמות הנפוצים בימי הבית השני, למעשה היה זה שמו של כל אדם שישי בירושלים. אילו הייתם משוטטים ברחובות העיר של ימי הבית השני וקוראים בשמו של ישוע בן יוסף, היו רבים מפנים את ראשם לעבריכם…. מה גם שמשפחתו של ישו חיה בנצרת שבגליל ועל כן אין לחפש את קבריהם של בני המשפחה בירושלים. בבדיקת עצמות פשוטה ניתן היה להכריע האם הנקבר מצא את מותו בצליבה מייסרת או שמא מת מזקנה אולם במקרה זה נמצאו העצמות מפוררות ונקברו מיד לאחר החשיפה.

התענוג של קבורה במערה חצובה כדוגמת המערה שהתגלתה בתלפיות, בתוך ארונות אבן מעוטרים , נשמר רק לעשירים.

מרבית תושבי ירושלים הקדומה נטמנו בקבר פשוט שנכרה באדמה אולם עשירים כעניים- בסוף כולם מתים. אומנם מתים רק פעם אחת אך בימי הבית השני נהגו להיקבר פעמיים: את המת היו מניחים בכוך קבורה ו….מניחים לטבע לעשות את שלו, כעבור שנה היו מגיעים בני המשפחה (ביארצייט אם תרצו) ומלקטים את עצמות הנקבר לתוך ארון קבורה קטן הלוא היא ה’גלוסקמא’ שהונחה במערה.

עם כל הקושי שבדבר נחשב יום ליקוט העצמות ליום שמחה בו מובא הנפטר למנוחת עולמים עד היום בו טרקטור תמים שעבד כמה עשרות מטרים מעל המנוחים, הפר את שלוותם. הסרט-“מערת הקבורה של ישו” יוקרן בקרוב גם בארץ, בערוץ 8- לראות ולא להאמין.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?