סוגרים שבוע בקצרין

היכל התרבות והילדים – השבוע, עשרות ילדים מתוקים צפו בהצגה מפרץ ההרפתקאות במתנ”ס. כמדי יום שלישי, גם השבוע הוקרן סרט לילדים בהיכל התרבות. 178(!) ילדים מתוקים במגוון שכבות גיל הגיעו לצפות בסרט “סופר מריו”. איזה חופש של כיף! וגם: עולים חדשים מטיילים בארץ והדרך להכיר להם את הארץ היפה שלנו היא טיול לקיסריה, רמת הנדיב וזיכרון יעקב לעולים חדשים, בני הנוער כפסיפס אנושי, אישור תב”רים, סדנת מסטר שף איטלקי, קייטנה במדיטק, נפרדים מפסי ההאטה, יובל מלכה ממשיכה הלאה, המתנדבים לא נחים לרגע, ניקוי פחים, מגרשים פעילים, סיירת הורים,  ביקור סגן ראש הרשות למלחמה באלימות, סמים ואלכוהול, הקייטנה ב”גמלא”, ערב עם אלרואי כהן והמשטרה עם הלב️ לקהילה


בני הנוער כפסיפס אנושי

בתקופה האחרונה, אנחנו עדים למורכבות בחברה הישראלית וזאת הייתה הזדמנות עבורנו להיפגש ולהעמיק בקשרים. כחלק מהפעילות, בני הנוער התחלקו לשלוש קבוצות ויצרו פסיפס בהתאם לכל מה שקבוצה חשבה שהכי מאפיין אותנו כחברה הישראלית. התוצאות לפניכם.

תודה לכל מי שבחר ובחרה להגיע לקחת חלק בערב ומקווים לעוד ערבים משותפים של הנוער שלנו.

מליאת המועצה המקומית קצרין אישרה תב”רים בגובה של מעל ל-10 מיליון ש”ח

בשורות טובות בקצרין! מליאת המועצה, שנערכה בראשון האחרון (23.7.2023), אישרה תקצוב של מספר גדול של פרויקטים המיועדים למענים מגוונים לכלל האוכלוסייה.

מלוא התקציב הושג והפרויקטים המיועדים הם:

הקמת מעון יום חדש לילדים ומִקווה בנוסח חבד, ברובעהיובל

השלמת התקציב למבנה חדש לוותיקי קצרין, שבתוכו יוקם מרכז יום

תכנוןמבנהנוסףבקרייתהממשלה

שיפוץ המלתחות בקאנטרי קצרין

השגת מלוא התקציב להקמת בית כנסת לשני מניינים ברובעחן

שיפוץ משרדי לשכת האוכלוסין וההגירה, בעקבות הרחבת השירותים

המשך פרויקטחוג לכל ילד“, בשנת הלימודים הבאה

המשך פרויקט ההכשרות המקצועיות בסבסוד לתושבי קצרין

תקציב לאירועים קהילתיים

הקמת מבנה מוגן נוסף בביהסדרכי נועם

שיפוץ גנים והקמת גן חדשגןהזית

קצרין נמצאת בתנופת פיתוח אדירה ועתידה להיות עיר מרכזית באשכול גליל מזרחי. גם היום, קצרין מהווה מרכז עירוני עם שירותים עירוניים, חינוך, תעסוקה ופיתוח.

סדנת מסטר שף איטלקי

ביום חמישי האחרון, במתחם הנוער, התקיימה סדנת מאסטר שף איטלקי, הכנת פוקצות, פיצות, פסטה, לזניה וטירימיסוהכול בעבודת יד ועם הרבה כיף ואווירה טובה.

קייטנה במדיטק

בבוקר יום ראשון, נפתחה קייטנת מדע וטכנולוגיה במדיטק קצרין. הילדודס הגיעו ונהנו מפעילות היכרות בקבוצות עם המדריכים. במהלך היום, התנסנו בחוגי רובוטיקה ואנימציה.

בחוג הרובוטיקה הילדים הרכיבו מכונית והתנסו בהפעלתה, בחוג האנימציה הילדים יצרו מאפס יצירה אותה צילמו ומהתמונות יצרו סרטון.

נפרדים מפסי ההאטה

15 שנים אחרי שהוקמו, השבוע, נפרדנו מחמשת פסי ההאטה בכניסה הדרומית לקצרין. במקומם, קמו שני פס האטה, על פי התקן.

נפרדים מיובל מלכה, מנהלת מרכז הצעירים

השבוע, סיימה מנהלתמרכז צעיריםבשנה האחרונה, יובל מלכה, את תפקידה. יובל מסכמת:

זו הייתה שנה מדהימה עבורי ברמה האישית והמקצועיתמלאה בצמיחה, התחדשות, חברויות והיכרויות מרגשות, אתגרים והזדמנויות. אני מסיימת את תפקידי ברגשות מעורבים, של עצב וגם של התרגשות.

ההחלטה לסיים את התפקיד היא לא קלה, מתוך האהבה והערכה העצומה שיש לי לקהילת קצרין ולצוות היקר של מרכז הצעירים, אבל היא מגיעה מתוך הזדמנות נפלאה ומרגשת שנקרתה בדרך שלי ושל בן זוגילצאת לשליחות בארהב, מטעם הסוכנות היהודית. מאמינה שזו תחילתה של הרפתקה נוספת בחיינו.

רציתי להודות מעומק הלב על שותפות נפלאה, על האמון, על החברות, ועל העבודה המשותפת“.

מי שתחליף את יובל מלכה היא טליה אלגד המקסימה, שתהיה זמינה באותו מייל young@katsrin.matnasim.co.il ובמספר – 050-9743247

מתנדבים לשעת חירום בקצרין – לא נחים לרגע

בשעה טובה, הסתיימה השבוע סדרת הכשרה למתנדבי צחש  צוות חוסן שכונה. קבוצת המתנדבים הכוללת נציגות מכל אוכלוסיית קצרין, עברה תהליך בהנחייתו של יואב בן בסט ממרכזמשאבים“. במהלך ההכשרה, התנסו המתנדבים בתרחישי חירום, הבנת תמונת מצב, מעגלי פגיעות, סיוע נפשי ראשוני, סיוע לוגיסטי רפואי וכד‘.  בנוסף, עברה הקבוצה עוד הכשרה, בהנחייתאיחוד הצלה“, בתחום העזרה הראשונה. מטרת ההכשרות היא גיבוש הקבוצה והרחבת מעגל המסייעים המידיים בשעת חירום ברשות, תוך קשר הדוק עם כל הגורמים המקצועיים.

כל מי שעדיין מעוניין להצטרף למעגל המתנדבים מוזמן ליצור קשר עם מעיין, עוס התנדבות – 052-6650448, או חיים אלטיטרכז מתנדבים
050-8567495.

ניקוי פחים – אסתטי וחשוב!

כמדי שנה, וכחלק מהטיפול השוטף של מערך הפחים, גם הקיץ, מתבצעת שטיפת פחי אשפה ביישוב על מנת למנוע מפגעי תברואה. שטיפת הפחים היא פעולה חשובה לשמירה על הסביבה ועל הגיינת התושבים. חוץ מזה,
זה נראה די מגניב. קיץ בטוח לכולם!

מגרשים פעילים – בסימן ספורט הוגן ומניעת אלימות

במהלך חופשת הקיץ, נערכים טורנירים לילדים ובני נוער בענפי הכדורגל והכדורסל (ובקרוב, גם כדורשת), בהובלת הרשות לביטחון קהילתי ובשותפות המתנס. הטורנירים הנם חלק ממענה רחב לתעסוקת ילדים ונוער בשעות הפנאי הרבות בחופשת הקיץ ובמסר חשוב וברורבקצרין משחקים הוגן ואומרים לא לאלימות. עשרות ילדים ונוער מגיעים מדי שבוע לשחק ולעודד ובסיום, מצטננים עם קרטיבים ועם מוטיבציה גדולה להתאמן ולהגיע לשחק גם בטורניר הבא.

סיירת הורים בקומזיץ לנוער

השבוע, נערך קומזיץ לבני הנוער, בהובלת סיירת ההורים ומדריכת המוגנות ובשיתוף יחידת הנוער ורטג. בפעילות, השתתפו עשרות ילדים ובני נוער שנהנו מפעילות שהגיעה עד אליהם, למקומות הבילוי הליליים.

מדי לילה, מדריכת המוגנות ומתנדבי הסיירת יוצאים לשכונות, פוגשים את בני הנוער, יוצרים אתם קשרי אמון ומונעים התנהגויות סיכון בשטח הציבורי.

המתנדבים שלנו הם נכס ליישוב ולקהילה כולה והם עושים עבודת קודש גם בשעות הקטנות של הלילה.

תודה גדולה לכל מתנדבי הסיירת ולשותפים הכי משמעותיים שלנוצוות יחידת הנוער!

ביקור סגן ראש הרשות למלחמה באלימות, סמים ואלכוהול – ביטחון קהילתי בקצרין

סגן ראש הרשות למלחמה באלימות, סמים ואלכוהול, יאיר דורנפלד, בליווי מנהל מחוז הצפון, ספדי גדען ומנהלת חברה יהודית, ליטל מבורך, הגיעו השבוע לביקור בקצרין. המנהלת היישובית של הרשות למלחמה באלימות, סמים ואלכוהולביטחון קהילתי, הדס איתן, הציגה את האתגרים העומדים בפניה בבניית תכנית ויצירת מענים משמעותיים לקהילה וסקרה את הפעילות הנרחבת שכבר מתקיימת בקצרין.

משמר השכונה, מתנדבים תושבי קצרין ובני המכינה הקדםצבאית, שעברו הכשרה בהובלת השוטר אריק קליימן. תפקידם הוא לסייר בתחומי קצרין, להגביר נוכחות מניעתית בשטח.

מדריכת מוגנות במרחב הציבורי, חגית אור, מהווה מבוגר משמעותי ברחובות היישוב בלילות, עוסקת באיתור ומניעת התנהגויות סיכון. בנוסף, מובילה את סיירת ההורים, יחד עם הדס.

סיירת הוריםבגובה העיניים” – מתנדבים המגיעים בלילות למקומות מרכזיים בהם בני הנוער נמצאים, על מנת להעלות את תחושת הביטחון ולהוות דמות בוגרת משמעותית עבורם.

מדריכת מוגנות ביתספרית, ריבה שחרמונעת התנהגויות סיכון בבית הספר, מאתרת ומחברת את בני הנוער לפעילויות אחהצ.

צוות מוגנות יישוביקבוצת מתנדבים שהוכשרה ללוות נפגעי/ות תקיפה מינית, לעבוד עם מעגלי הפגיעה ולהעלות את המודעות.

מוקד רואה – 86 מצלמות אבטחה, המשדרות למוקד הרואה במועצה. המוקד בקשר ישיר עם מדריכת המוגנות ועם המשטרה.

תכניות מניעה במוסדות החינוך ובמרחב הציבורי מגיל רך ועד מבוגרים.

פיילוט עם הפקח היישובי במשמרת לילהדוד יפה גבאי, שמצטרף בסופש לסיורים.

דורנפלד שיבח ואף ביקש לחשוף וללמד את המנהלים ברשויות האחרות בדרכי ההתמודדות שלנו ביישוב עם האתגרים ובתכניות הייחודיות הקיימות.

מסכמים את הקייטנה ב”גמלא”

48 ילדים משכבות ד‘-ה‘, מבית הספרגמלאבקצרין, סיימו את הקייטנה בכיף גדול. תודה לכל צוותגמלא” – לשירן, מנהלת הקייטנה, לקובי, בן ונהוראי, המדריכים המדהימים.

מתנס קצרין שמח במיוחד לתת לכם את ההזדמנות והכיף. מאחלים לכם חופשה מהנה ובטוחה.

ערב עם אלרואי כהן במרכז הנוער

השבוע, התקיים מפגש מרגש של בני הנוער עם אלרואי כהן. אלרואי כהן, בן קצרין שחזר לגדל פה שחקני כדורגל צעירים, הגיע למפגש מרתק ומרגש עם בני הנוער ברחבת מרכז הנוער בקצרין.  ההרצאה נגעה בכל רבדי החיים של אלרואי, מההתחלה הקשה מחוץ לבית, התמודדות עם עולם הכדורגל הגדול, הפוליטיקה, הלחץ, הפרסום והעבודה הקשה. מה גרם לו לפרוש ומה מניע אותו היום לגידול שחקני כדורגל ברמת הגולן. כולם היו בהקשבה מלאה. תודה אלרואי על השיחה המשותפת והמרתקת.

המשטרה עם הלב לקהילה

השוטר הקהילתי, אליהו וייזגן, בשיתוף פעולה עם אחראית מועדון צמיד של מתנס קצרין, רותי, עשו בשלישי בבוקר להודיה ברדוגו, תושבת קצרין, יום כיף מרגש בתחנת גולן עם ניידת המשאלות של משטרת ישראל.

הודיה הגיעה לקבלת פנים מרגשת במיוחד בתחנת גולן, בליווי ניידת המשאלות, קיבלה מדים, תג וכרטיס שוטרת, הוענקו לה דרגות על ידי מפקד התחנה ופינקו במתנות במיוחד עבורה.

לאחר מכן, יצאו לסיור ברחבי קצרין. היה מרגש במיוחד!

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?