מניחים עתיד בקצרין

עם פתיחת השנה החדשה, שר הבינוי והשיכון, הרב יצחק גולדקנופף, הניח אבן פינה ברובע החדש “נחלים”, בקצרין


במעמד שר הבינוי והשיכון, הרב יצחק גולדקנופף, מנכ”ל משרדו, יהודה מורגנשטרן, ראש המועצה המקומית קצרין, דימי אפרצב, היזמים “יד בראזני” ו”אבני דרך”, אורחים ונכבדים נוספים, הונחה השבוע אבן הפינה לרובע החדש, “רובע נחלים”, בקצרין.

אורח הכבוד, שר הבינוי והשיכון הרב יצחק גולדקנופף, פתח את הטקס וציין כי “קידום אלפי יחידות דיור חדשות, לצד יישום מגוון פתרונות עבור כלל האוכלוסיות והמגזרים בישראל, לדיור בר-השגה, מייצג את העשייה המרכזית של המשרד להשקעה ופיתוח של כל חבלי הארץ”.

שר הבינוי והשיכון ברך את כל הגורמים שסייעו להנחת אבן הפינה להקמת השכונה חדשה עם כ-1,600 יח”ד, שתוביל את העיר לשגשוג, צמיחה ולחיזוקה הכלכלי. 

“זהו צעד חשוב נוסף בדרך למתן פתרון משמעותי לדיור איכותי וראוי עבור תושבי האזור,” חתם השר הרב גולדקנופף את נאומו.

מנכ”ל משרד הבינוי והשיכון, יהודה מורגנשטרן, אמר באירוע: “ההנחיה שלנו, וכך גם ההבנה הקיימת היום מקיר לקיר, היא שצריך לבנות בכל מקום, גם באזורי הביקוש וגם מחוץ לאזורים אלו בו-זמנית. כ-700 משפחות זכו במקום, בהגרלה של מחיר מטרה והם יוכלו לרכוש את דירתם בסכום שנע סביב 700 אלף ש”ח. זה דיור בר-השגה. אנחנו פועלים לילות כימים כדי להחיל את המחירים האלו באזורים נוספים”.

מנכ”לית המועצה המקומית קצרין, לילך גבע: “שנה חדשה – בנייה חדשה. מעמד מרגש שבו אנו מניחים את אבן הפינה לרובע החדש והשמיני במספר בקצרין – רובע ‘נחלים’. קצרין מתפתחת, גדלה והופכת אטרקטיבית למשפחות צעירות, גיל שלישי ויזמים מכל הסוגים והתחומים. תודה למשרד הבינוי והשיכון, בעבר והווה, על אמונה והתרומה לפיתוח קצרין”.

כאות הוקרה על סיועו הרב להתפתחות היישוב, העניק ראש המועצה לשר גולדקנופף העתק של שער בית כנסת העתיק, במקום שעובר הליך שחזור בימים אלה ואמר לשר שהוא מקווה להעניק לו את המפתח למקום בקרוב.

לאחר הנחת אבן הפינה, סייר שר הבינוי והשיכון, יחד עם ראש המועצה, בעיר וצפו בתנופת הפיתוח במקום, המתבצעת בהובלת משרד הבינוי והשיכון.

רובע “נחלים” הנו רובע המתוכנן כולו בשיטת “תכנן ובנה” ועתיד לכלול כ-1,650 יחידות דיור, מתוכן מעל ל-700 דירות במסלול “דירה בהנחה” וכמחצית מתוכן יועדו לבני מקום מהעיר קצרין.

החברות היזמיות “בראזני” ו”אבני דרך” יבצעו ויהיו אחראיות על התכנון, עבודות הפיתוח והבנייה וכל זאת בטווח של ארבע שנים בלבד. תמהיל המגורים בשכונה יהיה מגוון ויכלול בתים צמודי קרקע דו-משפחתיים, חלקם משולבי תיירות (צימרים) ובנייני מגורים בני 4-5 קומות. על פי התכניות, יוקמו ברובע החדש, שיתפרס על פני 343 דונם, בתי ספר, גנים ומעונות יום. בשכונה מתוכננים מתחמי מסחר ותעסוקה, כולל מתחם עבודה משותף ושני בתי מלון וכן מבני ציבור ועשרות דונמים של שטחים פתוחים.

קצרין, בירת הגולן, נוסדה ביולי, 1977, כיישוב עירוני במרחב רמת הגולן ואף מתהדרת בתואר היישוב הראשון בישראל שתוכנן מראש. כיום, קצרין מונה מעל ל-9000 תושבים, עם הגירה חיובית של 2700 תושבים בשמונה שנים. בקצרין יש 18 גני ילדים, שני בתי ספר יסודיים ושני תיכונים. בשנים האחרונות, הפכה קצרין למקום אטרקטיבי למשפחות צעירות המבקשות לברוח מהרעש הסואן של המרכז ומחפשות את המקום שמכיל את השילוב המושלם בין כפריות לעירוניות.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?