מסלול פריחה ותצפית על קורמורנים

טיול לשבת

פריחה מרהיבה בין שיחי מלוח, עצי אשל, איקליפטוסים וצמחיית בוסתן. מסלול פריחה ותצפית על קורמורנים נודדים, ב”שביל סובב כנרת”


רגע לפני האביב, קורמורנים רבים עוצרים במהלך נדידתם סביב האגם הלאומי. זו הזדמנות טובה ליהנות מתצפית על הקורמורנים והפריחה הססגונית סביב הכנרת.

ברשות הכנרת, השקיעו רבות לפריצתו ופיתוחו של “שביל סובב כנרת”, על מנת לאפשר לחובבי הטבע ליהנות מהאגם הלאומי, בעלי החיים והצמחייה הקסומים שסביבו. רכז “שביל סובב כנרת” ברשות הכנרת, דניאל וקנין, ממליץ על מקטע הכולל תצפית על הקורמורנים, פריחות ססגוניות ואתרים היסטוריים מרכזיים.

את רכב האיסוף משאירים בנקודת הסיום, בחניון חוף “צינברי”. עם הרכב השני מגיעים לנקודת ההתחלה שברחבת העפר של תיכון “בית ירח”. מנקודת החנייה, צועדים דרומה לחוף “ירדן-כנרת”, על הסלע נמצא סימון “שביל סובב כנרת”, כ-70 מטרים מהכניסה לחוף. ממשיכים רגלית צפונה ופונים ימינה, דרך רחבת החניון, לעבר ראש הגבעה, שהנו חלק מהאתר הארכיאולוגי בתל בית ירח, כ-100 מטר עד השער שפתוח בדרך כלל, אך אם סגור, יש לעקוף אותו מימין.

מתקדמים דרך הימייה של “בית ירח” ויורדים במדרגות לעבר השביל. כאן, צועדים לצד פריחה מרהיבה בין שיחי המלוח, עצי האשל והאיקליפטוסים וצמחיית בוסתן, שפותחה כחלק מ”שביל סובב כנרת”.

ממשיכים בשביל האספלט, עוד כחמש דקות, עד לשני עמודים החוסמים את הדרך לכלי רכב. בנקודה זו, ניתן לסייר בתל בית ירח, או בבית הקברות של כנרת, שם קבורים בין היתר נעמי שמר, ברל כצנלסון, רחל המשוררת ועוד.

חוזרים לצעוד בשביל האספלט הימני, עד לסימון המופיע על המעקה. משם, נכנסים לשביל שנפרץ על ידי בני הנוער, בין קנים ואשלים. אחרי כמאה מטרים, ישנו סימון המורה להיכנס ימינה. חוצים את חוף “שלדג”, בנקודה זו ניתן לצפות בעונה זו, עונת הנדידה, בעופות נודדים וקורמורנים, המגיעים לאגם הלאומי. בשעות הבוקר המוקדמות וכן לקראת השקיעה, תוכלו לצפות במאות ולעתים, באלפי עופות נודדים.

ממשיכים וחולפים על פני האשלים והקנים בסמוך לכביש 90. אחרי כ-450 מטרים, צועדים בצד המערבי של השטחים החקלאיים של בני המושבה כנרת, עד שמגיעים למבנה היסטורי ישן – בית המשאבות העתיק של המושבה. צועדים עוד כ-500 מטרים, עד לנקודת הסיום ב”צינברי”.

אורך המסלול: 4 ק”מ, רמת קושי – קלה.

עוד המלצות לטיולים בנחלי הגליל ו”שביל סובב כנרת”, באתר- www.kineret.org.il ובעמוד הפייסבוק – “זורמים לכנרת”

 

 

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?