להתחבר לטוב

איך שאנחנו מתנהגים אל האדם שעומד מולנו, כך הוא מתנהג אלינו. אנחנו משתקפים כמו מראה. אם נרצה לראות טוב – נמצא טוב, אם נחפש את הרע – נמצא אותו בכל מקום


חלקנו מרבים להדגיש את השלילי ומתקשים לראות את הטוב, רוב הזמן. למשל, אדם שהיה באירוע מסוים, או חופשה במקום לא מוצלח, מרבה להתלונן בפני כל מי שמוכן להקשיב לו, כמה רע היה וכמה לא מוצלח. הוא ירחיב בתיאורים וייתן משקל כבד לרע ביחס לטוב.

לאנשים מסוימים, מתרחשת תקיעוּת בתחושת העצב והתמכרות לו, כי זה המקום שהם מכירים הכי טוב, רגילים אליו, יודעים להתנהל בתוכו, זה המקום הבטוח שלהם. אצל אנשים כאלה תחושת הפרופורציה לא קיימת.

בזוגיות, במקרים של וויכוחים ומריבות רבות, אחד מבני הזוג, זה שלא מרוצה, או לא מתרצה,  נותן לעצמו ולבן/ת הזוג תחושה של תקיעוּת במצב.

בני זוג שמרוצים מעצמם ומהזוגיות שלהם, יתמודדו הרבה יותר טוב עם משברים שהם חווים. הם יבחרו שלא להיתקע במצב, אלא לפתור אותו ולהמשיך הלאה. נכון: קל להגיד, אבל קשה לבצע. אני אומרת לכם, שאנחנו רואים את מה שאנחנו בוחרים לראות

אז מה נעשה? נפתח את היכולת להיות מאושר.

לחשוב, קודם כול, מה אני יכול לעשות כדי להרגיש טוב? הרגשה טובה תלויה רק בעצמנו ולא בסביבה שלנו. עם מצב הרוח שלנו, או ההנאות שלנו, משתנים ממקור חיצוני, (בגלל הסביבה) אנחנו צריכים לעבוד על הביטחון העצמי שלנו, להיות שלמים עם מה ומי שאנחנו, לראות את העוצמות שיש בנו. הצלחות בעבודה, הצלחות עם הילדים, בלימודים, במעשים חיוביים. לא לתת למקור חיצוני לשלוט ברגשות שלנו, או לתסכל אותנו. להיות מודעים לעצמנו, לחשוב מחשבות שמקדמות אותנו ולא מכניסות אותנו לתוך ה”בורות” המוכרים. לפרגן לעצמנו. לאהוב את עצמנו.

בזוגיות

קודם כול, להתחיל להתחבר לדברים טובים שהיו לנו ביחד, אין דבר כזה שלא היו מצבים טובים. להיזכר מה גרם לנו להתאהב, להעלות את הטוב, חופשות, בילויים, לידות, ילדים, מקומות שהיינו בהם ונהנינו. חשוב מאוד ליצור בזוגיות תחושות של שמחה ואושר, אישי וזוגי.

בני זוג שמרוצים מעצמם ומהזוגיות שלהם, יתמודדו הרבה יותר טוב עם משברים שהם חווים בדרכי החיים. הם יבחרו שלא להיתקע במצב, אלא לפתור אותו ולהמשיך הלאה.

נכון: קל להגיד, אבל קשה לבצע. אני אומרת לכם, שאנחנו רואים את מה שאנחנו בוחרים לראות. אם נרצה לראות טוב – נמצא טוב, אם נחפש את הרע – נמצא אותו בכל מקום.

אין זו המלצה להיות בת יענה, ממש לא. רק לשנות את ההסתכלות שלנו על המצבים. למשל, לראות את העוצמה שיש בזוגיות, לחשוב על דברים טובים שנרצה לעשות ביחד, לחזק ולהעריך את הצד השני, לבדוק מה יכול להשתנות בקשר שיגרום לנו להרגשה יותר טובה וכו’.

ישנו משפט שאומר: “כמים הפנים לפנים – כן לב האדם לאדם”. איך שאנחנו מתנהגים אל האדם שעומד מולנו, כך הוא מתנהג אלינו. אנחנו משתקפים כמו מראה. בואו נשים לב. כשמישהו שאנחנו לא מכירים בא אלינו מחייך, מיד אנחנו מחייכים אליו בחזרה, כמו שאם יבוא אלינו אדם עצבני, או כועס, ישר נירתע ונלך אחורה. הוא יגרום לנו לתחושות לא טובות. כך גם בזוגיות, עם נבוא בטוב ונרגיש טוב ועם ערך עצמי טוב, אפשר לתקן כל מצב.

לכל שאלה, או בירור, התייעצות, או בקשה שאכתוב על נושא מסוים

כתבו לי למייל: artlee@zahav.net.il

 

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
אירועים שיתקיימו ב 1st דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st דצמבר
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?