נחנך מאגר “בראון” ברמת הגולן

המאגר הוקם בהשקעה של כ-18 מיליון שקל על ידי קק”ל, ביוזמת המוא”ז גולן, אגודת המים “מי גולן” ורשות המים. הוא כבר הספיק להתמלא, במהלך החורף האחרון, ומטרתו היא לשרת 750 נחלות חקלאיות


הקרן הקיימת לישראל, אגודת המים “מי גולן” והמועצה האזורית גולן חנכו השבוע, ביום שלישי, את מאגר “בראון”, בצפון הגולן. המאגר הוא בעל קיבולת של שני מיליון מ”ק ומטרתו היא לאגור מי שיטפונות מהאזור הצפוני להר אביטל ועד עמק הבכא. בטקס חנוכת המאגר השתתפו יו”ר קק”ל, דני עטר, ראש המועצה האזורית גולן, חיים רוקח, מנכ”ל רשות המים, גיורא שחם, יו”ר אגודת המים “מי גולן”, אריאל שגיא, מנכ”ל אגודת המים “מי גולן”, איתן שדה, מנהל מפ”ק בקק”ל, ירון אוחיון, מנהל מרחב צפון בקק”ל, ד”ר עומרי בונה, ראשי המועצה ותושבים.
מאגר “בראון” הוקם ביוזמת “מי גולן” וקודם במסגרת הפרויקט הלאומי לקליטת 750 משפחות חדשות ברמת הגולן. עבודות הקמת המאגר בוצעו על ידי קק”ל ובשיתוף אנשי “מי גולן” וכמובן, המתכנן גדי יום טוב ז”ל, ממשרד “לביא נטיף”.
המאגר הוקם בהשקעה כספית של כ-18 מיליון ש”ח, מזה היקף העבודות שביצעה קק”ל בבניית המאגר (עפר, איטום, גידור) כ-12.5 מיליון ש”ח. יתרת העלויות מומנו באמצעות רשות המים ואגודת המים “מי גולן”. העבודות להקמת המאגר החלו במאי 2017 והסתיימו באוקטובר 2019, כך שהמאגר הספיק להתמלא בכ-1.8 מ”ק מים, במהלך החורף האחרון.
המאגר יספק מים לחקלאות ליישובי צפון הגולן וביניהם גם לחלקות שהכשירה קק”ל, במסגרת אותו פרויקט לאומי, לקליטת 750 משפחות בגולן.

אמירה ציונית ברורה

יו”ר קק”ל, דניאל עטר, אמר בטקס: “הקמת המאגר המדהים הזה הוא פרויקט אחד מבין פרויקטים רבים בהם קק”ל שותפה כדי לבסס ולחזק את החקלאות וההתיישבות העובדת. זו אמירה ציונית ברורה, כי גם בשנת 2020 המושבים והקיבוצים עדיין מחזיקים את גבולות המדינה. החקלאות נמצאת בסדר עדיפות גבוה בקק”ל ואנחנו נמשיך לבצע פרויקטים שיעשו את החיים במדינה לטובים יותר”.

ראש המועצה האזורית גולן, חיים רוקח: “בגולן, מתקיימת ציונות עכשווית, ציונות 2020, המתכתבת עם ערכיה ועשייתה של קק”ל בפיתוח הארץ. שיתוף הפעולה עם קק”ל נושא פירות ומביא דברים טובים לאזור. כשפועלים יחד, קורים דברים מדהימים”

ראש המועצה האזורית גולן, חיים רוקח: “בגולן, מתקיימת ציונות עכשווית, ציונות 2020, המתכתבת עם ערכיה ועשייתה של קק”ל בפיתוח הארץ. שיתוף הפעולה עם קק”ל נושא פירות ומביא דברים טובים לאזור. כשפועלים יחד, קורים דברים מדהימים! לראייה, המאגר התמלא עוד לפני סוף החורף ולא על פי הציפיות, כי בנייתו רק נסתיימה. כבר השנה, מספק המאגר מים לשימוש חקלאי צפון הגולן. דברים טובים קורים בגולן”.
מנכ”ל רשות המים, גיורא שחם, ציין כי “משק המים זקוק לשיתוף פעולה אסטרטגי עם קק”ל, כי הדרך להבטיח את החקלאות היא להקים מאגרים שיאפשרו מחירי מים שפויים”.
מנכ”ל אגדות המים “מי גולן”, איתן שדה, סיכם ואמר: “תכנון המאגר נעשה לפני 15 שנה, אבל רק לפני שלוש שנים, הוא יצא אל הפועל, בזכות האנשים שנמצאים כאן. המאגר הוא חלק מרעיון כולל, שמטרתו להביא לצמיחת הגולן”.
דוברות מועצה אזורית

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?