מוזמנים להתנדב לחפירה ארכיאולוגית קהילתית

פרופסור-חיים-בן-דוד-ארכיאולוג-מוביל-היום-במחקר-הגולני-אחת-מהחפירות-החשובות-ביותר-המתנהלת-כיום-הנה-באתר-מגדוליה-הסמוך-למושב-נטור

החוליה החסרה ברצף ההתיישבות היהודית בגולן בעת העתיקה, נמצאה עם חשיפת בית הכנסת מהמאה ה-1-3 לספירה, במג’דוליה, ליד נטור. השנה, החפירה שם היא ארכיאולוגית-קהילתית


על פי דעתו של פרופ’ חיים בן דוד, ארכיאולוג מוביל היום במחקר הגולני, אחת מהחפירות החשובות ביותר המתנהלת כיום הנה באתר מג’דוליה, הסמוך למושב נטור. באתר, נחשף בית כנסת מהמאה ה-1-3 לספירה, מה שמהווה את השלמת “החוליה החסרה” ברצף ההתיישבות היהודית בגולן בעת העתיקה. החלק המחבר בין העיר גמלא שנחרבה במרד הגדול לבין שלל בתי הכנסת שנחשפו בגולן (עין קשתות, דיר עזיז, קצרין וכו’).

אך לא רק בית כנסת התגלה באתר, אלא גם כבשן ליצור חרס (היחיד שהתגלה בגולן), בתי בד ובתי מגורים וכמובן, ממצא קטן של מטבעות, תכשיטים, זכוכיות, כלי חרס נרות ועוד. החפירה מתבצעת על ידי המכון לארכיאולוגיה באוניברסיטת חיפה. השנה, בשיתוף פעולה עם מדרשת הגולן, נפתחת הזדמנות לציבור הרחב להשתתף בגילוי העבר. מנהל החפירה, ד”ר מיכאל אזבנד, מציין כי חפירה ארכיאולוגית-קהילתית נבדלת מחפירה רגילה בכך שהיעדים שלה הם גם מחקריים וגם קהילתיים. העבודות נעשות בעיקר על ידי מתנדבים, מתוך הבנה כי אתרים ארכיאולוגיים ברמת הגולן הם משאב תרבותי השייך לכולם.

באתר, המתנדבים יקבלו הסבר על תולדות האתר והנחיות על שיטת החפירה. צורת העבודה תכלול חפירה וסינון עפר. אחרי החפירה, הקבוצה תקבל הסבר קצר על אופן תיעוד החומר והמשך המחקר, מעבר לחפירה הארכיאולוגית.

החפירות הקהילתיות יתקיימו בין 7-10.7, 14-16.7 (במהלך חודש יולי, האתר פעיל ותמיד אפשר להגיע ולהתנדב באופן עצמאי).

החפירה מיועדת בעיקר למתנדבים מעל גיל 14.

מזמינים אתכם להצטרף אלינו לחוויה מרתקת ומשמעותית!

המעוניינים נא ליצור קשר עם אוריה חריר – 052-702-8533

 

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?