טקס הענקת צל”שים של מפקד פיקוד הצפון

ביום ראשון השבוע נערך טקס הענקת ציון לשבח לחיילי ולקציני צה”ל וטקס הענקת תעודות הוקרה ליחידות מצטיינות במערך המילואים. הצל”שים הוענקו ע”י מפקד פיקוד הצפון לקצינים וחיילים מגדוד “קרן” של עוצבת “גולן” ומיחידת אגוז של חטיבת גולני


דובר צה”ל מוסר כי ביום א’ השבוע (21 בספטמבר 2014), כ”ו באלול תשע”ד, התקיים טקס הענקת ציון לשבח לקצין ולחייל מגדוד “קרן” של עוצבת “גולן” ולקצין ושני לוחמים מיחידת אגוז של חטיבת גולני.

בנוסף התקיים טקס הענקת תעודות הוקרה ליחידות מצטיינות במערך המילואים, על-ידי מפקד פיקוד הצפון, אלוף יאיר גולן, בהיכל התרבות במעלות.

מדברי מפקד פיקוד הצפון, אלוף יאיר גולן: “עמדו כאן על הבמה מקבלי הצל”שים, הם הגיבורים. הערכתי הרבה לכם. מי שחווה חוויות של קרב, מי שמכיר את יובש הפה בעת התקלות, מי שמכיר את האדרנלין המוזרם בדם, את דפיקות הלב המואצות, מבין על מה אני מדבר. לא פשוט הדבר, לא פשוט לשמור על קור הרוח, לא פשוט לעשות את המעשה הנכון. הכבוד והתהילה לגיבורים, הכבוד והתהילה לכם”.

שמות היחידות המצטיינות במערך המילואים

  • אגד לוגיסטי 6036 בעוצבת “הגעש”
  • גדוד חיל-רגלים קל 134 בעוצבת “הגליל”
  • גדוד חיל-רגלים 5030 בעוצבת “המפץ”
  • פלוגת הסיור 5351 בעוצבת “הבשן”

נוסח הצל”שים

צל”ש מפקד פיקוד הצפון מוענק לרב-סרן תמיר על שהראה דבקות במשימה, אחריות, דוגמא אישית ומקצועיות. להלן תיאור המעשה:

בליל ל’ באב תשע”ג, 6 באוגוסט 2013, ביצעה יחידת אגוז מבצע במרחב חניתה. במהלך המבצע הופעלה נגד הכוח זירת מטענים. מן הפיצוץ נפגע רב-סרן תמיר מרסיסים בכתף, בפנים ובעור התוף. למרות הפגיעה, התעשת במהירות והמשיך לפקד על הכוח במשך כל משימת פינוי הנפגעים, שארכה כשלוש שעות וחצי. רב-סרן תמיר שמר על קשר עם חולית הפיקוד הקדמית, סירב להתפנות בעצמו לאחור ולקבל טיפול ואף חתר לחזור לאזור האירוע כדי לחלץ ציוד שהושאר בשטח. רב- סרן תמיר השרה במעשיו תחושת ביטחון לפקודיו ולמפקדיו, הפגין אומץ לב תחת אש וקור רוח ראויים לציון.

צל”ש מפקד פיקוד הצפון מוענק לסמל-ראשון חיים על שהראה דבקות במשימה, אחריות, מקצועיות ורעות. להלן תיאור המעשה:

בליל ל’ באב תשע”ג, 6 באוגוסט 2013, ביצעה יחידת אגוז מבצע במרחב חניתה. במהלך המבצע הופעלה נגד הכוח זירת מטענים. לאחר הפיצוץ התעשת סמל-ראשון חיים במהירות, זיהה חייל שנפצע מרסיסים ברגליו והניח חוסם עורקים בצורה מקצועית. במהלך משימת פינוי הנפגעים, שארכה כשלוש שעות וחצי, המליץ סמל-ראשון חיים על דרכי פעולה אפשריות והוביל את הכוח לעבר הגדר.

עם ההגעה לגדר, סמל-ראשון חיים יזם למציאת פתרון להובלת הפצועים, עלה על כלי פינוי והוביל את הפצועים מהגדר היישר לבית החולים בנהריה. סמל-ראשון חיים הפגין במעשיו יוזמה ותושייה, אחריות אישית, אומץ לב תחת אש, וקור רוח ראויים לציון.

צל”ש מפקד עוצבת “הגעש” מוענק לסמל-ראשון הודאל על שהראה דבקות במשימה, אחריות ורעות. להלן תיאור המעשה:

בליל ל’ באב תשע”ג, 6 באוגוסט 2013, ביצעה יחידת אגוז מבצע במרחב חניתה. במהלך המבצע הופעלה נגד הכוח זירת מטענים. מהפיצוץ נפצע סמל-ראשון הודאל בשתי עיניו וספג רסיסים בפנים ובעור התוף. בעקבות הפגיעה לא היה יכול לפתוח את עיניו או ללכת הליכה עצמאית. למרות זאת, לאורך כל משימת פינוי הנפגעים, סירב סמל-ראשון הודאל לקבל טיפול ונעזר בלוחם אחר מהצוות כדי להמשיך לתפקד ולהישאר עם שאר חברי הצוות עד לסיום המשימה. סמל-ראשון הודאל הפגין במעשיו אחריות אישית, אומץ לב תחת אש וקור רוח ראויים לציון.

צל”ש מפקד אוגדת “הגעש” מוענק לרב-טוראי בהגאת תותרי על שהראה דבקות במשימה, אחריות, מקצועיות ושליחות. להלן תיאור המעשה:

ביום חמישי, י”ג במרחשוון תשע”ד, 17 באוקטובר 2013, חדר מחבל על טרקטור עמוס במטען נפץ, למוצב “רמה” שבו שהה הגדוד. רב-טוראי בהגאת נתקל במחבל בזמן שטיפל ברכב ברחבת החימוש. רב-טוראי בהגאת זיהה את המצב והתעשת במהירות. יזם, חתר למגע ופעל מעבר למצופה מחייל תוך סיכון אישי – הכל כדי למנוע הוצאה לפועל של הפיגוע ואובדן חיים של חבריו ליחידה. רב- טוראי בהגאת תותרי הפגין במעשיו אחריות אישית ואומץ לב הראויים לציון.

תעודת הערכה ממפקד הפיקוד מוענקת בזאת לסגן שחר ועקנין. להלן תיאור המעשה:

ביום חמישי, י”ג במרחשוון תשע”ד, 17 באוקטובר 2013, חדר מחבל על טרקטור עמוס במטען נפץ, למוצב “רמה” שבו שהה הגדוד. סגן שחר הבחין בו בזמן שהיה במכולת החימוש. סגן שחר התעשת במהירות ופעל ביעילות ובמקצועיות על מנת להרוג את המחבל. במעשיו מנע הוצאה לפועל של הפיגוע והראה קור רוח, דוגמא אישית וחתירה למגע הראויים לציון.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?