מחוץ לקופסה

חוץ מהקשיים של הכשרה תובענית, היה צריך סמל יהל לביא, מחולתה, להתגבר גם על סטיגמות עצמיות ביחס ליכולותיו. סיים הכשרה, שבר את הסטיגמה וקם כל בוקר עם חיוך


אני סמל יהל לביא, בן 20 מקיבוץ חולתה, משרת כלוחם בגדוד 50 של חטיבת הנח”ל.

לפני הצבא, נהגתי לעסוק בגלישת רוח ובאופני דאון היל. אפשר לומר שלפני הגיוס, הייתי תלמיד בעייתי. לא בדיוק הסתדרתי עם מסגרת הלימודים ולכן חששתי מהגיוס. לא ידעתי איך אסתדר עם המסגרת הצבאית. למרות זאת, החלטתי שאני לוקח את הצבא כפלטפורמה, בה אוכל לעשות שינוי. למרות שלא חשבתי שאצליח לסיים את ההכשרה, סיימתי אותה בהצלחה ושברתי לעצמי את הסטיגמה שהייתה לי על עצמי. בסוף ההכשרה, אני וחבריי דיברנו לא מעט על האפשרות לצאת לקורס צלפים. התלבטתי ולא ידעתי אם כדאי לי לצאת לקורס ולבסוף, הבנתי שמדובר בעוד חוויה מעניינית ובעוד דרך לשנות את צורת החשיבה שלי, לצאת מחוץ לקופסה ולהתנתק מהדברים הנורמטיביים אליהם הייתי רגיל. יצאתי לקורס הצלפים ואני לא מתחרט על אף רגע.

השירות שלי מאוד מאתגר. אני מוגדר כחייל בודד, אבא שלי גר באילת ואימא שלי גרה בזיכרון יעקב ואני כאמור, גר בחולתה. יש לי שבע אחיות ואח אחד. לא קל להיות חייל בודד, שעושה שירות קרבי, אבל דווקא מהקושי הזה, אני לומד על עצמי הרבה דברים טובים, שבאזרחות לא הייתי יכול לגלות. השירות בצבא מעניק לך כל כך הרבה חוויות, שמהן אתה לומד ומתפתח, בונה אישיות עצמאית ומתחזק.

בחולתה אני גר עם משפחה של חבר ש”אימצה” אותי ובשבתות, אני נמצא אצלם. אני מאוד אוהב את האווירה המשפחתית בקיבוץ ואני נהנה להגיע לשם בכל סוף שבוע. האנשים בצפון הם אנשים טובים, יש אוויר צח ושונה, אווירה רגועה, מקורות מים ונופים יפים, שלא תמצא בשום מקום אחר בארץ.

בשירות קרבי אתה יכול ללמוד על עצמך דברים שלא היית לומד בשום מקום אחר. ברגע שאתה מסיים את ההכשרה שלך, ברגע שאתה יודע שהתגברת על כל הקשיים, הצלחת ועמדת במשימה – זה שווה הכול. בנוסף לכך, החברים שתכיר בשירות הם חברים לכל החיים

אם אפשר לייעץ למלש”בים, שמתלבטים אם ללכת לשירות קרבי או לא, יש לי עצה מנסיוני: אני ממליץ לכולם להתחיל בשירות קרבי. בשירות שכזה, אתה יכול ללמוד על עצמך דברים שלא היית לומד בשום מקום אחר. ברגע שאתה מסיים את ההכשרה שלך, ברגע שאתה יודע שהתגברת על כל הקשיים, הצלחת ועמדת במשימה – זה שווה הכול. בנוסף לכך, החברים שתכיר בשירות הם חברים לכל החיים.

כיום אני נמצא באימון ברמת הגולן. כאן אני מתאמן ברמת הפלוגה, הגדוד והחטיבה. מצד אחד, זה מאוד קשה להיות באימון ליד הבית. יצא לי לראות את הבית מהאימון לא פעם אחת ולא אשקר – זה קשה. מצד שני, את רוב השירות שלי העברתי בגזרות רחוקות מהבית וזה ללא ספק מעודד להתעורר לאותו הנוף, לאותו האוויר ולהרגיש בבית. אני קם כל בוקר עם חיוך.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?