למען האחר בישיבת אלוני הבשן

חודשים שבט ואדר צוינו בישיבת אלוני הבשן בסימן אחריות אישית. ועשייה למען האחר. בשבוע האחרון, יצאו התלמידים לשמח חולים, קשישים ומוגבלים

 

“הצעיר רוצה לראות את עצמו עושה דברים גדולים./ בדמיונו חיים מעשים כבירים/ שמתעתד להגשימם./ הרוצה להכניסו לתחומי המציאות,/ מכניסו למיטת סדום שכובלת אותו./ אם נותנים לו חופש טיסה -/ ימריא למרומים,/

בן חורין- וצמא-שמש ישאף מלא ריאותיו/ את אוויר הילדות הטהור./ אז ירחב, יגדל ויאצור כוחות/ למלחמת חייו העתידה”. (הרב נריה זצ”ל)

בחודש האחרון, עוסקים בישיבת אלוני הבשן בהעצמת האחריות של התלמידים – כל אחד בפני עצמו וכולם יחד, ככיתות וכישיבה בכללותה.

עם סיום בגרויות החורף והמחצית הראשונה של הלמידה האינטנסיבית, התחלנו את חודש שבט עם הפנים לעשייה פנימה, לתוך הישיבה. כל כיתה קיבלה מתחם מסוים בשטח הישיבה ובאחריותה היה לתכנן את המתחם, להזמין יחד עם הצוות את הציוד הדרוש, להכין את המתחם מתחילתו ועד סופו ובהמשך, לדאוג לשמירתו.

התוצרים היו מדהימים. זכינו לראות את היצירתיות של התלמידים יוצאת מעבר לתחומי הכיתה. המרחב, האפשרויות, העשייה המבורכת באוויר הפתוח – כל אלו אפשרו לכל אחד מהתלמידים לקחת חלק ולהביא לידי ביטוי את יכולותיו.

בשבת האחרונה, ציינו “שבת זכור” מוקדמת. כיתה י”א לקחו אחריות על ארגון ותכנון כל השבת, דאגו לקישוט בית המדרש, ארגנו עונג שבת יוצא מן הכלל עם המון שנינות, הומור, צחוק ושמחה והכול מתוך אווירה נעימה ומכבדת.

לאחר שבת של התרוממות גדולה וגיבוש ישיבתי, יצאנו ביום ראשון האחרון ליום התנדבות ישיבתי. ביום זה, הושם דגש על האחריות האישית והעשייה למען האחר. תלמידי כיתה ט’ יצאו לשמח חולים בבית החולים “זיו” בצפת, תלמידי כיתה י’ יצאו לשמח קשישים בטבריה ותלמידי כיתה י”א יצאו לשמח במעון לבעלי מוגבלויות “נווה כנרת”.

ביום שלישי, יצאו נציגים מכלל השכבות להתנדבות קבועה עם ילדי צמי”ד בגולן.

לפנינו – ביום חמישי הקרוב, תתקיים ההצגה השנתית של כיתה י”ב, בה שותפים כל תלמידי השכבה, כל אחד במה שנכון היה עבורו למען ההצגה – במשחק, בארגון טכני, בהכנת ההזמנה, בארגון ציוד ועוד.

כמה התרגשות ושמחה אנו זוכים לראות ביציאה הזאת משגרת הלימודים לעשייה מבורכת. ניווט הכוחות שיש בכל אחד ואחד מתלמידנו למקומות חיוביים וטובים לעצמם ולסביבתם זוהי מלאכתנו, זה הכלי אותו אנו מבקשים להעביר לתלמידנו. אנו מלאי תפילה שנצליח בע”ה לעמוד במשימה ולהוביל את התלמידים בדרך הנכונה והטובה להם ומתוך כך, גם לסביבתם.

 

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events









מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?