נמנעה הקמת קו מתח עליון בעמק החולה

בשורה טובה למאות אלפי הציפורים: לא יוצב קו מתח עליון בעמק החולה! בעקבות עבודה מאומצת של הגופים הירוקים והרשויות המוניציפליות, נבחרה החלופה הדרומית לקו המתח העליון בעמק החולה, שיחליף את הקו הקיים מבלי לפגוע באתר הטבע הייחודי


לאחר עבודה מאומצת של הגופים הירוקים והרשויות המוניציפליות, הוועדה לתשתיות לאומיות (ות”ל) אימצה ביום שני, פה אחד, את החלופה הדרומית לקו המתח העליון בעמק החולה – משדה אליעזר לתחמ”ש קצרין, דרומית לעמק החולה ולאגמון החולה קק”ל, ולא קו מתח נוסף, שייחצה את העמק, כפי שתוכנן. חלופה זו קיבלה גם את ברכתן של קרן קימת לישראל, החברה להגנת הטבע ורשות הטבע והגנים. על פי ההחלטה, הקו החדש יחליף את הקו הקיים ובכך הקמתו לא תגרום לפגיעה אנושה בעמק החולה.

מהגופים הירוקים שחברו למאבק נמסר: “התוצאה היום היא הישג עצום – לא יהיה קו מתח עילי נוסף בעמק החולה. נמשיך לפעול למען השמירה על עמק החולה, ואנחנו קוראים לחברת החשמל לפעול להטמנת קווי המתח הגבוהים והנמוכים הקיימים היום בעמק, שמהווים מפגע קשה לציפורים, שהעמק מהווה עבורם אתר טבע ייחודי, בעל חשיבות עולמית”.

אבירם צוק, ממובילי המאבק: “על אף שלא התקבלה חלופה של קו טמון באדמה, מה שלדעתנו צריך להיות במדינה מתוקנת ששומרת על הסביבה ואיכות החיים של תושביה, מדובר בחלופה של קו קיים לעומת קו חדש, העדיפה בהרבה מהתכנון המקורי”

לפעילות למען עמק החולה היו שותפים גם המועצות האזוריות מבואות חרמון, והגליל העליון ומועצה מקומית יסוד המעלה.

אבירם צוק, מנהל אזור גליל עליון גולן בקק”ל וממובילי המאבק: “על אף שלא התקבלה חלופה של קו טמון באדמה, מה שלדעתנו צריך להיות במדינה מתוקנת ששומרת על הסביבה ואיכות החיים של תושביה, מדובר בחלופה של קו קיים לעומת קו חדש, העדיפה בהרבה מהתכנון המקורי”.

ענת גולד, מנהלת תכנון בקק”ל הוסיפה: “זוהי הוכחה נוספת לכך שבעבודה מקצועית ורצינית וכן בשיתוף פעולה איכותי בין הגופים הירוקים מגיעים לתוצאות טובות.”

עינבר רובין מנהלת ההדרכה באגמון החולה קק”ל: “עמק החולה ממוקם במרכזו של אחד מצירי נדידת הציפורים הגדולים בעולם, ומהווה תחנת עצירה, מנוחה וחריפה לציפורים רבות ממינים שונים, חלקן בסכנת הכחדה עולמית. שמירה על ערכי טבע אלה הינה בעלת חשיבות לנו ולדורות הבאים שיוכלו להנות מפנינות טבע ייחודיות וממראה מיליוני הציפורים הנודדות.”

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?