מתיחת פנים לתוואי הירדן

ברשות הכנרת החלו בפרויקט שיקום מקטע מתוואי הירדן, בסמוך לגשר הפקק, בהשקעה של 3 מיליון שקלים. הרשות מתכוונת לבצע שיקום נרחב של כל תוואי הירדן, באורך 16 ק”מ


 פרויקט הענק של רשות הכנרת לשיקום נהר הירדן יצא לדרך. בשבועות האחרונים, החלו ברשות בביצוע שלב א’, פיילוט לשיקום מקטע מתוואי הירדן, באזור גשר הפקק, בהשקעה של כ-3 מיליון ש”ח, בשיתוף המועצה האזורית גליל עליון ובמימון הקרן לשטחים פתוחים ואגף הניקוז ברשות הכנרת. עם סיום שיקום מקטע זה, צפויה הרחבת העבודות, כשבתכנית לבצע שיקום נרחב של כל תוואי הירדן, באורך 16 ק”מ, בשתי גדות הנחל. עלויות הפרויקט כולו נמצאות בימים אלו בשלבי הערכת אומדן וצפויות לעלות לכדי עשרות מיליוני ש”ח.

המקטע שעובר בימים אלו מתיחת פנים, בביצוע של רשות הכנרת, נמצא בתעלה המזרחית של הירדן, בסמוך לחיבור נחל דישון לירדן וזוכה לשם “חניון נחל דישון”. מתבצעות עבודות של הנמכת והנגשת גדות הנחל, יצירת נפתולים בערוץ, יצירת בתי גידול לחים, שיקום תוואי הנחל, העתקת עצים, הקמת חניון יום, יצירת שביל הליכה לאורך הנחל, הקמת מתחמי שירותים, יצירת חיץ בין מתחם החנייה לקו המים ולנופשים בנחל.

מהנדס אגף ניקוז ברשות הכנרת, אושרי ילוז: “בשנים האחרונות, אנו פועלים לשיקום מקטעים רבים לאורך תוואי הירדן, בפרט והנחלים באזור, בכלל. המטרה היא לייצר נחל בריא יותר ולהנגישו לציבור”.

המפקח על העבודות מטעם רשות הכנרת, גיא קולר: “לאורך הנחל, יש גדות תלולות, היוצרות תחושת תעלה ולא נחל, הנופשים שמנסים להיכנס למים במקומות האלה מסכנים את עצמם. במסגרת העבודות, גדות הנחל ממותנות ומתבצע שיקום אקולוגי לאזור הנחל”.

ראוי לציין, כי לפני כחודשיים, פרסם משרד התיירות “קול קורא” להגשת הצעות להקמת אטרקציות תיירותיות באזור מפגש תעלות הירדן, כחלק מתכנית שיקום הנחל ופיתוחו.

 

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?