מכניסים את הטבע למלון

מעל אלף מפונים מהצפון השתתפו בסדנאות יצירה עם חומרי טבע, ביוזמת “מלאכת ידיים”, רשות ניקוז ונחלים כנרת והמשרד להגנת הסביבה

מעל אלף אזרחים מפונים מיישובי קו העימות בגבול הצפון, השוהים מתחילת המלחמה במלונות, בתי הארחה ואכסניות בסובב כנרת, השתתפו עד כה בסדנאות יצירה עם חומרי טבע, ביוזמת “מלאכת ידיים”, בשיתוף ובמימון רשות ניקוז ונחלים כנרת והמשרד להגנת הסביבה.

הסדנאות, המתקיימות בתוך מתחמי האירוח, מסייעות למפונים להתחבר לטבע באמצעות לימוד מלאכות קדומות ומוזיקה בנושאים הקשורים לנחלים ומעיינות באגן הכנרת ועל ידי כך, להתנתק, ולו לרגע, ממצבי הלחץ ואי-הוודאות המלווים אותם כבר תקופה ארוכה.

בכל מפגש, מביאות מדריכות “מלאכת ידיים”, מאיה שרגא-איילי וזהר לבנון, חומרי טבע רבים, חלקם מאזור נחלי הכנרת ויוצרות יחד עם המשפחות, הנהנות מאוד מהמגע עם חומרים אלה.

רכזת תחום החינוך והקהילה ברשות ניקוז ונחלים כנרת, נטלי זאבי: “רוב משפחות המפונים משתייכות לקהילות שאנו מלווים גם בימי שגרה, באמצעות קיום פעילויות חינוכיות-סביבתיות, המחברות כל קהילה לנחלים בקרבתה, בשיתוף רשויות מקומיות והמשרד להגנת הסביבה וגופים נוספים. לצד הכאב, אנו מודים על האפשרות לעמוד לצד המשפחות, גם כשהן נמצאות בשלב הקשה ביותר בחייהן ולסייע להן ככל האפשר בפעילויות היצירה המאפשרות אסקפיזם וחיבור לבית, דרך הטבע”.

מאיה שרגא-איילי, מ”מלאכת ידיים”: “אנו, המדריכות, מסתובבות במלונות ובבתי הארחה מתחילת המלחמה, במטרה להנגיש למפונים את הרוגע והאוצרות של הטבע המסייעים בריפוי הנפש. מצב המפונים קשה ומורכב, אך זה מעלה בנו את הכוח להמשיך בעשייה למענם”.

זהר לבנון, מ”מלאכת ידיים”, מוסיפה כי לצד המציאות העגומה, ישנם גם רגעים של אור ותקווה: “זוהי זכות גדולה לראות את המשתתפים, מילדים ועד קשישים, מתמסרים במלואם ליצירה של מלאכות מהטבע, כמו גם להקשיב לסיפורי החיים המרגשים, ההתמודדות עם המצב והגעגועים לבית”.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 16th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?