מצילים מהעתיד

“מציל AI” יגן עלינו מטביעות בבריכות! מערכת AI פורצת דרך מותקנת בבריכות בישראל ומתריעה בזמן אמת על אנשים במצוקה במים, דרך שעון חכם על יד המציל

בקיץ הזה, כאשר הטמפרטורות עולות והבריכות מתמלאות, מגיעה בשורה חדשה שתעשה מהפכה בשמירה על בטיחות הרוחצים. רשת “הולמס פלייס” הכריזה על שימוש במערכת “מציל AI” חדשנית, שפותחה על ידי הסטארטאפ הישראלי “Lynxight”.

איך זה עובד?

המערכת מבוססת על מצלמות CCTV (Closed-Circuit Television) קיימות בבריכות ומתחברת אליהן כדי לנטר את הרוחצים בזמן אמת. מצלמות CCTV הן מצלמות אבטחה שמצלמות במעגל סגור, כלומר התמונות והווידאו שהן מצלמות אינם משודרים לציבור הרחב, אלא נשארים פרטיים ומיועדים למעקב מקומי בלבד. דמיינו מצלמות שנמצאות בחניונים או בקניונים ועוקבות אחר תנועות האנשים – זהו אותו הרעיון, רק עם תוספת חכמה.

המערכת יודעת לזהות תנועות מצוקה ומקרי חירום ולהתריע בפני המצילים, דרך שעונים חכמים. מדובר בטכנולוגיה המסוגלת לנתח תנועות גם מתחת למים ולזהות תנועות לא רגילות במהירות רבה יותר מכל מציל אנושי.

למה זה חשוב? בכל קיץ, אנחנו שומעים על מקרים של טביעה בבריכות. הפתרון הזה יכול להציל חיים בכך שהוא מזהה בזמן אמת כל סימן למצוקה ושולח התראה מידית למצילים. זה כמו שיש לך עין נוספת, מקצועית ומהירה יותר, השומרת על הילדים והנכדים שלנו.

דמיינו את זה כך: אתם בבריכה עם הנכדים שלכם ופתאום, אחד מהם מתחיל לשחות בצורה לא רגילה. המערכת מזהה את זה מיד ושולחת התראה למציל שנמצא עם שעון חכם, כך שהוא יכול להגיב מהר יותר ולמנוע אסון.

פרטיות וביטחון

כמובן, עם כל הטכנולוגיה הזו, עולות גם שאלות לגבי פרטיות הרוחצים. החברה מבטיחה כי היא פועלת לפי התקנים המחמירים ביותר לשמירה על פרטיות המשתמשים. המידע שנאסף על ידי המצלמות לא משודר החוצה, והוא נשמר באופן מקומי ומשמש אך ורק לזיהוי מצבי חירום.

זה אומר שאין צורך לדאוג שמישהו יצפה בכם בזמן שאתם במים. כל המידע נשמר בצורה מאובטחת ומשמש רק למטרה של שמירה על הבטיחות שלכם.

המערכת כבר מותקנת בשמונה בריכות של רשת המלונות. החברה הישראלית “Lynxight”, שהוקמה ב-2019, על ידי עומר בר-אילן ואייל עמית, פועלת גם בחו”ל במגוון מקומות ציבוריים, כמו בריכות במלונות ובמועדונים.

הבטיחות מעבר לפינה

השימוש במערכת לא רק עוזר במניעת טביעות, אלא גם משפר את תחושת הביטחון של המתרחצים. המערכת מספקת לבריכות תובנות בנוגע לבטיחות, כך שהן יכולות לשפר את הנהלים ולמנוע תאונות בעתיד. לדוגמה, אם המערכת מזהה אזורים בבריכה שבהם מתרחשות תנועות מצוקה רבות, הבריכה יכולה לנקוט בצעדים לשיפור הבטיחות באזורים אלו.

בנוסף, המערכת מספקת נתונים חשובים על הרגלי השחייה של המתרחצים, כך שניתן להתאים את השירותים לצרכים שלהם ולהבטיח חוויית שחייה בטוחה ונעימה יותר.

בקיץ הזה, כשאתם קופצים למים להתרענן, תדעו שיש גם “מציל AI” שעושה שעות נוספות כדי לשמור עליכם. זה אולי נשמע כמו מדע בדיוני, אבל המציאות מראה שהעתיד כבר כאן – והוא בא להציל חיים!

אם אתם שואלים את עצמכם איך זה משפיע עליכם, תחשבו על הפעם ההיא שהייתם בבריכה ולא הייתם בטוחים אם המציל שם לב לכולם. עם המערכת הזו, תמיד יש עוד זוג עיניים שעוקב אחרי כל תנועה.

סיום עם חיוך

אז בבריכה הבאה שתיכנסו אליה, אל תשכחו לחייך ל”מציל AI”. מי יודע, אולי הוא ישמח להכיר אתכם. כשאתם נרגעים במים, תזכרו שיש מי ששומר עליכם, גם אם הוא רובוטי.

לחיי הקיץ ולחיים בטוחים יותר!

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?