ממריאים

מרכזי המראה יוקמו כבר השנה ב-10 מתנסים ברחבי הארץ ובתוכם, מתנס קצריןשרת החדשנות, אורית פרקש הכהן, משיקה עוד תכנית לחיבור ההייטק לפריפריה הישראלית: “לאפשר הזדמנות שווה לכל ילד


משרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה והחברה למתנסים החלו השבוע להפעיל תכנית לאומית חדשה – “מרכזי המראה“. התכנית תיתן הזדמנות שווה לבני ובנות נוער מהפריפריה להתחבר לעולמות ההייטק והיזמות.

אירוע ההשקה החגיגי התקיים השבוע במרכז החדשנות הטכנולוגית בחולון – “אתנחתא“. האירוע התקיים במעמד שרת החדשנות, אורית פרקש הכהן, מנכלית משרד החדשנות, הילה חדד חמלניק, מנכל החברה למתנסים, טל בסכס וראש עיריית חולון, מוטי ששון. באירוע, הוצגו עקרונות התכנית בפני מנהלי עשרת המתנסים מרחבי הארץ שבתכנית, ראשי הרשויות, הצוות החינוכי שיפעיל את התכנית ומטה משרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה.

במסגרת תכניתמרכזי המראה“, יוקמו מרכזי יזמות להייטק בתוך מרכזים קהילתיים ברחבי הארץ. המשתתפים, בני נוער בגילאי 14 עד 18, יקבלו כלים לפיתוח חשיבה יזמית ויצירתית המאפשרת חדשנות ויוכלו להתנסות בהקמת מיזם הייטק, בליווי מנטורים מתעשיית ההייטק.

הפרויקט הותנע כבר בעשרה מתנסים ברחבי הארץ, ביישובים: קריית ים, באקה אל גרביה, ירכא, טמרה, קצריןגולן, חולון, ירושליםגילה, קריית מלאכי, רהט (מרכז סוויץ‘, המשותף ליהודים ובדואים) וביתר עלית. הכוונה היא להרחיבו בעוד כשנה למתנסים נוספים בהמשך בכלל הערים בארץ.

מתנסטק

במסגרת התכנית, הילדים ובני הנוער יחוו סביבה המדמה עבודה בתעשיית ההייטק, ליווי של מנטוריות ומנטורים מהתעשייה, וקידום פרויקטים משלב הרעיון והיזמות לשלב הביצוע. המשתתפים ירכשו מיומנויות של פרזנטציה, אנגלית מדוברת, הכנת מצגות, בניית תכנית עבודה ושיווק. המשתתפים ייהנו אף מרשת דיגיטלית של נטוורקינג וחשיבה משותפת לכל מרכזי ההמראה. התכנית היא בשילוב המגזר העסקי ושותפים בה מנטורים בכירים מתעשיות ההייטק, הרפואה, האקולוגיה ועוד.

שרת החדשנות, אורית פרקש הכהן: כעת, גם בפריפריה נוכל ליהנות ממרכזי המראה‘, שבהם כל ילד יוכל להמריא, ולפתח כל פרויקט יזמי שיבחר, עם ליווי של אנשי תעשיית ההייטק. אנו רוצים שהנוער בפריפריה לא יחשוב שלהיות יזם או יזמת זה חלום רחוק

שרת החדשנות, אורית פרקש הכהן: אנחנו מוציאים לדרך עוד תכנית חשובה שתאפשר הזדמנות שווה לכל ילד בישראל. ‘מתנס טקמרכזי המראההיא יוזמה שמביאה לנוער בישראללתוך הקהילה שלו, למרכז הקהילתי השכונתיאת ההייטק. כעת, גם בפריפריה נוכל ליהנות ממרכזי המראה‘, שבהם כל ילד יוכל להמריא, ולפתח כל פרויקט יזמי שיבחר, עם ליווי של אנשי תעשיית ההייטק. אנו רוצים שהנוער בפריפריה לא יחשוב שלהיות יזם או יזמת זה חלום רחוק והתכנית הזו תיתן כלים וביטחון להגשים זאת.  התכנית מצטרפת לתכנית הלימודיםהייטקלאס‘, שהשיק המשרד מוקדם יותר השנה, של לימוד כישורי הייטק ותִכנות, כחלק מתכנית הלימודים שהחלה כבר ב-500 כיתות חואלפיים גני חובה“.

מנכל החברה למתנסים, טל בסכס: “המתנסים עומדים בחזית צמצום הפערים בחברה הישראלית וכך גם הפעם, הודות לתכנית המשותפת עם משרד המדע והחדשנות. תכניתמרכזי המראהמכוונת ומקדמת לעתיד בו לכולם יש היכולת להשתתף וליהנות מפירות תעשיית ההייטק. ההשקעה בתכנית זו בגיל מוקדם לא רק תיתן כלים, תפתח תחושת מסוגלוּת ותחבר ילדים ונוער בפריפריה החברתית גיאוגרפית לתחום המהווה הקטר של המשק הישראלי, אלא הודות למרכיב המנטורינג, תאפשר התוודעות וגישה ישירה של הילדים והנוער, לאישים וחברות עסקיות בתחום“.

אודותמרכזי המראה

התכנית באה לתת מענה למצב הנוכחי, בו אוכלוסיות המגיעות מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל, נשים, חברה ערבית וחברה חרדית מתאפיינות בתתייצוג בתעשיית ההייטק כיום ובהמשך, בתעשיות נוספות שיעברו מהפכה טכנולוגית. נושא זה עלה גם במסגרת דיוניה של הוועדה הביןמשרדית לטיפול במחסור בכוח אדם בהייטק, בראשות דדי פרלמוטר, שם צוינה החשיבות של עידוד וחשיפת הדור הצעיר לכלים וכישורים המכינים אותם לשוק העבודה המתפתח, ובפרט בעולם ההייטק, וכן הפערים הקיימים בין האוכלוסיות השונות.

במרכז התכניתהתנסות חווייתית של הילדים ובני הנוער במרכזי יזמות המדמים סביבת עבודה בתעשיית ההייטק, עבודה עם מנטורים מהתעשייה, ובמקרים מתאימים, הבאת פרויקט משלב הרעיון לשלב הביצוע שלו בפועל. התכנית היא יוזמה של משרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה, בשיתוף עם החברה למתנסים.

מרכזי המראההיא תכנית חינוך בלתי פורמלי, שתתקיים במרכזי יזמות שיוקמו לצורך כך במרכזים הקהילתיים של החברה למתנסים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית של ישראל. מרכזי היזמות יהיו מרחבים יזמיים שידמו את סביבת העבודה בחברות מתקדמות בהייטק ובתעשייה. סביבה פתוחה שמזמינה שותפויות עבודה, שיתוף ידע והפריה הדדית. מרחב שבו יש את האמצעים הנדרשים בסביבה אסתטית, שנעים לשהות בה, סביבת התפתחות של קהילה יזמיתשיתופית.

בתכנית, ישתתפו ילדים ובני נוער בגילאי 14 עד 18, שיתנסו במסגרתה בפיתוח רעיון משלב היזמות ועד שלב הפרויקט עצמו, באופן מודולרי וגמיש, שיותאם לצרכי כל משתתף. תלמידים  שירצו בכך ירכשו מיומנויות של פרזנטציה, אנגלית, הכנת מצגות, בניית תכנית עבודה ושיווק. כמו כן, תוקם רשת של כל המשתתפים באמצעות פלטפורמה דיגיטלית, במטרה לאפשר קשר בין המרכזים השונים ולשתף בידע וברעיונות.

מתנדבים מתחומים שונים (עולם ההייטק הישראלי, רפואה, אקולוגיה, תרומה לקהילה וכד‘) יהיו מעורבים וילוו את הילדים כך שלכל קבוצה בעלת רעיון יזמי משותף יהיה חונך/מנחה שיסייע להם להתקדם בעבודה הקבוצתית תוך עמידה בסטנדרטים ושיטות עבודה מהעולם העסקי והיזמי.

בנוסף, המשתתפים יקבלו תמיכה של מתנדבים מן הקהילה, מחברות העוסקות בתרומה חברתית ומחברות עסקיות, על מנת שיוכלו לעזור להם לממש ולהפוך את הרעיונות למיזמים בריביצוע. לילדים תהיה אפשרות להציג את המיזמים שלהם ולקבל משוב, הן מהמדריכים והן מגורמים בתעשיית ההייטק הישראלית וחברות מסחריות. בסוף השנה ייערך האקתון, בו הקבוצות השונות מתחרות ביניהן על פתרון לאתגר בזמן מוגבל (לרוב 24 שעות).

פברואר 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
אירועים שיתקיימו ב 30th ינואר
אירועים שיתקיימו ב 1st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 5th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 20th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 21st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd פברואר
אירועים שיתקיימו ב 23rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 28th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?