מארג מבואות החרמון

יום חג בגליל המזרחיאשכול גליל מזרחי חנך מרכז שיקום וטיפול רבתחומי לאנשים עם מוגבלות בהיקף של 30 מיליון שח – “מארג מבואות החרמון


בהתרגשות ובגאווה גדולה נחנך השבוע בגליל המזרחי המרכז הגדול והיפה ביותרמרכז שיקום וטיפול רבתחומי לאנשים עם מוגבלות, מהגדולים והאיכותיים במדינה – “מארג מבואות החרמון“.

את הקמת המרכז הוביל אשכול רשויות גליל מזרחי, בתמיכת המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, שמימן מחצית מהפרויקט, “קרן זארו“, משרד הרווחה והביטחון החברתי, קרנות ביטוח לאומי וקרן שלם“, בהיקף של כ-30 מיליון שח.

המרכז הרבתחומי, בן שלוש הקומות, ממוקם בצומת כח ומשרת כ-120 אנשים בוגרים עם מוגבלות. המארג החדש מאפשר לתושבי הגליל העליון, הגולן, מרום הגליל, מבואות חרמון, קריית שמונה, צפת, מטולה, קצרין, ראש פנה, יסוד המעלה, טובהזנגריה, חצור הגלילית, גוש חלב, מגדל שמס, בוקעתא, מסעדה, עין קיניה ורגר ליהנות משירותים חיוניים, ממש ליד הבית.

בין השירותים שמציע המארג: מרכז יום טיפוליסיעודי, מרכז יום לנכים קשים, מרכז הכשרה טרוםתעסוקתי רבנכותי, בית קפה משלב פתוח לציבור, גלריות לאמנות שימושית, המיוצרת על ידי אנשי המארג המדהימים והמיוחדים ומוצגת לקנייה לציבור הרחב ואולם כנסים, לפעילות קהילתית משלבת. המארג מאפשר לאנשים עם מוגבלות מאזור הגליל המזרחי מסגרת תעסוקתית מגוונת, לצד קבלת מיומנויות וכלים ופיתוח אישי ומקצועי, לצד מגוון טיפולים תומכים.

מארג מבואות החרמוןמופעל על ידי עמותתכוכב הצפוןומהווה את שיאו של שיתוף הפעולה בין רשויות האשכול. הקמתו משלימה את הקריה השיקומית במבואות החרמון, המספקת מסגרת שיקומית וטיפולית, מגיל לידה ועד מאה ועשרים.

השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, עודד פורר: ‘מארג מבואות החרמוןהנו דוגמה ומופת לאופן שבו צריכה להתנהג חברה, בכל הקשור לדאגה לאנשים עם מוגבלות. אני גאה להיות חלק מהחברה הישראלית ולהוביל משרד שדואג לאנשים עם מוגבלות

השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, עודד פורר: “‘מארג מבואות החרמוןהנו דוגמה ומופת לאופן שבו צריכה להתנהג חברה, בכל הקשור לדאגה לאנשים עם מוגבלות. אני גאה להיות חלק מהחברה הישראלית ולהוביל משרד שדואג לאנשים עם מוגבלות בתחומים שונים ואני בטוח שהמקום הזה יוביל שינוי אזורי בכל הקשור לאיכות חייהם של אנשים עם מוגבלות בגליל“.

יור אשכול רשויות גליל מזרחי וראש המועצה האזורית מבואות החרמון, בני בןמובחר: “כאן, בגליל המזרחי, בפריפריה הצפונית של מדינת ישראל, הוקם מרכז הטיפול והשיקום לאנשים עם מוגבלות, מהאיכותיים במדינה. כאזור, שמנו לנו לדגל לספק את השירותים הטובים ביותר לאנשים עם מוגבלות ולפעול לשלב אותם בקהילה. הקמת השירות השיקומיטיפולי לאנשים עם מוגבלויות, התאפשרה בזכות החבירה של 18 רשויות האשכול, לפעולה אחת משותפת, תוך איגום משאבים, מיקוד מאמץ והתגייסות של משרדי הממשלה והתורמים. זוהי הוכחה לכך שכאשר אנחנו מאחדים כוחות, אנחנו משיגים דברים כבירים“.

פברואר 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
אירועים שיתקיימו ב 30th ינואר
אירועים שיתקיימו ב 1st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 5th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 20th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 21st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd פברואר
אירועים שיתקיימו ב 23rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 28th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?