מתנדב מכל הלב

-מתנבד-בארכיון-הגולן-באמצעות-תיעוד-ושמירה-על-העבר-שלנו-נוכל-לחבר-את-ילדי-הגולן-למקום-בו-הם-גדלים-ולהעניק-את-הכבוד-הראוי-לראשונים

עודד עמבר, תושב עין זיוון בן-76, החל להתנדב בארכיון הגולן לפני מספר חודשים וכבר הצליח להתניע פרויקט לתיעוד ראשוני המתיישבים בגולן


אלישע בן-אבגי

ותיקי הגולן הולכים ומתבגרים וכל עוד ביכולתם לזכור ולספר את סיפורם למען הדורות הבאים, חובתנו לעשות ככל שביכולתנו לקדם פרויקט תיעוד, שישמש ללימוד בבתי הספר, במרכזי המבקרים, בארכיון ולכתיבת ספרים. באמצעות תיעוד ושמירה על העבר שלנו, נוכל לחבר את ילדי הגולן למקום בו הם גדלים ולהעניק את הכבוד הראוי לראשונים.

עודד עמבר, תושב עין זיוון בן-76, החל להתנדב בארכיון הגולן לפני מספר חודשים וכבר הצליח להתניע פרויקט לתיעוד ראשוני המתיישבים בגולן.

עודד הגיע לעין זיוון עם משפחתו בסוף שנת 1982, עובד כמורה דרך כבר 53 שנים ונשוי לאתי, שעד פרישתה לגמלאות, שימשה כמנהלת מחלקת ילודים בבית החולים “זיו”, בצפת. לזוג ארבעה ילדים, שלושה מתוכם מתגוררים כיום בגולן ובת אחת מתגוררת בקנדה.

 נוסף על נושא התיעוד, עודד שותף למיזם של סיורי תיירים בארכיון. הוא פנה לבנו, יפתח, מעצב גרפי במקצועו, שעיצב מודעת פרסום לסיורי תיירות בארכיון והחל להפיץ אותה בפורומים השונים בהם הוא חבר, במסגרת עבודתו כמורה דרך

כבר שנים רבות, מנסה ארכיון הגולן לקדם את נושא תיעוד הראשונים, אך נתקל בקושי לגייס מקור מימון לכך. השנה, החל ארכיון הגולן לדחוף מחדש את הפרויקט דרך סיוע של מתנדבים העושים זאת במלוא רצון ואהבה.

עודד החל לקדם את פרויקט התיעוד בקיבוץ שלו, עין זיוון והצליח לגייס כמה מראשוני המתיישבים למפגש מרתק, מרגש ובעיקר מלא בסיפורים שטרם סופרו, על ראשית ההתיישבות בגולן.

עודד ישב במשך שעות רבות בארכיון והאזין לראיונות שהתקיימו בעבר עם ראשוני קצרין, כדי ללמוד את השאלות הרלוונטיות. כמו כן, הוא למד כיצד לבצע תחקיר מקדים ויצא למשימה.

בדרכו המיוחדת ומלאת החן, הוא הפיק מפגש תיעוד שיהווה כלי משמעותי ללימוד ההיסטוריה הגולנית לדורות הבאים.

נוסף על נושא התיעוד, עודד שותף למיזם של סיורי תיירים בארכיון. הוא פנה לבנו, יפתח, מעצב גרפי במקצועו, שעיצב מודעת פרסום לסיורי תיירות בארכיון והחל להפיץ אותה בפורומים השונים בהם הוא חבר, במסגרת עבודתו כמורה דרך.

בחודשים האחרונים, הצטרפו למערך המתנדבים בארכיון שלושה מתנדבים חדשים והכוונה היא לקלוט עוד מתנדבים, שיסייעו בפעילויותיו של הארכיון, כשהמוטו הוא לאפשר לכל אחת ואחד מהם לעסוק בתחומים הקרובים ללבו וכך הם יתרמו וייהנו גם יחד.

אנו בטוחים כי מועצות הגולן, המתקצבות את פעילות הארכיון כבר שלושה עשורים, ימשיכו לשמור על מוסד חשוב זה, הנחשב לאחד מנכסי התרבות והלימוד בגולן.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?